< sekcia Zimné športy

Jansrud po obhajobe glóbusu: V Kvitfjelli som ako doma

Na snímke uprostred nórsky lyžiar Kjetil Jansrud vyhral super-G Svetového pohára v Kvitfjelli a obhájil malý glóbus v tejto alpskej disciplíne v nedeľu 11. marca 2018. Druhý skončil Švajčiar Beat Feuz (vľavo), tretí Francúz Brice Roger (vpravo). Foto: TASR/AP

Slovenský reprezentant Martin Bendik vypadol krátko po štarte.

Kvitfjell 11. marca (TASR) - Nórsky lyžiar Kjetil Jansrud sa stal víťazom super-G Svetového pohára v Kvitfjelli a obhájil malý glóbus v tejto alpskej disciplíne. Na domácom svahu triumfoval s náskokom 22 stotín pred Švajčiarom Beatom Feuzom, tretí skončil prekvapujúco Francúz Brice Roger (+0,33). Slovenský reprezentant Martin Bendik vypadol krátko po štarte.

Ani Jansrudov konkurent v boji o sezónny honor Aksel Lund Svindal preteky nedokončil a vo finálovom superobrovskom slalome vo švédskom Aare už nemôže ohroziť svojho krajana. Jansrud slávil celkovo 21. triumf v prestížnom seriáli a získal štvrtú malú guľu v kariére. V roku 2015 ukoristil glóbusy v super-G aj v zjazde.

"V Kvitfjelli sa cítim ako doma. Prvýkrát som súťažil na tomto kopci ešte ako dieťa, keď som mal osem či deväť rokov. V porovnaní s ostatnými pretekármi mám v tomto smere veľkú výhodu. Obhájiť malý glóbus za super-G pred nórskymi fanúšikmi je skvelý pocit. V tejto sezóne som síce nevyhral toľko pretekov ako v dvoch predchádzajúcich, no dnešný triumf má pre mňa špeciálnu príchuť," citovala slová Jansruda agentúra DPA.