Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica
< sekcia Zimné športy

Kilde po piatkovom triumfe v super-G na čelo celkového poradia

Nórsky zjazdár Aleksander Aamodt Kilde zvíťazil 14. februára 2020 v super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Saalbachu. Foto: TASR/AP

Preteky negatívne ovplyvnilo počasie, organizátori museli pre silný vietor a sneženie viackrát posunúť začiatok.

Saalbach 14. februára (TASR) - Nórsky zjazdár Aleksander Aamodt Kilde zvíťazil v piatkovom super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Saalbachu. Druhého Maura Caviezela zo Švajčiarska zdolal o 15 stotín, tretí bol Nemec Thomas Dressen s mankom 0,31 sekundy. Slováci v piatok neštartovali.

Preteky negatívne ovplyvnilo počasie, organizátori museli pre silný vietor a sneženie viackrát posunúť začiatok, napokon skrátili trať. Kilde vyštartoval ako siedmy v poradí a hoci mu príliš nevyšla stredná pasáž, záver zvládol na výbornú a dosiahol prvé víťazstvo v tejto sezóne.

Kilde sa vďaka triumfu posunul na čelo hodnotenie disciplíny i celkového poradia Svetového pohára, pred krajanom Henrikom Kristoffesenom má s 982 bodmi náskok 79 bodov. "Boli to náročné preteky a dlhý deň, ale som veľmi šťastný za prvé víťazstvo v sezóne," povedal Kilde pre ORF.

Super-G:

1. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 58,30 s, 2. Mauro Caviezel (Švaj.) +0,15, 3. Thomas Dressen (Nem.) +0,31, 4. Christian Walder (Rak.) +0,52, 5. Mattia Casse (Tal) +0,61, 6. Alexis Pinturault (Fr.) +0,63, 7. Andreas Sander (Nem.), Travis Ganong (USA) obaj +0,64, 9. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,65, 10. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,96

poradie SP: 1. Kilde 982, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) 903, 3. Pinturault 882, 4. Matthias Mayer (Rak.) 716, 5. Beat Feuz (Švaj.) 697, 6. Kriechmayr 654, .. 133. Adam ŽAMPA (SR) 12

poradie super-G: 1. Kilde 336, 2. Caviezel 285, 3. Jansrud 265, 4. Mayer 264, 5. Kriechmayr 262, 6. Marco Odermatt (Švaj.) 185