< sekcia Zimné športy

Lyžovanie-SP: Mužský super G zrušili, Caviezel získal malý glóbus

Držiteľom malého glóbusu v disciplíne super-G Svetového pohára alpských lyžiarov sa stal Švajčiar Mauro Caviezel (uprostred) v nórskom Kvitfjelli 8. marca 2020. Foto: TASR/AP

Zrušenie nedeľňajšej súťaže v Kvitfelli znamená, že Rakúšania nebudú mať prvýkrát od roku 1995 žiaden glóbus v prestížnom seriáli.

Kvitfjell 8. marca (TASR) - Mužský super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v nórskom Kvitfjelli zrušili pre nepriaznivé podmienky. Držiteľom malého glóbusu v tejto disciplíne sa tak stal Švajčiar Mauro Caviezel, ktorý mal trojbodový náskok pred Rakúšanom Vincentom Kriechmayrom.

Záverečný superobrovský slalom sezóny sa neuskutoční. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) totiž zrušila finále SP, ktoré sa malo v talianskej Cortine d'Ampezzo konať od 16. do 22. marca. Dôvodom je šíriaci sa koronavírus.

Zrušenie nedeľňajšej súťaže v Kvitfelli znamená, že Rakúšania nebudú mať prvýkrát od roku 1995 žiaden glóbus v prestížnom seriáli. Pikantné na tom je, že sa ich udeľuje viac ako predtým (celkovo 14, z toho 2 veľké).

Najväčšie šance na zisk veľkého glóbusu má pred záverečnými dvomi pretekmi Francúz Alexis Pinturault. V celkovom poradí je zatiaľ druhý o 54 bodov za Nórom Aleksandrom Aamodtom Kildem, no v slovinskom stredisku Kranjska Gora sú 14.-15. marca na programe jeho silné disciplíny - obrovský slalom a slalom.