Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia Zimné športy

Lyžovanie: Rakúšanka Scheyerová senzačne vyhrala zjazd v Zauchensee

Rakúska lyžiarka Christine Scheyerová na ženskom Svetovom pohári v alpskom lyžovaní v rakúskom Altenmarkt-Zauchensee, 15. 1. 2017. Foto: TASR AP

Rakúšanka Christine Scheyerová triumfovala v nedeľňajšom zjazde alpských lyžiarok v domácom stredisku Altenmarkt-Zauchensee a dosiahla premiérové pódiové umiestnenie v kariére.

Altenmarkt-Zauchensee 15. januára (TASR) - Rakúšanka Christine Scheyerová senzačne triumfovala v nedeľňajšom zjazde SP alpských lyžiarok v domácom stredisku Altenmarkt-Zauchensee a dosiahla svoje premiérové pódiové umiestnenie v kariére. Na druhej priečke s odstupom 39 stotín skončila Tina Weiratherová z Lichtenštajnska, tretia bola Američanka Jacqueline Wilesová z USA (+0,54 s).

Dvadsaťdvaročná Scheyerová šokovala favoritky so štartovým číslom 25, na všetkých medzičasoch bola najrýchlejšia a zaznamenala dosiaľ svoj najväčší úspech. Iba raz figurovala doteraz v najlepšej desiatke na pretekoch SP, v decembri skončila deviata vo Val d'Isere. Pre rakúske ženy je to zároveň prvý triumf v sezóne. "Je to neopísateľné, takéto niečo som vôbec nečakala. Jednoducho som do toho chcela dať všetko a nechať lyže ísť a fungovalo to perfektne," povedala v prvej reakcii Scheyerová.

Po jedenásťmesačnej vynútenej pauze pre zranenia sa v nedeľu na súťažné svahy vrátila Američanka Lindsey Vonnová. Štvornásobná celková víťazka SP obsadila trináste miesto s mankom 1,54 sekundy na víťazku. "Som celkom spokojná, bolo to dnes naozaj ťažké. V tréningu som išla uvoľnenejšie, v pretekoch bola už trať rýchlejšia. Mám z toho ale dobrý pocit," reagovala Vonnová. Líderka hodnotenia disciplíny Slovinka Ilka Štuhecová skončila piata, predtým vyhrala všetky tri doterajšie zjazdy v sezóne.

Drámu videli diváci už v predpoludňajšom tréningu, keď mali vážne pády Talianka Nadia Fanchiniová a po nej aj Maďarka Edit Miklósová. Oba museli vrtuľníkom transportovať do nemocnice. Zjazd sa išiel namiesto soboty, keď ho znemožnilo nepriaznivé počasie. V nedeľu preto zrušili pôvodne naplánovanú alpskú kombináciu.