Streda 8. máj 2024Meniny má Ingrida
< sekcia Zimné športy

Lyžovanie-SP: Slalom v Chamonix zvládol najlepšie domáci Clement Noel

Francúzsky lyžiar Clement Noel sa teší v cieli slalomu Svetového pohára mužov vo francúzskom stredisku Chamonix v sobotu 8. februára 2020. FOTO TASR/AP Foto: TASR

Druhé kolo to bola výzva, bolo tam veľa náročných pasáží, povedal Noel pre médiá.

Chamonix 8. februára (TASR) - Francúzsky lyžiar Clement Noel triumfoval v sobotňajšom slalome Svetového pohára vo francúzskom zimnom stredisku Chamonix. O 21 stotín sekundy zdolal Nóra Timona Haugana, tretí skončil s odstupom 0,31 s Rakúšan Adrian Pertl. Slovenský reprezentant Adam Žampa nepostúpil do 2. kola, na postup mu z 33. priečky chýbalo 13 stotín.

Na technicky náročnej trati zaváhalo niekoľko favoritov. Vedúci muž celkového poradia i slalomu Nór Henrik Kristoffersen vypadol v záverečnej časti trate 1. kola, zastavil ho "špicar". Noel sa vďaka tomu dotiahol v celkovom hodnotení slalomu na svojho súpera na rozdiel dvoch bodov.

V druhom kole nedokončili preteky ani ďalší favoriti Alexis Pinturault, či najrýchlejší po 1. kole Švajčiar Daniel Yule. Švajčiara vyradila chyba už v hornej časti trate, Noel tak mohol osláviť tretí slalomový triumf v SP v tejto sezóne. "Druhé kolo to bola výzva, bolo tam veľa náročných pasáží. Cítil som veľký tlak a som rád, že to takto dopadlo," povedal víťaz pre TV Eurosport.