< sekcia Zimné športy

Biatlonistka Horvátová obsadila na MSJ v šprinte kadetiek 13. miesto

Na archívnej snímke slovenskí fanúšikovia. Foto: TASR/Branislav Račko

Z 92 štartujúcich len päť kadetiek nemuselo bežať trestný okruh, medzi nimi aj Horvátová.

Otepää 2. marca (TASR) - Na MSJ v estónskom Otepää slovenská biatlonistka Henrieta Horvátová obsadila v šprinte kadetiek na 6 km 13. miesto. Za zlatou Švédkou Elvirou Öbergovou zaostala o 1:03,1 minúty. V jednej činnosti však bola Horvátová od Öbergovej lepšia, keď sa na strelnici ani raz nepomýlila.

Z 92 štartujúcich len päť kadetiek nemuselo bežať trestný okruh, medzi nimi aj Horvátová. Víťazná Švédka na MSJ vybojovala už tretie zlato a je jednou z najväčších postáv šampionátu.

Čo sa nepodarilo Horvátovej, už kadet Tomáš Sklenárik medzi 91 štartujúcimi naplnil a v šprinte na 7,5 km skončil v top desiatke. So streľbou 1-1 si pomohol len čiastočne, len s jedným trestným okruhom mohol skončiť podstatne vyššie ako na 10. mieste a aj atakovať medailu. Sklenárik patrí medzi opory výpravy, keď v Otepää upútal na seba už predtým s 5. miestom vo vytrvalostných pretekoch. Zlaté ťaženie, rovnako ako medzi kadetkami Öbergovú, sprevádza Rusa Pervušina, taktiež už s tretím titulom.

Výsledky

šprint kadetiek na 6 km: 1. Elvira Öbergová (Švéd.) 19:46,7 min (1 tr. okr.), 2. Heidi Nikkinenová (Fín.) +13,1 s (1), 3. Amanda Lundströmová (Švéd.) 16,7 (0), ...13. Henrieta HORVÁTOVÁ 1:03,1 (0), 35. Zuzana REMEŇOVÁ 2:11,7 (1), 57. Mária REMEŇOVÁ 2:52,0 (4), 76. Veronika HAIDELMEIEROVÁ (všetky SR) 4:07,9 (3)

šprint kadetov na 7,5 km: 1. Michail Pervušin (Rus.) 20:17,3 min (0), 2. Tommaso Giacomel (Tal.) +21,9 s (0), 3. Vítězslav Hornig (ČR) 38,6 (1), ...10. Tomáš SKLENÁRIK 1:22,9 (2), 51. Samuel HUBAČ 3:09,4 (3), 61. Lukáš OTTINGER 3:32,0 (4)