Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Zimné športy

Preussová odstúpila pre následky covidu z pretekov v Hochfilzene

Na snímke nemecká biatlonistka Franziska Preussová na trati počas šprintu žien na 7,5 km na Svetovom pohári vo švédskom Östersunde 1. decembra 2023. Foto: TASR - AP

Preussová dostala covid po úvodných pretekoch vo švédskom Östersunde, kde získala dve druhé a jedno štvrté miesto.

Hochfilzen 8. decembra (TASR) - Nemecká biatlonistka Franziska Preussová odstúpila z víkendového podujatia svetového pohára v rakúskom Hochfilzene. Príde tak o priebežné vedenie v celkovom poradí, keďže vynechá aj ďalšie podujatie v Lenzerheide (14.12.-17.12.). Dôvodom neúčasti sú následky koronavírusu.

Preussová dostala covid po úvodných pretekoch vo švédskom Östersunde, kde získala dve druhé a jedno štvrté miesto. "Franziska stále bojuje s následkami koronavírusu, ktorý sa dostavila krátko po Östersunde," citovala z vyhlásenia Nemeckého lyžiarskeho zväzu (DSV) agentúra DPA.

Dvadsaťdeväťročná pretekárka je už druhá členka nemeckého tímu, ktorá sa nakazila koronvaírusom. Okrem nej bola infikovaná aj Hanna Kebingerová. Štart piatkového šprintu v Hochfilzene bol na programe o 11.30 h.