< sekcia Zimné športy

Rakúšania vyhrali súťaž družstiev v Planici pred Slovincami

Slovinec Timi Zajc súťaží počas tímovej súťaže HS240 na podujatí Svetového pohára v skokoch na lyžiach v slovinskej Planici v sobotu 1. apríla 2023. Foto: TASR/AP

Bronzoví medailisti z MS triumfovali v tom istom dejisku s náskokom 6,1 bodu pred domácimi Slovincami. Tretí skončili s 33,5 bodovou stratou Nóri.

Planica 1. apríla (TASR) - Kvarteto rakúskych skokanov na lyžiach v zložení Daniel Tschofenig, Michael Hayböck, Jan Hörl a Stefan Kraft vyhralo sobotňajšiu súťaž družstiev na podujatí Svetového pohára v slovinskej Planici.

Bronzoví medailisti z MS triumfovali v tom istom dejisku s náskokom 6,1 bodu pred domácimi Slovincami. Tretí skončili s 33,5 bodovou stratou Nóri. Po súboji Hörla s Timim Zajcom v druhom kole to vyzeralo na jasný triumf domácich skokanov, ktorí by tak napodobnili svoj úspech zo svetového šampionátu. Anžemu Lanišekovi však nevyšiel jeho záverečný pokus, keď nečakane stratil výšku a doskočil len 217 metrov. Konkuroval mu Kraft, ktorý doletel o viac ako 18 m ďalej a dosiahol tak druhý triumf v priebehu niekoľkých hodín. V Planici vyhral v sobotu aj individuálne lety.