< sekcia Zimné športy

Rebensburgová si nevie predstaviť MS v olympijskom roku

Nemecká lyžiarka Viktoria Rebensburgová, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Talianski organizátori už oficiálne podali žiadosť o odloženie šampionátu pre stále pretrvávajúcu hrozbu šírenia koronavírusu.

Berlín 21. júna (TASR) - Nemecká reprezentantka Viktoria Rebensburgová je proti preloženiu majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní v Cortine d'Ampezzo na rok 2022. V konaní ďalšieho vrcholného podujatia len niekoľko týždňov po zimných olympijských hrách v Pekingu nevidí zmysel.

Talianski organizátori už oficiálne podali žiadosť o odloženie šampionátu pre stále pretrvávajúcu hrozbu šírenia koronavírusu. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) má o návrhu rozhodnúť začiatkom júla.

"Z pohľadu športovca môžem povedať, že je nemožné, aby sa súťažilo v jednom roku na ZOH aj MS. Ani pre jedno podujatie by nebolo prospešné, aby nasledovali tesne po sebe. Stratí sa hodnota oboch. Pre športovca je nepredstaviteľné, aby sa pripravoval na dva vrcholy sezóny," povedala 30-ročná Nemka v rozhovore pre Bild am Sonntag. Na svetovom šampionáte bude obhajovať striebornú medailu v obrovskom slalome z Are 2019, kde triumfovala Slovenka Petra Vlhová.