Štvrtok 9. máj 2024Meniny má Roland
< sekcia Zimné športy

Sakamotová zvíťazila na Kanadskej korčuli

Japonská krasokorčuliarka Kaori Sakamotová (uprostred) pózuje na pódiu po triumfe v súťaži žien na Kanadskej korčuli, druhom podujatí Grand Prix ISU vo Vancouveri v nedeľu 29. októbra 2023. Druhá skončila Kim Chaeyeon z Kórejskej republiky (vľavo), tretia bola ďalšia Japonka Rino Macuikeová (vpravo). Foto: TASR/AP

V súťaži športových dvojíc dominovali domáci Deanna Stellatová-Dudeková a Maxime Deschamps, ktorí vyhrali s celkovou známkou 214,64.

Vancouver 30. októbra (TASR) - Japonská krasokorčuliarka Kaori Sakamotová triumfovala v súťaži žien na Kanadskej korčuli, druhom podujatí Grand Prix ISU. Vo Vancouveri zvíťazila s celkovou známkou 226,13 b. Sakamotová viedla už po krátkom programe a po voľných jazdách si udržala prvú priečku. Druhá skončila Kim Chaeyeon z Kórejskej republiky (201,15), tretia bola ďalšia Japonka Rino Macuikeová (198,62).

V súťaži športových dvojíc dominovali domáci Deanna Stellatová-Dudeková a Maxime Deschamps, ktorí vyhrali s celkovou známkou 214,64. Aj v súťaži tanečných párov sa radovalo z prvenstva domáce duo, triumfovali Piper Gillesová s Paulom Poirierom so ziskom 219,01 b.

Kanadská korčuľa, druhé podujatie GP ISU:

ženy - konečné poradie po voľných jazdách: 1. Kaori Sakamotová (Jap.) 226,13 b., 2. Kim Chaeyeon (Kór.rep.) 201,15, 3. Rino Macuikeová (Jap.) 198,62

tanečné páry - konečné poradie po voľných tancoch: 1. Piper Gillesová, Paul Poirier (Kan.) 219,01, 2. Lilah Fearová, Lewis Gibson (V.Brit.) 209,55, 3. Allison Reedová, Saulius Ambrulevičius (Lit.) 192,01

športové dvojice - konečné poradie po voľných jazdách: 1. Deanna Stellatová-Dudeková, Maxime Deschamps (Kan.) 214,64, 2. Maria Pavlovová, Alexej Sviatčenko (Maď.) 187,78, 3. Lucrezia Beccariová, Matteo Guarise (Tal.) 181,42