< sekcia Zimné športy

Križnarová sa stala celkovou víťazkou po 3. mieste v Čajkovskom

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V súťaži družstiev triumfovali Rakúšanky, druhé boli Slovinky a tretia priečka patrila Nemkám.

Čajkovskij 28. marca (TASR) - Slovinská skokanka na lyžiach Nika Križnarová sa vo veku 21 rokov prvýkrát stala celkovou víťazkou Svetového pohára. O zisku veľkého glóbusu rozhodla v jednokolovej záverečnej súťaži sezóny, keď na veľkom mostíku v ruskom Čajkovskom obsadila tretie miesto a v konečnom poradí predstihla Japonku Saru Takanašiovú, ktorá skončila siedma.

V nedeľu sa z víťazstva radovala Rakúšanka Marita Kramerová pred Nórkou Silje Opsethovovu a Križnarovou. V súťaži družstiev triumfovali Rakúšanky, druhé boli Slovinky a tretia priečka patrila Nemkám.

Výsledky podujatia SP skokaniek na lyžiach v Čajkovskom:

jednokolová individuálna súťaž: 1. Marita Kramerová (Rak.) 136,1 b. (146,5 m), 2. Silje Opsethová (Nór.) 120,1 (134,0), 3. Nika Križnarová (Slov.) 115,4 (131,5)

konečné poradie SP (po 13 súťažiach): 1. Križnarová 871 bodov, 2. Sara Takanašiová (Jap.) 862, 3. Kramerová 860

súťaž družstiev: 1. Rakúsko 373,7 b., 2. Slovinsko 348,5, 3. Nemecko 336,5