< sekcia Zimné športy

Skoky na lyžiach: V Ruke triumf Lanišeka, vedenie si udržal Kubacki

Víťaz Anze Lanišek zo Slovinska, stred, 2. miesto Stefan Kraft z Rakúska, vľavo, a 3. miesto Piotr Zyla z Poľska oslavujú na pódiu po pretekoch v skokoch na lyžiach HS 142 na podujatí Svetového pohára FIS Ruka Nordic Opening vo fínskom Kuusame, v sobotu 26. novembra 2022. Foto: TASR/AP

Na druhom mieste skončil so stratou 1,3 bodu Rakúšan Stefan Kraft a pódium doplnil Piotr Žyla z Poľska (300,7).

Ruka 26. novembra (TASR) - Slovinský skokan na lyžiach Anže Lanišek zvíťazil na sobotnom podujatí SP vo fínskej Ruke. Získal dohromady 312,8 bodu a potvrdil líderskú pozíciu po prvom kole, v ktorom pokoril výkonom 149 metrov rekord mostíka.

Na druhom mieste skončil so stratou 1,3 bodu Rakúšan Stefan Kraft a pódium doplnil Piotr Žyla z Poľska (300,7). Jeho krajan Dawid Kubacki si udržal štvrtým miestom priebežné vedenie v celkovom hodnotení. Lanišek dosiahol druhý triumf v kariére – ten premiérový si pripísal minulý rok taktiež v Ruke.