Quantcast
< sekcia Zimné športy

Slováci na MS nepostúpili, vedú favoriti Papadakisová s Cizeronom

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

Devätnásťročná Pucherová a jej o tri roky starší partner predviedli sympatický výkon.

Montpellier 24. marca (TASR) - Slovenskí reprezentanti Mária Sofia Pucherová s Nikitom Lysakom obsadili v piatkových rytmických tancoch na krasokorčuliarskych majstrovstvách sveta v Montpellieri 25. miesto. Pri debute na svetovom šampionáte sa im tak nepodarilo postúpiť do sobotných voľných tancov.

Vo francúzskom meste predviedli najlepší program domáci favoriti Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron. Úradujúci olympijskí šampióni bojujúci o piaty titul majstrov sveta odsunuli o tri body na druhé miesto Američanov Madison Hubbellovú a Zacharyho Donohuea. Z tretieho miesta pôjdu do finále ďalší reprezentanti USA Madison Chocková s Evanom Batesom.

Devätnásťročná Pucherová a jej o tri roky starší partner predviedli sympatický výkon. V konkurencii 31 párov sa nestratili a dokázali si vylepšiť osobné maximum v kariére na 58,27 bodov. "Sme šťastní a veľmi spokojní. Veľmi sme si našu jazdu užili. Bol to náš posledný program v sezóne a obom sa nám išlo ľahko," povedala Pucherová pre web Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu.

výsledky:


rytmické tance: 1. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (Fr.) 92,73 bodov, 2. Madison Hubbellová, Zachary Donohue 89,72, 3. Madison Chocková, Evan Bates (všetci USA) 87,51, 4. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (Tal.) 84,22, 5. Piper Gillesová, Paul Poirier (Kan.) 80,79, 6. Olivia Smartová, Adrian Diaz (Šp.) 79,40, ... 25. Maria Sofia PUCHEROVÁ, Nikita LYSAK (SR) 58,27