< sekcia Zimné športy

SR na špeciálnej olympiáde má tri zlaté a striebornú medailu

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová (vľavo) a jej tréner a manžel Daniel Kuzmin počas tréningu pred začiatkom zimnej olympiády v Komplexw Laura, areáli pre beh na lyžiach a biatlon v ruskom mestečku Krasnaja Poľana. Foto: TASR/AP

Na 100 metrov klasickou technikou vo svojich kategóriách zvíťazili Elin Balážová (kat. F01), Romana Záslavová (F03) aj Roman Pollák (M07).

Schladming 22. marca (TASR) - Slovensko získalo v stredajších súťažiach v behu na lyžiach na 11. svetovej zimnej špeciálnej olympiáde v Rakúsku tri zlaté a jednu striebornú medailu. Na 100 metrov klasickou technikou vo svojich kategóriách zvíťazili Elin Balážová (kat. F01), Romana Záslavová (F03) aj Roman Pollák (M07). V kategórii F03 bola na druhom mieste Denisa Jedličková.