< sekcia Zimné športy

Takanašiová vyhrala kvalifikáciu na strednom mostíku

Na snímke japonská skokanka na lyžiach Sara Takanašiová vyhrala kvalifikáciu na individuálnu súťaž na strednom mostíku na MS v severských disciplínach v Oberstdorfe skokom 103 m dlhým (142,6 b) v stredu 24. februára 2021. Foto: TASR/AP

Druhá skončila Rakúšanka Marita Kramerová, tretia bola Slovinka Ema Klinecová.

Oberstdorf 24. februára (TASR) - Japonská skokanka na lyžiach Sara Takanašiová vyhrala kvalifikáciu na individuálnu súťaž na strednom mostíku na MS v severských disciplínach v Oberstdorfe. V nemeckom stredisku pristála na značke 103 m a od rozhodcov dostala známku 142,6 b.

Druhá skončila Rakúšanka Marita Kramerová, tretia bola Slovinka Ema Klinecová. Jej krajanka Nika Križnarová, ktorá je líderkovu celkového poradia Svetového pohára, obsadila piatu priečku. Štvrtková hlavná súťaž odštartuje o 17.00 h.