Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Zimné športy

Tarjei Bö zvíťazil v šprinte Svetového pohára, Sklenárik bol 86.

Nór Tarjei Bö zvíťazil v piatkovom šprinte na 10 km v 2. kole Svetového pohára biatlonistov v rakúskom Hochfilzene. Foto: TASR - AP

Z dvojice Slovákov na štarte skončil najlepšie na 86. pozícii Tomáš Sklenárik s mankom 4:08,4 minúty.

Hochfilzen 8. decembra (TASR) - Nór Tarjei Bö zvíťazil v piatkovom šprinte na 10 km v 2. kole Svetového pohára biatlonistov v rakúskom Hochfilzene. Na druhom mieste skončil jeho krajan Sturla Holm Laegreid (+ 5 s) a tretiu priečku obsadil Švéd Sebastian Samuelsson, ktorý stratil 10 sekúnd a dostal sa na pozíciu lídra seriálu. Z dvojice Slovákov na štarte skončil najlepšie na 86. pozícii Tomáš Sklenárik s mankom 4:08,4 minúty.

Tarjei predviedol čistú streľbu a v cieli mal čas 24:37,5 minúty. Dosiahol trináste víťazstvo v SP a siedme v šprinte. Naposledy sa tešil z triumfu 7. marca 2021 v Novom Měste na Morave. Laegreid mal po druhej streľbe pred svojím reprezentačným kolegom päťsekundový náskok, ale v záverečnom kole bol na trati pomalší. Pódium doplnil Samuelsson, ktorý potvrdil formu v úvode sezóny, keď na úvodnom podujatí v Östersunde zvíťazil v stíhacích pretekoch.

Obhajca veľkého glóbusu Johannes Thingnes Bö predviedol v ľahu čistú streľbu a patrilo mu priebežné prvé miesto. V stoji však trikrát minul a skončil až na 11. priečke. V prvých štyroch pretekoch sa mu podarilo len raz skončiť na pódiu, keď vo vytrvalostných pretekoch skončil tretí.

Dvojici slovenských reprezentantov sa nedarilo. Sklenárikovi nevyšla úvodná streľba, keď urobil tri chyby. Na druhej minul jeden terč a v cieli obsadil 86. miesto. Za postupom do stíhacích pretekov, ktorý si zabezpečili najlepší 60 biatlonisti, zaostal o viac ako minútu. V rakúskom stredisku si mal odbiť premiéru Benjamín Belicaj, ktorý však ochorel a nahradil ho Damián Cesnek. Ten minul zhodne raz na oboch položkách a figuroval na 91. priečke.

2. kolo SP v Hochfilzene:

šprint mužov na 10 km:

1. Tarjei Bö (Nór.) 24:37,5 min. (0), 2. Sturla Holm Laegreid (obaja Nór.) +4,9 s (0), 3. Sebastian Samuelsson +10,0 (1), 4. Martin Ponsiluoma (obaja Švéd.) +18,4 (1), 5. Johannes Dale-Skjevdal +19,2 (2), 6. Vetle Sjaastad Christiansen (obaja Nór.) +26,5 (1), 7. Benedikt Doll (Nem.) +31,1 (1), 8. Tommaso Giacomel (Tal.) +33,1 (0), 9. Johannes Kühn (Nem.) +40,1 (1), 10. Eric Perrot (Fr.) +43,9 (1), ..., 86. Tomáš SKLENÁRIK +4:08,4 (4), 91. Damián CESNEK (obaja SR) +4:32,8 (2)

celkové poradie SP (po 4 z 21 súťaží):

1. Samuelsson 236 b., 2. T. Bö 230, 3. Philipp Nawrath (Nem.) 184, 4. Christiansen 160, 5. Endre Stroemsheim (Nór.) 152, 6. Justus Strelow (Nem.) 151