< sekcia Zimné športy

Úvodnú štafetu sezóny vyhrali Nóri pred Nemeckom a Francúzskom

Členovia nórskej štafety zľava Johannes Thingnes Bö, Tarjei Bö, Sturla Holm Lägreid a Vetle Sjaastad Christiansen sa tešia z víťazstva v štafete mužov na 4x7,5 km v úvodnom kole nového ročníka Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti vo štvrtok 1. decembra 2022. Foto: TASR - AP

Druhé miesto obsadili so stratou 43,9 sekundy Nemci a tretí skončili Francúzi (+1:05,9 s).

Kontiolahti 1. decembra (TASR) - Nórski biatlonisti zvíťazili vo štvrtkovej úvodnej štafete novej sezóny Svetového pohára. Kvarteto Vetle Sjaastad Christiansen, Sturla Holm Lägreid, Tarjei Bö a Johannes Thingnes Bö dosiahlo vo fínskom Kontiolahti čas 1:19:26,2 hodiny. Druhé miesto obsadili so stratou 43,9 sekundy Nemci a tretí skončili Francúzi (+1:05,9 s).

Preteky odštartoval najlepšie Christiansen, ktorý odovzdal Lägreidovi na prvom mieste tesne pred Francúzmi. Tretí Nemci sa následne vrátili do boja zásluhou Johannesa Kühna a kvalitné tempo nasadil aj jeho krajan Benedikt Doll. Traja vedúci pretekári predvádzali kvalitnú streľbu, od zvyšku poľa mali značný náskok a rozhodoval beh. Postupne zaostali Francúzi a po rovnakom čase pri tretej výmene sa rozhodlo v súboji medzi Johannesom Thingnesom Böom a Romanom Reesom. V ňom mal jasne navrch nórsky pretekár.

Výsledky:

1. Nórsko (Vetle Sjaastad Christiansen, Sturla Holm Lägreid, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö) 1:19:26,2 h (0+8), 2. Nemecko (Justus Strelow, Johannes Kühn, Benedikt Doll, Roman Rees) +43,9 s (0+8), 3. Francúzsko (Eric Perrot, Fabien Claude, Emilien Jacquelin, Quentin Fillon Maillet) +1:05,9 m (0+9), 4. Rakúsko +2:31,2 (0+4), 5. Česká republika +2:33,9 (0+10), 6. Fínsko +2:34,1 (1+12), 7. Slovinsko +2:47,2 (2+9), 8. Litva +2:47,8 (1+3), 9. Ukrajina +2:48,8 (0+13), 10. Švédsko +2:53,6 (3+14)