< sekcia Zimné športy

V japonskom Sappore skočili najviac Slovinci

Na snímke majster sveta v letoch na lyžiach a víťaz Turné štyroch mostíkov Peter Prevc zo Slovinska vyhral preteky Svetového pohára v skokoch na lyžiach v japonskom Sappore v sobotu 30. januára 2016 Foto: TASR/AP

Peter Prevc si ôsmym triumfom v sezóne upevnil líderskú pozíciu v celkovom poradí Svetového pohára, keď na druhého v poradí Nemca Severina Freunda má náskok 379 bodov.

Sapporo 30. januára (TASR) - Triumfom Slovincov sa skončili sobotňajšie preteky Svetového pohára v skokoch na lyžiach v japonskom Sappore. Zvíťazil so ziskom 299,0 b majster sveta v letoch na lyžiach a víťaz Turné štyroch mostíkov Peter Prevc pred svojím bratom, 16-ročným Domenom a na treťom mieste skončil Robert Kranjec. Peter Prevc si ôsmym triumfom v sezóne upevnil líderskú pozíciu v celkovom poradí Svetového pohára, keď na druhého v poradí Nemca Severina Freunda má náskok 379 bodov.