< sekcia Zimné športy

P. Fialková chce aj štafetám dať maximum, vyvetrala si hlavu

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková na trati vo vytrvalostných pretekoch na 15 km počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu. Foto: TASR - Martin Baumann

Zimná olympiáda sa v biatlonovom areáli Alpensia ešte nekončí. V utorok sú na programe miešané a vo štvrtok ženské štafety.

Pjongčang 19. februára (TASR) - Paulína Fialková nebude na individuálny program biatlonových zápolení na ZOH v Pjongčangu spomínať v zlom. Naopak hry sú pre ňu krásna etapa športového života a nemôžu za to, že mala zdravotné problémy. Piate miesto vo vytrvalostnom biatlone je pre ňu satisfakcia, hoci ako hovorí, "za zdravej Paulíny" mohla mať aj medailu.

Nesťažuje sa ani na zimu v kórejských horách: "Viem s tým celkom bojovať a to som zvládla dobre. Aj vietor som brala ako súčasť pretekov, raz to vyšlo, raz nie."

Zimná olympiáda sa v biatlonovom areáli Alpensia ešte nekončí. V utorok sú na programe miešané a vo štvrtok ženské štafety. "Štafetové preteky pre mňa nepredstavujú taký tlak. Ale znovu pôjdem do toho, že chcem na trati odovzdať všetko a spraviť tú najlepšiu pozíciu. Budeme sa snažiť o čo najlepší výsledok, určité možnosti sme naznačili v úvode Svetového pohára."

Aj v prospech nasledujúcich výkonov Paulína Fialková využila nedeľný prvý voľný deň na prechádzku po okolí. Podarilo sa jej z hôr cez Kangnung dostať až k moru. "Je to dobré na vyvetranie hlavy. Nemyslieť len na šport a mať aj niečo z krajiny, ktorú sme navštívili."

Slovenská biatlonistka nedeľu využila aj na chvíľkovú zmenu jedálnička v Slovenskom dome, lebo hoci jej kórejská strava chutí a v olympijskej dedine je tiež dobrá, "po dvoch týždňoch začína mať toho dosť, plné zuby."

vyslaní redaktori TASR ph ak