Zimné športy

Prvé mužské zlato na MS v alpskom lyžovaní získal Talian Paris

Striebro si spoločne vybojovali so stratou 9 stotín Francúz Johan Clarey a Rakúšan Vincent Kriechmayr.,aktualizované

Vlhová v tréningu zjazdu naznačila kombi-duel s Holdenerovou

Tréningy sa idú primárne pre nedeľnú majstrovskú súťaž v kráľovskej alpskej disciplíne, ale z pohľadu Vlhovej je v zornom poli najmä piatok.,aktualizované

Paralympionik Haraus po troch medailách z MS: Išli sme aj cez bolesť

Napriek problematickejšej druhej časti MS zhodnotil 33-ročný Haraus svoje účinkovanie pozitívne.

Snehová búrka zrušila na MS súťaž Big Air, Medlová už len v slopestyle

Slovenská snoubordistka tak prišla zrušením Big Air o prvú príležitosť zabojovať o medailu.

MS v snoubordingu: V paralelnom slalome tituly pre Loginova a Zoggovú

Pre Loginova je to druhý najcennejší kov na šampionáte, v pondelok triumfoval v paralelnom obrovskom slalome.

Shiffrinová nebude na MS štartovať v piatkovej kombinácii

Dvadsaťtriročná Shiffrinová sa sústredí na budúcotýždňové točivé disciplíny. V obrovskom slalome bude obhajovať striebro, v slalome najcennejšiu medailu.

Snoubordista Bačo nepostúpil do finále paralelného slalomu na MS

V súťaži sa predstavilo 53 snoubordistov, Bača čas 45,05 sekundy zaradil na 36. priečku.

Shiffrinová rozžiarila ďalšiu disciplínu, Vonnová verí v zázrak

M. Shiffrinová si ešte nestihla sadnúť do kresla vedúcej pretekárky, keď sa na trať vydala jej o generáciu staršia krajanka. Odvrátila zrak od tvrdého pádu, z ktorého Vonnová vyviazla s modrinami.,aktualizované

Američanka Mikaela Shiffrinová získala na MS v super-G zlato

Štart pretekov posunuli pre vietor nižšie a trať sa tak trochu skrátila, ale na druhej strane sa pretekárky vyrútili z búdky priam strmhlav.,aktualizované

Utorňajší tréning zjazdu mužov na MS nebude, mnohým chýba materiál

V zjazde budú štartovať aj slovenskí reprezentanti Matej Prieložný a Martin Bendik.

Bačo vypadol na MS v kvalifikácii paralelného obrovského slalomu

V utorok sa 26-ročný Slovák predstaví v kvalifikácii paralelného slalomu. V ten istý deň zabojuje Klaudia Medlová vo freestyleovej disciplíne Big Air o postup do finále.

Nykänen ako jediný v histórii získal všetkých päť veľkých trofejí v skokanskom svete - zlato na ZOH, zlato na MS v skokoch i v letoch, triumf na Turné štyroch mostíkov a triumf vo Svetovom pohári. ,aktualizované

Fourcade vynechá obe zámorské podujatia Svetového pohára

Namiesto toho sa päťnásobný olympijský víťaz bude intenzívne pripravovať na marcový svetový šampionát vo švédskom Östersunde.

Tipplerová najrýchlejšia v tréningu zjazdu, Vlhová výrazne zaostala

Druhá skončila Švajčiarka Corinne Suterová, tretia bola Kajsa Vickhoff Lieová z Nórska.

Vo favorizovanom menoslove aj Slovenka, z obhajcov chýba jediný

Pre slovenské zjazdové lyžovanie je skvelá správa, že v top-populárnom olympijskom odvetví má na top-podujatí top-medailovú kandidátku, dokonca trojnásobnú.

Zuzulovej bola v Are 2007 zima, teraz to čaká aj Vlhovú

Vlaňajšia majstrovská generálka v marcovom finálovom týždni Svetového pohára priniesla okrem chladu aj snehovú búrku a zrušenie dvoch súťaží.

Stoch zvíťazil v Oberstdorfe, Kobajaši až deviaty

Stoch si zabezpečil triumf v druhom kole. V porovnaní s prvým si polepšil o štyri priečky. Opačne dopadol Kobajaši, ktorý bol po prvom kole tesne na čele, ale v druhom výrazne zaostal.

Lundbyová sa stala víťazkou podujatia SP v skokoch na lyžiach žien

Druhé miesto obsadila Japonka Sara Takanašiová, tretia skončila Nemka Katharina Althausová.

Titul v stíhacích pretekoch na 12,5 km získal na MSJ v Osrblí Sörum

Najlepší z trojice Slovákov dobehol na 17. mieste Lukáš Ottinger (+2:05,3).,aktualizované

Riiber v predstihu celkovým víťazom Svetového pohára

Riiber zdolal v bežeckej časti na desaťkilometrovej trati Fína Ilkku Herolu o pol sekundy, tretí skončil Nemec Fabian Riessle. ,aktualizované

Sánkarka Robatscherová zvíťazila v pretekoch SP v Altenbergu

Slovenská reprezentantka Katarína Šimoňáková skončila osemnásta s mankom 0,866 sekundy na víťazku.

Akrobatické lyžovanie: Tituly v skikrose získali Place a Thompsonová

V mužskom skikrose štartoval aj slovenský reprezentant Tomáš Bartalský, ktorý však neprešiel z kvalifikácie a skončil 33.

V Garmischi zrušili po zjazde aj obrovský slalom

Z dôvodu hustého sneženia bola trať príliš mäkká.

Lyžovanie-skoky-SP: Kobajaši tiumfoval v letoch v Oberstdorfe

Japonec sa tak rehabilitoval za piatkovú 14. priečku.

Vlhová skončila v slalome piata: Na pódiá som si zvykla

Shiffrinová si pripísala 56. triumf v SP, čím sa v historickej tabuľke osamostatnila na treťom mieste pred Švajčiarkou Vreni Schneiderovou.,aktualizované

Skoky na lyžiach SP: Lundbyová je víťazkou v Hinzenbachu

Lundbyová si víťazstvom upevnila vedúce postavenie v celkovom poradí Svetové pohára, keď má na druhú v poradí Althausovú náskok 81 bodov.

Reprezentant v severskej kombinácii Riiber zvíťazil v SP

Na čele celkového hodnotenia SP je suverénne Riiber s 1158 bodmi, druhý Rydzek má na konte 761.

Kim Jiyoo sa stala víťazkou pretekov SP v šortreku na 1500 m

Druhá skončila Kim Boutinová.

Zlato v šprinte junioriek si v biatlonovom Osrblí vybojovala Bechová

Zo štvorice Sloveniek bola najlepšia na 44. mieste Veronika Machyniaková (+1:55,8).

Felix Loch sa stal víťazom pretekov SP sánkarov v Altenbergu

Druhé miesto obsadil so stratou 0,004 s Rakúšan Reinhard Egger.

Na MSJ v biatlone získal v Osrblí titul v šprinte juniorov Nór Sörum

V Osrblí sa oteplilo na plusové hodnoty, no veľmi nefúkalo a očakávali sa presné streľby.

Na pretekoch SP v sánkovaní triumfovali T. Steu a L. Koller

Slováci v dvojiciach neštartovali.

V 1. kole slalomu SP Vlhová skončila druhá o sekundu za Shiffrinovou

Vlhová so štartovým číslom 6 zvolila typický agresívny štýl, na Shiffrinovú však nemala šancu.,aktualizované

Sobotňajší zjazd mužov Svetového pohára v alpskom lyžovaní zrušili

Akrobatický lyžiar Bartalský neprešiel kvalifikáciou skikrosu

Tomáš Bartalský skončil na 33. priečke.

Olympijský víťaz Ondrej Nepela zomrel pred 30 rokmi

Silnými stránkami Nepelu boli koncentrácia, pokoj a rozvaha. Slovo tréma bolo pre neho neznáme.

Vlhová absolvovala náročný víťazný program, v slalome pôjde so šestkou

Na slovenskú reprezentantku čakal veľký mediálny záujem už v cieľových priestoroch, potom na tlačovej konferencii i po nej.

Lyžiarka Vonnová ukončí kariéru po šampionáte v Aare

Najúspešnejšiu ženu v dejinách SP dlhodobo trápia kolená.,aktualizované

Petre Vlhovej prospela pauza, mágovi Magonimu vyšiel ďalší ťah

Vlhová postupne pridáva do portfólia ďalšie disciplíny, všetky individuálne plánuje už na blížiacich sa majstrovstvách sveta vo švédskom Aare.

FANTÁZIA: Vlhová so Shiffrinovou ovládli obrovský slalom v Maribore

Obe zjazdárky dosiahli v súčte oboch kôl rovnaký čas 2:31,31 min, tretie miesto obsadila s odstupom 93 stotín sekundy Nórka Ragnhild Mowinckelová.,aktualizované