Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Zimné športy

Trať v 1. kole slalomu na Ganslernhangu zaskočila favoritov i Slovákov

S podmienkami sa prekvapujúco nestotožnili najlepší slalomár éry, domáci Marcel Hirscher ani jeho dlhoročný nórsky tieň Henrik Kristoffersen. ,aktualizované

Rajičová obsadila na ME v krasokorčuľovaní v Minsku 9. priečku

Slovenskej reprezentantke sa tak nepodarilo napodobniť najlepšie výsledky v kariére, keď na predchádzajúcich ME v Moskve, resp. v Ostrave skončila na skvelom šiestom mieste.,aktualizované

Franz si počas piatkového zjazdu v Kitzbüheli zlomil pätu, vynechá MS

Dvadsaťdeväťročný Franz zaznamenal v prebiehajúcej sezóne Svetového pohára dve víťazstvá, keď triumfoval v zjazde v kanadskom Lake Louise a v super-G v americkom Beaver Creeku.

Nemci Eggert a Benecken zvíťazili na MS v sánkovaní v šprinte dvojíc

Na druhom mieste skončili ich krajania Tobias Wendl s Tobiasom Arltom, tretí boli Thomas Steu a Lorenz Koller z Rakúska.,aktualizované

Nórsky biatlonista J.T. Boe triumfoval v šprinte 6. kola v Anterselve

Zo štvorice Slovákov sa žiaden neumiestnil medzi bodovanou štyridsiatkou. ,aktualizované

Švédske lyžiarky zachránili život mužovi, ktorému zlyhalo srdce

Hörnbladová, Ivarssonová a Rapaportová boli spoločne v lanovke cestou na svah, keď sa 60-ročnému mužovi zastavilo srdce. Trojica nezaváhala a poskytla mu prvú pomoc.

ME v krasokorčuľovaní: Rytmické tance ovládli francúzski obhajcovia

Slovensko medzi tanečníkmi nemá zastúpenie.

D. Paris vyhral zjazd Svetového pohára v rakúskom Kitzbüheli

D. Paris vyhral na Streife zjazd aj v rokoch 2013 a 2017.,aktualizované

Sánkarka Šimoňáková obsadila v kvalifikácii šprintu na MS 26. miesto

Za prvou Nemkou Juliou Taubitzovou zaostala Šimoňáková o 926 tisícin.,aktualizované

Skeletonista Y.S.Bin zvíťazil v St. Moritzi, je na čele poradia

Poskočil na čelo celkovej klasifikácie o bod pred Rusa Alexandra Treťjakova.

Počasie mení program v Ga-Pa, zjazd sa pôjde až v nedeľu

Podobnú výmenu urobili aj vo víkendovom programe mužských súťaží v rakúskom Kitzbüheli.

Snoubordistka Medlová skončila v Big Air na X Games v Aspene šiesta

Pri prvom a štvrtom skoku Medlová spadla, tretí ohodnotili známkou 15,00 b., za piaty dostala 11,00 b.

Vonnová potvrdila, že vynechá podujatie SP v Garmisch-Partenkirchene

Lindsey Vonnová má na konte 82 víťazstiev v pretekoch SP.

Zlato v športových dvojiciach pre Jamesovú a Cipresa

Francúzska dvojica tak potvrdila prvú pozíciu po stredajšom krátkom programe. ,aktualizované

Svindal si obnovil zranenie kolena, v Kitzbüheli sa nepredstaví

Prvé jazdy v utorok mi spôsobili nejaké problémy a dnes som sa podrobil vyšetreniam. Obnovilo sa mi staré zranenie kolena a nemôžem sa postaviť na štart pretekov, uviedol nórsky lyžiar Svindal.

V šprinte 6. kola bola Kuzminová desiata, triumfovala Češka Davidová

Slovenské biatlonistky sa pokúšali aj v Anterselve nadviazať na úspešnú sériu umiestení. ,aktualizované

Jaroš nepostúpil do finále slopestyleu v talianskom Seiser Alm

V kvalifikácii obsadil so ziskom 29.00 bodov celkovo až 46. miesto.

Zmena v Kitzbüheli: Na Streife bude zjazd už v piatok, slalom v sobotu

Rošády vyplývajú z poveternostných predpovedí a prioritu dostala nielen najcitlivejšia súťaž, ale aj najprestížnejšia v pravidelnom celosezónnom seriáli.

Farkašová zlatá v slalome, Smaržová piata

V kategórii stojacich žien obsadila Petra Smaržová piatu priečku so stratou 4,88 s na medailové stupne. Zlato získala Francúzka Marie Bochetová.

Suterová s najlepším časom v 1. tréningu na zjazd v Garmischi

Druhú Švédku Lisu Hörnbladovú nechala za sebou o 0,69 s. Tretia bola Rakúšanka Tamara Tipplerová so stratou 1,09 s.,aktualizované

Reichelt mal najlepší čas v druhom tréningu na zjazd v Kitzbüheli

Časom 1:57,41 minúty prekonal druhého Mattea Marsagliu z Talianska a ďalšieho Taliana Dominika Parisa na tretej priečke.

ME v krasokorčuľovaní: Rajičová postúpila do voľných jázd z 5. miesta

Jej krajanka Silvia Hugecová obsadila v Arene Minsk 30. miesto a zostala pred bránami finále.,aktualizované

Bývalý majster sveta v zjazde Küng ukončil kariéru

Tridsaťpäťročný pretekár utrpel minulý týždeň ľahký otras mozgu po páde na tréningu vo Wengene.

Vonnová sa nevzdala a chce sa pokúsiť dokončiť sezónu

Po nedeľňajších pretekoch super-G v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo, ktoré nedokončila, pripustila okamžité ukončenie aktívnej kariéry.

Koristek 17. na 15 km voľnou technikou na MS juniorov a do 23 rokov

Druhý Slovák na štarte Ján Mikuš skončil na 73. priečke.,aktualizované

MÁRNA RADOSŤ: Zlatého Kraka diskvalifikovali, Haraus má striebro

Slovensko získalo na svetovom šampionáte už štyri cenné kovy. ,aktualizované

Nórsky lyžiar Jansrud si na tréningu v Kitzbüheli zlomil dve kosti

Zranenie si privodil len dva týždne pred štartom MS v Aare.

Zubkov akceptoval dištanc, dočasne nie je šéf Ruskej bobovej federácie

Nahradila ho doterajšia viceprezidentka Jelena Anikinová.

Mayer s najlepším časom v prvom tréningu na zjazd v Kitzbüheli

Na pretekárov čakajú tréningy aj v stredu a štvrtok, od piatka do nedele sú postupne na programe súťaže v super-G, zjazde a slalome.

Farkašová získala na MS zlato v obrovskom slalome, Smaržová bronz

Farkašová spolu s navádzačkou Šubrtovou triumfovali v slovinskej Kranjskej Gore pred Austrálčankou Perrinovou a Britkou Fitzpatrickovou.

Na krasokorčuliarskych ME v Minsku bude aj trio reprezentantov SR

Pred rokom v Moskve SR reprezentovali aj tanečníci Lucie Myslivečková s Lukášom Csölleyom, ich spolupráca však už nepokračuje.

Grange utrpel vážne zranenie kolena, sezóna sa preňho skončila

Tridsaťštyriročný dvojnásobný majster sveta v slalome podstúpi v najbližších dňoch operáciu, po ktorej bude pauzovať minimálne šesť mesiacov.

Pre Siegela sa skončila sezóna, čaká ho operácia kolena

Nemecký skokan na lyžiach utrpel zranenie pri páde v sobotnej tímovej súťaži Svetového pohára v poľskom Zakopanom.

Paralympionik Kubačka získal zlato na MS v obrovskom slalome

Na štvrtom mieste skončil Miroslav Haraus s Marošom Hudíkom, šiesty bol Jakub Krako.,aktualizované

Medzinárodná lyžiarska federácia potvrdila termíny šampionátu v Aare

Majstrovstvá sveta odštartujú 5. a potrvajú do 17. februára.

V Kórejskej republike odhalili ďalšie zneužívané rýchlokorčuliarky

Zástupcovia pretekárok vyzvali na odstúpenie čelných funkcionárov tamojšieho olympijského výboru, obviňujú ich z nedostatočnej ochrany športovkýň.

Lyžiarska asociácia reaguje na Vlhovu kritiku: Toto je naše stanovisko

Otec slovenskej lyžiarskej reprezentantky Petry Vlhovej upozornil, že druhá pretekárka slalomu i celkového poradia Svetového pohára nemá včas k dispozícii kombinézy pre blížiace sa MS.

Termín nočného slalomu v Schladmingu je už známy

Po kontrole snehových podmienok v rakúskom stredisku zostáva v platnosti, že preteky sa uskutočnia v utorok 29. januára.

Lyžiarka Vonnová sa rozhodne o prípadnom konci kariéry o niekoľko dní

Najúspešnejšiu zjazdárku dlhodobo trápia kolená. Po nedeľňajších pretekoch super G v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo, ktoré nedokončila, pripustila ukončenie aktívnej kariéry.