Zimné športy

Víťazky pretekov v Jasnej dostanú korunky od oceňovanej šperkárky

Dobrou správou pre fanúšikov lyžovania je informácia, že do konca roka sa do predaja dostane ešte menší balík lístkov.

Odermatt v Alta Badii zopakoval triumf a upevnil si post lídra

Odermatt si už v prvom kole počínal suverénne, keď so štartovým číslom jedna po rytmickej jazde s minimom chýb stanovil čas, ku ktorému sa jeho konkurenti nedokázali dostatočne priblížiť. ,aktualizované

Odermatt na čele po 1. kole obrovského slalomu v Alta Badii

Na trať sa chystali vyraziť aj dvaja slovenskí reprezentanti, Andreas Žampa mal štartové číslo 44, jeho brat Adam 48.,aktualizované

Dauser a Herrmannová-Wicková sa stali nemeckými Športovcami roka

Herrmannová-Wicková sa rozhodla vo veku 34 rokov ukončiť profesionálnu kariéru po sezóne 2022/23.

Kraft triumfoval v Engelbergu a upevnil si post lídra

Pre Rakúšana to bol už piaty triumf v sezóne.

V úvodných hromadných pretekoch triumfoval Johannes Thingnes Bö

J.T. Bö chyboval na úvodnej ležke a prepadol sa na štrnáste miesto. Postupne sa však vracal na popredné pozície.,aktualizované

Odermatt vyhral obrák v Alta Badii a upevnil si celkové vedenie

Odermatt viedol už po prvom kole o 31 stotín pred Filip Zubčičom, ktorého nakoniec predstihol o 0,19 sekundy. ,aktualizované

Kläbo a Carlová zvíťazili na 10 km klasicky v Trondheime

Kläbo bol prvý na medzičase po troch kilometroch a svoj náskok postupne zvyšoval až do cieľa. ,aktualizované

Víťazný hetrik Braisazovej-Bouchetovej, ovládla aj hromadné preteky

Braisazovú-Bouchetovú nerozhodil ani zaseknutý náboj počas druhej streľby. ,aktualizované

Na Štrbskom Plese triumfovali na 10 km klasicky Renda a Olechová

V ženskej kategórii sa najlepšia umiestnila Barbora Klementová na siedmom mieste.

Brignoneová triumfovala v super-G vo Val d'Isere

Petra Vlhová vynechala rýchlostné disciplíny v St. Moritzi i vo Val d'Isere a do kolotoča SP sa vráti až vo štvrtok, keď sa pôjde vo francúzskom Courcheveli večerný slalom.,aktualizované

Bobistky Čerňanská s Mokrášovou obsadili v Innsbrucku 17. miesto

Pre slovenské reprezentantky to bol prvý tohtosezónny štart v prestížnom seriáli v dvojboboch.

Biatlonista Laegreid nechtiac vystrelil v hoteli, nenastúpi na 15 km

Podľa správ agentúry APA projektil zasiahol stenu a nikoho nezranil.

Odermatt je na čele po 1. kole obrovského slalomu v Alta Badii

Bratia Žampovci sa do druhého kola neprebojovali.,aktualizované

Na Štrbskom Plese triumfovali v šprinte voľne Drahun a Olechová

Zo Slovákov sa najlepšie umiestnili Matej Badáň na 3. mieste a Alžbeta Garguláková na 5. priečke.

Biatlonistka Braisazová-Bouchetová zvíťazila v stíhačke

Dvadsaťsedemročná Braisazová-Bouchetová odštartovala s náskokom 12 sekúnd pred Nórkou Ingrid Landmarkovou Tandrevoldovou a napriek jednej chybe na prvej položke stále viedla.,aktualizované

Biatlonista J.T. Bö triumfoval v stíhačke a dostal sa na čelo

Ďalšie pódiové miesta obsadili jeho krajania Endre Strömsheim (+24,7 s) a Sturla Holm Laegreid (+29,1).,aktualizované

Tury obsadil na MS v skejtbordingu 10. miesto, tesne mu uniklo finále

Druhý slovenský reprezentant Kristián Nguyen skončil už v kvalifikácii na 113. mieste.

Skokanka Strömová mala ťažký pád v Engelbergu, poranila si koleno

Podľa Medzinárodnej lyžiarskej a snoubordovej federácie (FIS) už opustila nemocnicu a odletela do rodnej krajiny, kde mala absolvovať ďalšie vyšetrenia.

Švédka Anderssonová zvíťazila v skiatlone v Trondheime

Anderssonová bola na čele počas celých pretekov a v polovici si vytvorila viac ako desaťsekundový náskok, ktorý si udržala až do cieľa.

Dominik Paris vyhral zjazd vo Val Gardene

Pre 34-ročného Taliana je to 22. triumf v kariére v SP a 18. v zjazde.,aktualizované

Bobistka Čerňanská skončila v Innsbrucku opäť na 16. mieste

Slovenka tak zopakovala výsledok z piatkových pretekov, ktoré tiež vyhrala nemecká bobistka.

Zrušený super-G žien v St. Moritzi sa uskutoční v Zauchensee

V rakúskom stredisku budú na programe aj preteky v zjazde (13. januára), o deň neskôr sa uskutoční druhý super-G.

Fluryová vyhrala zjazd vo Val-d'Isre

Slovenka Petra Vlhová v sobotu neštartovala a v celkovom poradí SP jej naďalej patrí štvrtá pozícia. ,aktualizované

Nemec Doll vyhral šprint v Lenzerheide, Sklenárik obsadil 77. miesto

Doll predviedol čistú streľbu a v cieli mal čas 23:15,8 minúty.

Kläbo a Skistadová triumfovali v šprinte v Trondheime

Kläbo potvrdil rolu favorita a pripísal si druhé víťazstvo v tejto sezóne.,aktualizované

Kriechmayr vyhral úvodný super-G vo Val Gardene

Preteky museli na dlhší čas prerušiť po páde ďalšieho Rakúšana Andreasa Ploiera, zraneného ho odniesli z trate na nosidlách. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.,aktualizované

Čerňanská obsadila v Innsbrucku 16. miesto, triumfovala Buckwitzová

Na čele celkového poradia SP figuruje po úvodných dvoch súťažiach Američanka Kaysha Loveová, ktorá bola v piatok štvrtá (+0,53).

Šprint v Lenzerheide vyhrala Braisazová-Bouchetová, 41. Kapustová

Jediná Slovenka v štartovom poli Ema Kapustová dosiahla najlepší výsledok v rámci SP. Zastrieľala čisto a vo svojom štvrtom štarte v prestížnom seriáli obsadila 41. miesto.,aktualizované

Organizátori SP v Jasnej dostanú príspevok na úrovni 20% rozpočtu

Petra Vlhová bude súperiť na slovenských svahoch v najprestížnejšom lyžiarskom seriáli 20.-21. januára.

Americký lyžiar Bennett prekvapujúco vyhral úvodný zjazd sezóny

Tridsaťjedenročný Bennett si pripísal druhý triumf kariéry v prestížnom seriáli. Prvý zaznamenal rovnako na zjazdovke Saslong v decembri 2021.,aktualizované

Zrušený zjazd mužov v Beaver Creeku sa uskutoční vo Wengene

Vo švajčiarskom stredisku budú na programe aj preteky super-G (12. januára), o deň neskôr sa uskutoční druhý zjazd a 14. januára podujatie zavŕši slalom.

V tréningu na zjazdy vo Val Gardene bol najlepší Goldberg

Goldbergovi sa v talianskom stredisku darí, dosiahol tam tri zo svojich piatich umiestení v najlepšej desiatke.

Holdenerová podstúpila operáciu členka a môže prísť o zvyšok sezóny

Holdenerová spadla počas tréningu v Taliansku, narazila do ochranných sietí a zlomila si ľavý členok. V rámci kalendára Svetového pohára vynechá minimálne šesť slalomov.

Preussová ohlásila po prekonaní koronavírusu návrat v Lenzerheide

Preussová sa po prvom podujatí v Östersunde dostala na čelo celkového poradia SP. Vo švédskom stredisku sa umiestnila na druhom mieste v stíhačke a štvrtú priečku obsadila v šprinte.

Vlhová je spokojná s doterajším priebehom sezóny: Veľmi pozitívne

Dvadsaťosemročná lyžiarka vynechala uplynulé podujatie v St. Moritzi, kde boli na programe rýchlostné disciplíny.

Skokan na lyžiach Geiger si v Klingenthali pripísal víťazné double

Na čele celkovej klasifikácie zostal Rakúšan Stefan Kraft, ktorý prvýkrát v sezóne skončil mimo pódia a obsadil 9. priečku. ,aktualizované

Nórske biatlonistky zvíťazili v štafete, Slovenky na 14. mieste

Pre Slovenky sa preteky skončili po tom, čo ich z trate stiahli na treťom úseku, keď zaostali o celé kolo.

Johnsonová uviedla, že počas vyšetrovania USADA nebude pretekať

Dvadsaťsedemročná lyžiarka patrila v uplynulých rokoch k najlepším americkým zjazdárkam, na konte má sedem pódiových umiestnení v pretekoch Svetového pohára.