Zimné športy

Schmidhoferová vyhrala zjazd v Lake Louise, Schiffrinová mimo pódia

Líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová z USA obsadila 9. miesto. Na konte má 339 bodov, druhá Slovenka Petra Vlhová 196.

Zjazd v Beaver Creeku s trojstotinovým náskokom vyhral Freuz

Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Skoky na lyžiach: Úvodnú súťaž žien vyhrala Nemka Seyfahrtová

Druhá skončila Ludbyová a na tretej priečke bola Takanašiová.

Feuz vyhral zjazd v Beaver Creeku, preteky prerušili po páde Dressena

Feuz sa vďaka triumfu dostal na čelo poradia zjazdu so 140 bodmi, druhý je Rakúšan Max Franz.,aktualizované

Návrat Vonnovej: Ľutovala by som, že som ešte raz nešla v Lake Louise

Kariéru plánovala ukončiť po tejto zime, no po zranení sa rozhodla pre posledný návrat do svojho obľúbeného dejiska.

Usťugov a Slepcovová oficiálne čelia obvineniu z dopingu

Obvinili aj Alexandra Černyševa a Alexandra Pečenkina, ktorý je zo štvorice jediný aktívny športovec a dostal provizórny trest.

Nór Riiber sa stal víťazom SP v severskej kombinácie v Lillehammeri

Na olympijskom strednom mostíku dosiahol výkon 92,5 m a na bežecký úsek sa vydá s náskokom 27 sekúnd pred krajanom Mariom Seidlom.,aktualizované

Talian Pellegrino a Švédka Sundlingová vyhrali šprint v Lillehammeri

Slovákom sa v kvalifikácii nedarilo - 53. Alena Procházková a 103. Ján Koristek boli ďaleko od postupu medzi elitnú tridsiatku.,aktualizované

Procházková ani Koristek neuspeli v kvalifikácii šprintu

Trať dlhú 1,3 km zvládla za 3:08,26 min, za najrýchlejšou Švédkou Hannou Falkovou zaostala o 11,83 sekundy. ,aktualizované

Počasie menilo program v Beaver Creeku, zjazd sa pôjde už v piatok

Časy štartov zostávajú nezmenené

Pred biatlonovým prológom SP panuje optimizmus, pomohli aj zmeny

Optimizmus zosilnel aj po vyriešení štartu sestier Fialkových.

Zmluva sestier Fialkových so zväzom: Úprava detailov a zvýšenie dôvery

Vyplýva z nej, že biatlonové sestry budú môcť vkročiť do seriálu Svetového pohára už túto nedeľu v úvodnom kole v slovinskej Pokljuke.

Krasokorčuliar Hanju sa pre zranenie členka nepredstaví vo finále GP

Dvojnásobný olympijský víťaz laboruje s poraneným pravým členkom.

Dvojnásobný majster sveta v krasokorčuľovaní Fernandez ukončí kariéru

Fernandez triumfoval na MS v rokoch 2015 a 2016 a vyhral posledných šesť európskych šampionátov. Na ZOH v Pjongčangu získal bronz.

Podľa Lubyovej ide v prípade ich účasti na úvodnom podujatí Svetového pohára v slovinskej Pokljuke o verejný záujem a ak im nebude umožnené ho naplniť, hrozia zväzu zo strany ministerstva sankcie.

Prvý tréning na zjazd v Lake Louise ovládla Rakúšanku Scheyerová

O 21 stotín sekundy odsunula za seba Francúzku Miradoliovú.

Reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Stromková zrejme vynechá MS

Úsek akrobatického lyžovania SLA má na domácom snehu v pláne zorganizovať štvrtý ročník Slovenského pohára so štyrmi kolami vrátane národných majstrovstiev.

Švajčiarska zjazdárka Lara Gutová bude súťažiť pod novým menom

Gutová sa prvýkrát s novým menom predstaví v utorňajšom tréningu na zjazd Svetového pohára v kanadskom stredisku Lake Louise.

ZÁZNAM: TK vo veci sporu medzi SZB a sestrami Fialkovými

Pozrite si záznam.,aktualizované

Jansrud uspel v super-G v Lake Louise, Kriechamayr je na čele SP

V kanadskom stredisku panovalo mrazivé a slnečné počasie, takže lyžiari mali vhodné podmienky. Najlepšie ich využil Jansrud s deviatkou na drese.

Vlhová v slalome druhá za Shiffrinovou

Za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou zaostala Petra Vlhová o 57 stotín sekundy, po 14. raz v kariére sa dostala na pódium vo Svetovom pohári.,aktualizované

Na dlhých tratiach viedli rýchlokorčuliari Nuis, Swings a Weidemannová

Nuis si triumfom upevnil vedúce postavenie v celkovom poradí SP.

Lyžiar Bolšunov slávil v Ruke double, vyhral aj klasickú pätnástku

Po triumfe v šprinte nenašiel premožiteľa ani v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára.,aktualizované

V Igls triumfoval sánkar Ludwig, Slováci v tretej desiatke

Z dvojice slovenských reprezentantov si lepšie počínal skúsený Jozef Ninis, ktorý obsadil 23. miesto so stratou 0,678 na Ludwiga.

Vlhová v druhom kole pred giant stars: Vrch som mala geniálny

Siedma priečka tretíkrát v kariére sa zrodila za špecifických okolností.

Johaugová slávila víťazný návrat, Procházková nebodovala

Slovenka Alena Procházková obsadila 58. miesto so stratou 3:39,5 na Nórku.

Lyžiarka Vlhová 7. miestom v obráku vyrovnala maximum

Svah v Killingtone je z hľadiska obrovského slalomu výnimočný tým, že nemá síce selektívny kurz, ale absenciu výrazných prechodov a zmien sklonu vyvažuje od začiatku do konca nárokmi na koncentráciu.,aktualizované

Franz vyhral úvodný zjazd sezóny, spolu s Hirscherom je celkový líder

Franz predviedol dravú jazdu, zvládol aj terénne nerovnosti a slávil druhý triumf v kariére.

V Ruke triumfoval japonský skokan Kobajaši, je novým lídrom seriálu

Vďaka zisku 100 bodov sa dostal na čelo celkového poradia.

Nemecká dvojica triumfovala v sánkovaní, Vaverčák so Zmijom sú 13.

V mužskej súťaži dvojsedadlových saní zvíťazila rakúska dvojica Thomas Steu a Lorenz Koller. Slováci Tomáš Vaverčák s Matejom Zmijom skončili na 13. priečke (+1,085 s).

Úvodné preteky Svetového pohára v behu na lyžiach vyhrali Rusi

Slovenská reprezentantka Alena Procházková nepostúpila z kvalifikácie medzi tridsiatku najlepších.,aktualizované

Snoubordisti Gasserová a Thorgren vyhrali Big Air na Svetovom pohári

Medzi mužmi triumfoval Švéd Sven Thorgren so 184,00 bodmi pred Japoncom Takeruom Otsukom (176,25) a Clemensom Millauerom z Rakúska (169,00).

Švédky zdolali vo finále ME v Curlingu Švajčiarsko

Slovenské reprezentantky zostúpili do C-divízie ME. Z deviatich zápasov dokázali vyhrať len nad Slovinskom, ktoré spolu s nimi opúšťa druhú najvyššiu divíziu.

Procházková nepostúpila v Ruke z kvalifikácie šprintu

V nedeľu sa 34-ročná Procházková postaví na štart pretekov na 10 km klasicky, medzi mužmi bude na 15 km trati v hre jej reprezentačný kolega Ján Koristek.

Snoubordistka Medlová zostala v Pekingu pred bránami finále Big Air

Najlepší výkon v kvalifikácii predviedla Japonka Reira Iwabučiová (89,75 b.), Medlová za vydarenejší druhý skok získala známku 76,75.,aktualizované

Vlhová pred pretekmi v Killingtone: Vieme, kde máme rezervy

V americkom stredisku sa jej v uplynulých dvoch rokoch darilo, vlani skončila druhá v slalome a desiata v obrovskom slalome, pred dvoma rokmi si pripísala piatu a trinástu priečku.