Zimné športy

Procházková nepostúpila v Ruke z kvalifikácie šprintu

V nedeľu sa 34-ročná Procházková postaví na štart pretekov na 10 km klasicky, medzi mužmi bude na 15 km trati v hre jej reprezentačný kolega Ján Koristek.

Snoubordistka Medlová zostala v Pekingu pred bránami finále Big Air

Najlepší výkon v kvalifikácii predviedla Japonka Reira Iwabučiová (89,75 b.), Medlová za vydarenejší druhý skok získala známku 76,75.,aktualizované

Vlhová pred pretekmi v Killingtone: Vieme, kde máme rezervy

V americkom stredisku sa jej v uplynulých dvoch rokoch darilo, vlani skončila druhá v slalome a desiata v obrovskom slalome, pred dvoma rokmi si pripísala piatu a trinástu priečku.

Rýchlokorčuliarka Kodairaová dominovala v Tomakomai na 500 m

Japonka na domácich pretekoch triumfovala v traťovom rekorde.

Kanaďan Guay ukončil kariéru po páde krajana Osbornea-Paradisa

Guay súťažil pod piatimi kruhmi v Turíne 2006, Vancouvri 2010 a Soči 2014. Najlepší výsledok dosiahol pri premiérovej účasti, keď obsadil štvrté miesto v zjazde.

Švajčiar Feuz ovládol druhý tréning zjazdu SP v Lake Louise

Druhý bol Talian Paris, tretiu priečku obsadil Rakúšan Kröll.

Osborne-Paradis má po sezóne, pri páde utrpel dvojnásobnú zlomeninu

Pre 34-ročného zjazdára sa tak sezóna skončila skôr, ako ju stihol súťažne odštartovať.

Innerhofer bol najrýchlejší v prvom tréningu zjazdu v Lake Louise

Tréning poznačil ťažký pád domáceho jazdca Manuela Osbornea-Paradisa, ktorého museli previezť vrtuľníkom do nemocnice.

Slovenky prehrali na ME v curlingu s Estónskom

Úspešnejší boli muži, ktorí zdolali Turecko po tuhom boji 11:10.,aktualizované

Vonnová si na tréningu poranila koleno, vynechá preteky v Lake Louise

Podľa svojho vyjadrenia na sociálnej sieti nebude potrebovať operáciu.

Slovenky prehrali na turnaju ME v curlingu s Poľskom

Slovenky v v B-divízii prehrali s Poľkami 2:5.

Dahlmeierová sa po dvoch týždňoch vrátila späť do tréningu

Sedemnásobná majsterka sveta sa momentálne pripravuje s reprezentačným béčkom Nemecka.

ME v curlingu: Slováci prehrali s Estónskom

Slovenskí reprezentanti podľahli svojmu súperovi 8:9.

Opití kanandskí hráči curlingu vyvádzali na turnaji

Olympijský šampión Ryan Fry sa za celý incident ospravedlnil.

P. Fialková nesúhlasí s prevodom osobnostných práv športovca na zväz

Taktiež uviedla, že spor odštartovalo prepustenie hlavnej trénerky žien Anny Murínovej a bežeckého trénera Martina Bajčičáka z reprezentačného družstva.

Konanie voči sestrám Fialkovým podľa advokátov porušilo ich práva

Podľa člena disciplinárnej komisie Ľubomíra Lepeňa Fialkové nerešpektovali rozhodnutie prezídia tým, že nepodpísali zmluvu, ktorú majú podpísať všetci reprezentanti.

Klimov zaznamenal premiérový triumf pre Rusko

Až tesne za pódiom na štvrtej priečke skončil poľský spolufavorit Kamil Stoch. ,aktualizované

Hirscher je víťazom slalomu v Levi, Kristoffersena zdolal o 9 stotín

V uplynulom ročníku skončil Kristoffersen za Hirscherom na druhom mieste v celkovom poradí SP i hodnotení slalomu a obhajca glóbusov zdolal veľkého rivala aj v úvodnej súťaži novej sezóny.,aktualizované

Curling: Slováci podľahli Maďarsku, Slovenky Španielsku

Úspešní neboli ani muži, keď vo večernom zápase podľahli reprezentantom Maďarska 6:9.

Vlhová v Levi skončila na pódiu druhá za Shiffrinovou

Iba 23-ročná slovenská reprezentantka dosiahla už trináste umiestnenie na bedni pretekov prestížneho seriálu, z toho desiate v klasickom dvojkolovom slalome. ,aktualizované

Na Grand Prix v Moskve triumfovali domáci krasokorčuliari

V súťaži tanečných párov vyhral ruský pár Alexandra Stepanovová a Ivan Bukin suverénne pred Španielmi Sarou Hurtadovou a Kirillom Chaljavinom.,aktualizované

Víťazmi úvodných pretekov nového ročníka v skoku na lyžiach Poliaci

Druhí skončili Nemci, tretí boli Rakúšania.

Olympijský výbor je spokojný s dvomi reálnymi adeptmi na ZOH 2026

Z kandidatúry pravdepodobne odstúpi Calgary po tom, ako obyvatelia kanadského mesta v referende rozhodli, že sú proti organizovaniu ZOH.

Vlhová dosiahla tretí najlepší čas v 1. kole slalomu Svetového pohára

Začiatok druhých pretekov a prvého slalomu sezóny SP v alpskom lyžovaní presunuli o 3/4-hodinu na 11.00. Pre protivietor v polárnom stredisku skrátili aj trať znížením polohy štartovej búdky.,aktualizované

Krasokorčuliar Hanju ovládol krátky program na GP Ruska

Dvojnásobný olympijský šampión viedol na Rostelecom Cup-e pred druhým Gruzíncom Morisom Kvitelašvilim s vyše 20-bodovým náskokom.,aktualizované

Neureuther sa opäť zranil a musí na operáciu, v nedeľu skúsi nastúpiť

Nemecký pretekár štartoval naposledy práve v Levi, kde vlani v novembri slalom vyhral. Potom si však pri tréningu v USA pretrhol krížny väz v kolene a prišiel o zvyšok sezóny vrátane ZOH v Pjongčangu.

Nór Lorentzen triumfoval v Obihire na 500 m v rýchlokorčuľovaní

Išlo o úvodnom podujatie Svetového pohára.

Slovenskí curleri na vozíku sa vrátili medzi svetovú elitu

Slováci odohrali na podujatí osem stretnutí, sedemkrát zvíťazili a jedinú prehru utrpeli až vo finále.

Biatlonová únia zvýši počet dopingových kontrol u ruských športovcov

RBU minulý rok pre dopingové a korupčné previnenia dočasne odobrali členstvo v IBU, čím prišli Rusi o hlasovacie právo, možnosť postaviť vlastného kandidáta do funkcií IBU.

Talianska lyžiarka Schnarfová vynechá pre zranenie celú sezónu

Schnarfová sa zranila v utorok počas tréningu obrovského slalomu v Copper Mountain. Následne ju v coloradskom Vaile operovali, v tamojšej nemocnici zostane ešte niekoľko dní.

Sestry Fialkové vydali vyhlásenie: Sú veci, ktoré nemôžeme akceptovať

Slovenské reprezentantky v biatlone stále nepodpísali základnú normu, zmluvu o zabezpečení štátnej športovej reprezentácie.

Obyvatelia Calgary sú proti organizácii ZOH 2026

V prípade odstúpenia kanadského mesta by zostali v hre o ZOH 2026 len Štokholm a spoločná kandidatúra talianskych miest Miláno a Cortina d'Ampezzo.

Hazard so sestrami Fialkovými, hľadá sa názorová zhoda

Riaditeľ VŠC Dukla Roman Benčík zdôrazňuje, že v momentálnej situácii nemá čo stredisko riešiť.

Skokan na lyžiach Freund sa vráti do kolotoča SP na pretekoch v Ruke

Celkový víťaz Svetového pohára zo sezóny 2014/15 vynechal kompletnú minuloročnú sezónu a súťažne neštartoval od januára 2017 pre zranenie krížneho väzu v kolene.

Štart biatlonistky Dahlmeierovej v úvode sezóny je naďalej otázny

Dahlmeierová má za sebou úspešné zimné olympijské hry, keď v juhokórejskom Pjongčangu získala zlatú medailu v šprinte i v stíhacích pretekoch.

Talianska lyžiarka E. Fanchiniová sa zbavila nádoru, vráti sa na svahy

S tréningom chce začať v januári.

Kandidatúra Calgary na ZOH 2026 žije

Definitívne by o kandidatúre kanadského mesta, kde sa konali ZOH už v roku 1988, mali rozhodnúť občania v referende 13. novembra.

Zrušený program SP v lyžovaní zo Söldenu sa uskutoční v Saalbachu

Aj minulý rok museli zrušiť preteky mužov kvôli búrke.

Žampovci po zrušenom obráku: Adam v Levi, Andreas až v USA

V štartovej listine figurovali traja Slováci - bratia Adam a Andreas Žampovci, Matej Prieložný si musí počkať na debut vo SP.,aktualizované

Vlhová je vyrovnaná s výsledkom: Jedna súťaž neukáže všetko

V kalendári SP sa lyžiarky najbližšie predstavia v špeciálnom slalome vo fínskom Levi, kde Vlhová vlani triumfovala po šestnástom mieste v ľadovcovej ouvertúre v Söldene.