Zimné športy

Haseová s Volodinom zvíťazili vo finále GP ISU v Pekingu

V čínskej metropole viedli už po krátkom programe a po voľných jazdách si udržali na čele pred talianskym duom Sara Contiová, Niccolo Macii.,aktualizované

Tarjei Bö zvíťazil v šprinte Svetového pohára, Sklenárik bol 86.

Z dvojice Slovákov na štarte skončil najlepšie na 86. pozícii Tomáš Sklenárik s mankom 4:08,4 minúty.

Goggiová suverénne triumfovala v super-G v St. Moritzi

Slovensko nemalo v piatkovej súťaži zastúpenie, Petra Vlhová program v St. Moritzi vynecháva. ,aktualizované

Preussová odstúpila pre následky covidu z pretekov v Hochfilzene

Preussová dostala covid po úvodných pretekoch vo švédskom Östersunde, kde získala dve druhé a jedno štvrté miesto.

Krasokorčuliar Hagara je po krátkom programe na 3.mieste vo finále JGP

Voľné jazdy sú na programe v sobotu 9. decembra. ,aktualizované

Paško:Svetový pohár v Jasnej nie je možné zrealizovať bez pomoci štátu

Zväz tvrdí, že svoju účasť na organizácii podujatia potvrdili Medzinárodnej lyžiarskej federácii na základe predbežného súhlasu, ktorý získal od sekcie športu ministerstva školstva.

Organizátori ZOH 2026 odložili rozhodnutie o ľadovom koryte

Taliansko nemá vyhovujúce dejisko na preteky bobov, sánok a skeletonu – ako náhrada je v hre rakúsky Innsbrucku.

Čerňanská s Mokrášovou skončili tretie v dvojboboch vo Whistleri

Za víťazným domácim duom Melissa Lotholz, Alex Klein zaostali o 1,88 sekundy. V súťaži štartovalo dokopy šesť posádok.

Gutová-Behramiová kritizovala organizátorov: Bol to zlý vtip

Triumfovala Talianka Federica Brignoneová pred Gutovou-Behramiovou, tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová.

Vlhová piata v obrovskom slalome, vyhrala Brignoneová

Už od štartu druhého kola sa Vlhovej náskok výrazne skresával a v polovici trate z neho stratila sekundu.,aktualizované

Kraft triumfoval aj na štvrtom podujatí v sezóne

Medzi najlepšou desiatkou sa umiestnili štyria Rakúšania, traja Nemci, na piatom mieste sa skončil Japonec Rjoju Kobajaši, šiesty nasledoval domáci Marius Lindvik a desiatku uzavrel Slovinec Prevc.

Vlhová najrýchlejšia v 1. kole obrovského slalomu v Tremblante

Na prvom medzičase strácala na Shiffrinovú 35 stotín sekundy, druhá časť s náročným nájazdom do strminy jej však vyšla a manko znížila na 0,04 s.,aktualizované

Samuelsson vyhral stíhačku v Östersunde pred Nawrathom

Slovensko nemalo vo Švédsku v mužských súťažiach zastúpenie.,aktualizované

V Beaver Creeku zrušili aj super-G, dôvodom bol vietor a sneženie

Muži tak zatiaľ stihli v alpskom kalendári absolvovať iba jednu súťaž - 18. novembra slalom v rakúskom Gurgli, ktorý vyhral domáci Manuel Feller.

Jeanmonnotová vyhrala stíhačku v Östersunde pred Preussovou

V mrazivom počasí pri teplote -13 stupňov Celzia vybehla na trať ako prvá s deväťsekundovým náskokom Jeanmonnotová.,aktualizované

Štafetu v behu na lyžiach v Gällivare vyhrali Švédky pred Nemkami

Švédky sa od úvodu pretekov držali vpredu. Na prvé miesto sa dostali pred treťou odovzdávkou vďaka Ebbe Anderssonovej. Vedúcu pozíciu potom udržala na ďalšom úseku Moa Ilarová.,aktualizované

Vlhová skončila druhá v obrovskom slalome, triumfovala Brignoneová

Tesne za Vlhovú sa zaradila obhajkyňa veľkého glóbusu a líderka SP Mikaela Shiffrinová (+0,47).,aktualizované

Kraft vybojoval tretie víťazstvo v tejto sezóne

Ako jediný prekonal hranicu 100 metrov.

Vlhová v 1. kole obrovského slalomu stratila 0,40 s na Brignoneovú

Vlhová vyštartovala s číslom šesť, v hmlistej pasáži udržala odstup v prijateľných medziach (+0,11 s) a potom začala aktívnejšie pracovať.,aktualizované

Aj druhý zjazd v Beaver Creeku zrušili, dôvodom bol silný vietor

Pre silné sneženie sa nemohli uskutočniť už 11. a 12. novembra úvodné dva zjazdy SP, ktoré mali pretekári absolvovať na novej atraktívnej zjazdovke pod Matterhornom v strediskách Zermatt a Cervinia.

Zjazd SP v Beaver Creeku zrušili pre husté sneženie

Pre silné sneženie museli zrušiť už 11.-12. novembra úvodné dva zjazdy SP, ktoré mali pretekári absolvovať na novej atraktívnej zjazdovke pod Matterhornom v strediskách Zermatt a Cervinia.

Biatlon: Jeanmonnotová slávila v šprinte prvý triumf, Z. Remeňová 47.

Zo štvorice slovenských reprezentantiek nebodovala žiadna, najvyššie skončila Zuzana Remeňová, ktorá 47. miestom (+2:07,8 min) prekonala svoje doterajšie najlepšie umiestnenie v kariére. ,aktualizované

Bobistka Čerňanská obsadila v druhých pretekoch vo Whistleri 2. miesto

Účastníčka ZOH 2022 v Pekingu už deň predtým obsadila vo Whistleri tretie miesto. Cez víkend sa budú ešte konať na tejto dráhe preteky dvojbobov žien.

Vlhová priznala, že v obráku je pozadu: Nájsť správny pocit

V stredisku Mont Tremblant ju čakajú dva preteky v "obráku" a hoci tento kopec nepozná, berie to ako výzvu.

Biatlonisti Nórska triumfovali v štafete pred Francúzskom a Nemeckom

Slováci v pretekoch neštartovali. ,aktualizované

Slovenský zväzu biatlonu vkladá nádeje do mládeže

Mladí biatlonisti vzbudzujú veľký potenciál, na uplynulých troch mládežníckych svetových šampionátoch vybojovali šesť medailí, čo sa Slovensku doteraz nepodarilo.

Bobistka Čerňanská skončila tretia v pretekoch Severoamerického pohára

Čerňanská absolvovala tohtosezónnu premiéru v Severoamerickom pohári už v polovici novembra, keď v americkom stredisku Lake Placid skončila šiesta a siedma v monoboboch.

Francúzsko a Salt Lake City sú kandidáti na ZOH 2030 a 2034

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) po zasadnutí exekutívy v Paríži s oboma kandidatúrami odštartuje separátne rokovania.

Nemecko chce s Talianskom spoluorganizovať súťaže na ZOH 2026

V stredu to potvrdil prezident Nemeckej federácie pre boby, sánkovanie a skeleton (BSD) Andreas Trautvetter.

Biatlonistky Nórska triumfovali v štafete, Slovenky na 13. mieste

Slovenky v zložení Mária Remeňová, Zuzana Remeňová, Ema Kapustová a Júlia Machyniaková obsadili 13. miesto s mankom 6:42,2 na víťazky. ,aktualizované

Na ZOH 2026 hrozí presun dopingových testov do zahraničia

Počas konania ZOH by laboranti museli otestovať približne 150 vzoriek denne, čo by zvýšilo ročný počet vykonaných analýz z aktuálnych 12.000 na 20.000.

Tvibergová utrpela vážne zranenie kolena, sezóna sa pre ňu skončila

Tvibergová má okrem titulu z tohtoročných MS v Courchevel/Meribel v zbierke aj bronz z tímovej súťaže na ZOH 2022. Jej individuálne maximum v SP je piate miesto z októbra 2021.

Organizátori v Jasnej predstavili generálneho partnera a trofeje

Kým pred tromi rokmi sa v tomto stredisku súťažilo v marcovom termíne, teraz si svetová elita zmeria sily pod Chopkom už koncom januára.,aktualizované

SKVELÁ VLHOVÁ NA PÓDIU: V Killingtone vyhrala Shiffrinová

Američanka si pripísala jubilejný 90. triumf v prestížnom seriáli, čím zlepšila svoj rekord. Tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová (+1,37). ,aktualizované

Rakúšan Kraft si v Ruke pripísal víťazne double

Kraft zaznamenal 32. víťazstvo v prestížnom seriáli a jubilejné 100. pódiové umiestnenie v kariére. Rekord v SP drží so 108 umiestneniami na stupňoch víťazov Fín Janne Ahonen. ,aktualizované

Vlhová tretia po 1. kole slalomu v Killingtone, viedla Shiffrinová

Na vedúcu domácu pretekárku Mikaelu Shiffrinovú strácala 28 stotín sekundy. ,aktualizované

Švédka Ilarová vyhrala 20 km voľne s hromadným štartom

Na dvoch bonusových prejazdoch (8,3 a 15,8 km) nazbierali najviac bodov Švédky Frida Karlssonová a Ebba Anderssonová - zhodne po 27, Digginsová 20. ,aktualizované

Vlhová desiata v obráku, triumfovala Gutová-Behramiová

Pretekárky mali v 1. kole problémy so slabšou viditeľnosťou.,aktualizované

Domáci Švédi vyhrali mix dvojíc, Slováci na 17. mieste

V sobotu bola v Östersunde ešte na programe klasická miešaná štafeta (bez slovenskej účasti) a v nedeľu sa pôjdu vytrvalostné preteky mužov a žien. ,aktualizované

Kagijama a Thorngrenová viedli po krátkom programe v Osake

Kagijama aj Uno bojujú o účasť vo finálovom podujatí série, ktoré sa uskutoční 7. až 10. decembra v Pekingu.