Zimné športy

V pretekoch štafiet v biatlone víťazstvo Nemiek, Slovenky nedobehli

Na 4x6 km vzdialenosti skončili v rakúskom Hochfilzene druhé Ukrajinky (+44,9 sekundy) a tretie Francúzky (+1:04,5 min).

Kallová na čele poradia SP v bežeckom lyžovaní

Víťazkou pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach sa na 10 km klasicky stala Nórka Ingvild Flugstad Östbergová.,aktualizované

Súťaž štvorbobov ovládli nemecké posádky

Prvá skončila posádka v zložení Johannes Lochner, Joshua Bluhm, Christopher Weber, Christian Rasp.

Lyžiar Hirscher je po víťazstve v slalome celkovo druhý

Hirscherovi sa po prvom kole, keď po veľkej chybe figuroval až na 8. mieste, podarilo opanovať nedeľňajší slalom.

Super-G a kombináciu žien v St.Moritzi zrušili pre zlú viditeľnosť

Okrem hmly sťažovali podmienky aj nepríjemný vietor a husté sneženie.

Gross lídrom po 1. kole slalomu, 2. kolo bez Žampovcov

Slovenský reprezentant Adam Žampa štartoval s číslom 44, v cieli stratil na Grossa 2,90 sekundy, čo stačilo iba na 41. miesto.,aktualizované

Vonnová sa pre zranenie chrbta odhlásila z nedeľňajšieho super-G

Americká lyžiarka oznámila zrušenie svojho štartu 45 minút pred začiatkom súťaže.

Rýchlokorčuliar Juskov vylepšil v Salt Lake City svetový rekord

Dosiahol čas 1 minúta a 41,01 sekundy, čím o dve stotiny prekonal doterajšie svetové maximum Američana Shaniho Davisa.

Rýchlokorčuľovanie: V Salt Lake City na 500 m najrýchlejšia Kodairová

Zároveň si so 700 bodmi upevnila svoje postavenie líderky celkového poradia SP. ,aktualizované

Nemecká sánkarka T. Hüfnerová vyhrala preteky SP v Calgary

Na umelej dráhe v Calgary bola o 0,115 s rýchlejšia ako domáca Alex Goughová.

LYŽOVANIE: Zrušená kombinácia sa pôjde nanovo v nedeľu, aj s Vlhovou

V piatok nedokončená a napokon definitívne zrušená súťaž v kombinácii Svetového pohára zjazdárok sa napokon pôjde v nedeľu.,aktualizované

Nóri zavŕšili víťazný hetrik v skokoch na lyžiach

Kvarteto Nórska v zložení Robert Johansson, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande a Johann Andre Forfang sa stalo víťazom súťaže družstiev Svetového pohára v skokoch na lyžiach v nemeckom Titisee.

V dvojboboch triumfovali Nemky a Švajčiari

Súťaž mužov vyhrali Švajčiari Clemens Bracher a Michael Kuonen, ktorí o 0,12 s predstihli kanadskú dvojicu Chrisa Springa s Nevillom Wrightom.

Lyžiarske šprinty v Davose ovládli Kläbo a Nilssonová

Slovenská reprezentantka Alena Procházková skončila už v ženskej časti kvalifikácie.

A.Kuzminová víťazne v stíhacích pretekoch 2. kola SP

Na 10 km trati za ňou v rakúskom Hochfilzene skončila Fínka Kaisa Mäkäräinenová (+10,2).,aktualizované

A. Žampa v obrovskom slalome SP obsadil 30. miesto

Zvíťazil francúzsky lyžiar Alexis Pinturault.,aktualizované

Krasokorčuliarka Sagitovová vyhrala GP medzi ženami

Od rozhodcov si dovedna vyslúžila 223,30 bodu.

Lyžiarka Fluryová s premiérovým víťazstvom v super-G

Slovenka Barbara Kantorová prišla do cieľa s odstupom 4,49 sekundy a obsadila 54. miesto.

Nór J. T. Boe víťazom stíhacích pretekov v biatlone

Na 12,5 km trati za ním v rakúskom Hochfilzene finišoval s odstupom až 58,8 sekundy Slovinec Jakov Fak.

Pinturault vyhral obrák vo Val d´Isere, Adam Žampa obsadil 30. miesto

Po prvom kole viedol Hirscher, Pinturault zase tretí a navyše s mankom 12 stotín. V druhom kole však Francúz zajazdil vynikajúco, ale Rakúšan urobil v polovici trate chybu.,aktualizované

Hirscher viedol po prvom kole obráku, Adam Žampa na 19. mieste

Štartovali aj slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci, ktorí bojovali o účasť v prvej tridsiatke. Adam mal manko 1,77 sekundy a zaradil sa na 19. miesto, vybojoval si postup do druhého kola.

Procházková nepostúpila z kvalifikácie šprintu

Na trati dlhej 1,5 kilometra skončila na 50. mieste.

Lyžovanie: Kombináciu napokon zrušili, z Vlhovej premiér nie je nič

Vlhová mala nevýhodnejšiu štartovú pozíciu ako iné popredné slalomárky Svetového pohára a tie to aj patrične využili. ,aktualizované

Löllingová a Sung-bin víťazne na Svetovom pohári v skeletone

V súťaži mužov zvíťazil Kórejčan Yun Sung-bin, ktorý po polovici seriálu figuruje aj na čele klasifikácie.

Kuzminová v šprinte druhého kola Svetového pohára skončila druhá

Ďalším slovenským biatlonistkám sa nedarilo, 50. miesto obsadila Paulína Fialková (+2:22,8), 60. Ivona Fialková (+2:42,2) a 102. Terézia Poliaková (+6:03,7).,aktualizované

Kombináciu vraj dokončia v sobotu, po slalome Vlhová štvrtá

Pre Vlhovú to bolo nevýhodné rozhodnutie, lebo mala oveľa nevýhodnejšiu štartovú pozíciu ako iné popredné slalomárky SP.,aktualizované

Skeletonistka Löllingová ovládla preteky SP vo Winterbergu

O 0,24 sekundy za sebou nechala Kanaďanku Elisabeth Vathjeová, tretia skončila Ruska Jelena Nikitinová.

V biatlonovom šprinte 2. kola SP triumf Nóra J.T. Boea

Až za ním skončil na 10 km trati vedúci muž priebežného poradia SP Francúz Fourcade, tretí bol Slovinec Fak.,aktualizované

Savčenková s Massotom viedli súťaž športových dvojíc

Za svoje vystúpenie si vyslúžili známku 79,43 bodu. ,aktualizované

Vlhová v St. Moritzi len v kombinácii, Shiffrinová mieri do klubu7

Štvrtá pretekárka celkového poradia SP sa rozhodla odložiť svoj ostrý štart v elitných pretekoch super-G a obe víkendové akcie vynechá.

Mladý nemecký lyžiar Burkhart zomrel po páde na tréningu v Lake Louise

Sedemnásťročný Burkhart, ktorý študoval v USA a súťažil za univerzitný tím Sugar Bowl Academy, stratil v utorok kontrolu nad svojimi lyžami a skončil v ochrannej sieti.

POTVRDENÉ PUTINOM: Rusko nebude brániť športovcom v účasti na ZOH2018

Obavy z ruského bojkotu sa tak nenaplnili a ruskí reprezentanti, ktorým to Medzinárodný olympijský výbor povolí, môžu bojovať o cenné kovy v Kórejskej republike vo februári budúceho roku.,aktualizované

Predaj vstupeniek do Pjongčangu zaznamenal zlepšenie

Podľa informácie Medzinárodného olympijského výboru (MOV) je aktuálne predaných 55 percent lístkov na podujatie, ktoré sa bude konať od 9. do 25. februára 2018.

ZOH2018: MOV sa sústredil pri dopingových testoch najviac na Rusov

Medzi aprílom a novembrom tohto roku vykonala Svetová antidopingová organizácia viac ako 7000 testov u približne 4000 športovcoch.

IBSF zrušila tresty Rusom s doživotným zákazom zúčastniť sa olympiády

IBSF uviedla, že jej komisia rozhodla, že športovci majú právo na predbežné vypočutie a zatiaľ pozastavila ich tresty.

Kodairová sa stala víťazkou pretekov SP na 500 m v Calgary

Medzi mužmi triumfoval Alex Boisvert-Lacroix z Kanady.

Hirscher triumfoval v obrovskom slalome v Beaver Creeku

Andreas Žampa so štartovým číslom 47 nepostúpil do 2. kola. ,aktualizované

Weiratherová ovládla super-G v Lake Louise

Súťaž v kanadskom stredisku vyhrala časom pred Švajčiarkou Larou Gutovou a Rakúšankou Nicole Schmidhoferovou.