Zimné športy

BEH NA LYŽIACH: Kläbo vyhral v Ruke na 15 km klasicky, Mlynár 91.

Medzi ženami štartovala aj Slovenka Alena Procházková. V cieli ju klasifikovali na 78. priečke so stratou 3:31,5 minúty na víťazku.,aktualizované

SNOUBORDING: Medlová skončila vo finále Big Air v Pekingu piata

Z triumfu sa radovala Rakúšanka Anna Gasserová. ,aktualizované

SVETOVÝ POHÁR: Taliansky sánkar Fischnaller vyhral vo Winterbergu

Slovenský reprezentant Jozef Ninis nepostúpil z piatkovej kvalifikácie.

Boby-EP: Slováci v štvorboboch v Altenbergu na 10. mieste

Slováci figurovali po 1. kole dokonca na deviatej pozícii, ale 11. jazdou v druhom kole si o jednu priečku pohoršili.

Boby-SP: Vo Whistleri v dvojboboch triumf kanadských posádok

Domáci reprezentanti dosiahli v súčte dvoch kôl čas 1:44,17 min. a triumfovali s tesným náskokom dvoch stotín sekundy pred krajanmi Justinom Krippsom a Alexandrom Kopaczom.

Úvodné šprinty vo fínskej Ruke pre Nóra Klaeboa a Švédku Nilssonovú

Nilssonová tesne zdolala vo finále Američanku Sadie Bjornsenovú. Na bronzový stupienok sa postavila Julia Belorukovová z Ruska,aktualizované

Olympijský víťaz Zubkov po verdikte MOV prišiel o zlaté kovy

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) tak pokračuje v udeľovaní trestov ruským olympionikom, doteraz dal doživotné tresty 14 z nich, viacerým tiež odobral medaily.,aktualizované

Bobisti SR v druhých pretekoch EP v Altenbergu na 15. mieste

Radek Matoušek s Jakubom Fendekom zaostali za víťaznými Poliakmi Mateuszom Lutym a Krzysztofom Tylkowským v súčte dvoch kôl o 1,46 sekundy.

Sezónna ouvertúra v biatlone plná očakávania, Slováci sú odhodlaní

Olympijská sezóna inšpiruje, no po troch vzácnych kovoch dvojnásobne zlatej Anastasie Kuzminovej, a spomenúť treba tiež bronz Pavla Hurajta vo Vancouveri, aj zaväzuje.

Bobisti SR obsadili na podujatí EP v Altenbergu 12. priečku

Radek Matoušek s Vladimírom Šimíkom zaostali za víťaznou domácou posádkou Christoph Hafer, Tobias Schneider v súčte dvoch kôl o 1,73 sekundy.

V Ruke štartuje nový ročník SP v behu na lyžiach aj s 3 Slovákmi

Vo fínskom stredisku Ruka pri severnom polárnom kruhu budú v hre Alena Procházková, Peter Mlynár a Miroslav Šulek. ,aktualizované

Dahlmeierová vynechá úvod SP: Miesto pušky a bežiek, čaj a posteľ

Dvadsaťštyriročnú nemeckú reprezentantku vyradila z pretekov choroba.

ME v curlingu: SR sa rozlúčila s A-kategóriou výhrou nad Talianskom

Slovensko na šampionáte reprezentovali Dávid Mišun, Patrik Kaprálik, Jakub Polák, Juraj Gallo a František Pitoňák. Spoločne so Slovákmi zostúpili do "béčka" aj Rakúšania.

V Lake Louise zrušili úvodný tréning na zjazd

Príčinou bolo nepriaznivé počasie.

Treťjakovi s Nikitinovou odobrali medaily zo Soči

Správu budeme aktualizovať.,aktualizované

ME: Slováci podľahli Rusom 4:9

Zverenci trénera Alana Mitchella v zložení Dávid Mišun, Patrik Kaprálik, Jakub Polák, Juraj Gallo a František Pitoňák v stredu nastúpia proti Rakúsku .

Medvedevová má zlomenú nohu, účasť vo finále GP ISU je otázna

Posledné dve GP ISU vyhrala len vďaka tomu, že užívala lieky na tíšenie bolesti. Nohu má od triumfu na NHK Trophy v plastickej ortéze.

Slovenský olympijský výbor (SOV) ukázal oficiálnu kolekciu v pondelok, keď do otvorenia ZOH v Pjongčangu zostávalo 81 dní.,aktualizované

ME v curlingu: Slováci prehrali so Škótskom 1:8

Pár hodín predtým nestačili zverenci trénera Alana Mitchella v zložení Dávid Mišun, Patrik Kaprálik, Jakub Polák, Juraj Gallo a František Pitoňák na Nórsko, ktorému podľahli 2:7.

J. Pľuščenko opäť vystúpil v Bratislave so šou Pán ľadu

V šou nechýbal tanec, divadlo, humor, ani akrobacia. Divákov potešilo aj akrobatické číslo s ohňom, dych brali saltá a nebezpečne vyzerajúce figúry.

Rýchlokorčuliarka C. Pechsteinová si vybojovala 33. víťazstvo vo SP

Za Nemkou skončili Kanaďanka Ivanie Blondinová (6:57,34) a Češka Martina Sáblíková (6:59,95). ,aktualizované

Slováci v miešanej štafete skončili v Igls siedmi, triumfovali Nemci

Slovenský reprezentant Jozef Ninis obsadil 24. miesto (+0,676).

Japonec Kobajaši nečakane vyhral úvodnú individuálnu súťaž vo Wisle

Vo Wisle predstihol o 2,3 bodu domáceho Poliaka Kamila Stocha.

Hodnotenie krasokorčuliarov sa po škandále v Salt Lake City zmenilo

Podľa renomovaného rozhodcu Igora Prokopa je objektívnejšie.

Slovákom sa na ME v curlingu nedarilo ani so Švedmi, prehrali 1:12

V pondelok na Slovensko čakajú domáci Švajčiari.

Šport prináša aj obete na životoch, Sennov prípad zachránil mnohých

Alpské lyžovanie i motoršport priniesli mnoho vážnych nehôd, ktoré skončili smrťou športovcov.

Šampióni Papadakisová a Cizeron opäť triumfovali vo svetovom maxime

Medzi ženami triumfovala len 15-ročná Ruska Alina Zagitovová.

Ruskí lyžiari obvinení z dopingu sa dozvedia svoj verdikt

Vo štvrtok chce FIS zverejniť nové informácie.

V úvodných pretekoch sezóny v skokoch na lyžiach triumfovali Nóri

Nóri sa na prvé miesto vyšvihli z tretej pozície po 1. kole.

Nemeckí sánkari ovládli úvodné preteky v Innsbrucku

Úradujúca olympijská šampiónka Geisenbergerová dosiahla už 39. prvenstvo v SP v kariére. ,aktualizované

V Stavangeri boli najrýchlejšie japonské rýchlokorčuliarky

Na 500 m mužov bol najrýchlejší Holanďan Ronald Mulder a 1500 m vyhral Nór Sverre Lunde Pedersen.

Slováci na ME v curlingu na úvod prehrali s Nemeckom

V sobotu večer ich čaká duel s Holandskom.

ZOH: Medzinárodný olympijský výbor rozhodle o účasti Rusov 5. decembra

Rozhodnutie bude stáť na analýzach dvoch komisií, ktoré čerpali zo správy vyšetrovateľa Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Richarda McLarena.

Vo Wisle štartuje nový ročník SP v skokoch na lyžiach

Obhajcom veľkého glóbusu je Rakúšan Stefan Kraft, ktorý môže zopakovať husársky kúsok Janneho Ahonena. Fínovi sa ako doposiaľ poslednému podarilo vyhrať SP dvakrát za sebou.

Alphand po úmrtí Poissona: Bol to rešpektovaný športovec

Poisson sa stal štvrtou francúzskou obeťou alpského lyžovania po Michelovi Bozonovi (1970), Michelovi Dujonovi (1975) a Régine Cavagnoudovej (2001).

Slovinci na SP vo Wisle bez D. Prevca, nemá formu

Do tímu sa naopak po operácii kolena vrátil bývalý majster sveta v letoch na lyžiach Robert Kranjec, v nominácii nechýba ani Domenov starší brat Peter Prevc.

Rýchlokorčuliari Kanady víťazmi šprintu družtiev v Heerenveene

Trojtisícovka žien sa stala korisťou Domácej Antoinette de Jongovej, ktorá zvíťazila o 0,47 s pred Ruskou Nataliou Voroninovou.

Asi mi ten kopec sedí a začnem ho mať rada, tvrdí Vlhová

Slovenská reprezentantka potvrdila, že sa jej v Levi darí. Pred štyrmi rokmi tam zvíťazila v slalome Európskeho pohára, vlani tam štartovala po prvý raz vo SP a umiestnila sa tretia.

Rýchlokorčuliarka Kodairová víťazkou na 1000 m v Heerenveene

Druhá skončila Miho Takagiová, tretia Jorien ter Morsová.

V prvom slalome sezóny vo fínskom Levi triumfoval Nemec Neureuther

Slovák Matej Falat bojoval s náročnými podmienkami zo štartovej pozície 81 a hoci nepostúpil do 2. kola, predviedol nádejný výkon.,aktualizované