Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Zimné športy

V Stavangeri boli najrýchlejšie japonské rýchlokorčuliarky

Na 500 m mužov bol najrýchlejší Holanďan Ronald Mulder a 1500 m vyhral Nór Sverre Lunde Pedersen.

Slováci na ME v curlingu na úvod prehrali s Nemeckom

V sobotu večer ich čaká duel s Holandskom.

ZOH: Medzinárodný olympijský výbor rozhodle o účasti Rusov 5. decembra

Rozhodnutie bude stáť na analýzach dvoch komisií, ktoré čerpali zo správy vyšetrovateľa Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Richarda McLarena.

Vo Wisle štartuje nový ročník SP v skokoch na lyžiach

Obhajcom veľkého glóbusu je Rakúšan Stefan Kraft, ktorý môže zopakovať husársky kúsok Janneho Ahonena. Fínovi sa ako doposiaľ poslednému podarilo vyhrať SP dvakrát za sebou.

Alphand po úmrtí Poissona: Bol to rešpektovaný športovec

Poisson sa stal štvrtou francúzskou obeťou alpského lyžovania po Michelovi Bozonovi (1970), Michelovi Dujonovi (1975) a Régine Cavagnoudovej (2001).

Slovinci na SP vo Wisle bez D. Prevca, nemá formu

Do tímu sa naopak po operácii kolena vrátil bývalý majster sveta v letoch na lyžiach Robert Kranjec, v nominácii nechýba ani Domenov starší brat Peter Prevc.

Rýchlokorčuliari Kanady víťazmi šprintu družtiev v Heerenveene

Trojtisícovka žien sa stala korisťou Domácej Antoinette de Jongovej, ktorá zvíťazila o 0,47 s pred Ruskou Nataliou Voroninovou.

Asi mi ten kopec sedí a začnem ho mať rada, tvrdí Vlhová

Slovenská reprezentantka potvrdila, že sa jej v Levi darí. Pred štyrmi rokmi tam zvíťazila v slalome Európskeho pohára, vlani tam štartovala po prvý raz vo SP a umiestnila sa tretia.

Rýchlokorčuliarka Kodairová víťazkou na 1000 m v Heerenveene

Druhá skončila Miho Takagiová, tretia Jorien ter Morsová.

V prvom slalome sezóny vo fínskom Levi triumfoval Nemec Neureuther

Slovák Matej Falat bojoval s náročnými podmienkami zo štartovej pozície 81 a hoci nepostúpil do 2. kola, predviedol nádejný výkon.,aktualizované

Bobisti SR v druhých pretekoch EP v Lillehammeri obsadili 17. mieste

Posádka v zložení Radek Matoušek, Jakub Fendek zaostala v nedeľňajšej súťaži dvojbobov za víťaznými Švajčiarmi Clemensom Bracherom a Michaelom Kuonenom v súčte dvoch kôl o 2,06 sekundy.

Černousov môže dodatočne získať zlato, odmieta, že zradil kolegov

Černousov obsadil v Soči tretie miesto v pretekoch 50 km voľnou technikou s hromadným štartom, pred ním skončili iba jeho krajania Alexander Legkov a Maxim Vylegžanin.

V 1. kole slalomu v Levi do čela Ryding, Falat nepostúpil

V okruhu Falatovho štartového čísla mali pretekári jasne slabšie časy a mnohí po nástrahách trate vypadli.,aktualizované

Virtueová a Moir triumfovali v Osake v súťaži tanečných párov

Trojnásobní majstri sveta viedli v Osake už po krátkom programe a pozíciu lídrov obhájili aj v nedeľňajších voľných tancoch.

Bobisti SR odštartovali sezónu 19. miestom v Lillehammeri

Posádka v zložení Radek Matoušek, Patrik Subally zaostala v sobotňajšej súťaži dvojbobov za víťaznými Švajčiarmi v súčte dvoch kôl o 2,61 sekundy.

FANTÁZIA: Vlhová vyhrala vo fínskom Levi prvý slalom sezóny

Vlhová slávila svoj tretí triumf kariéry v SP, zaregistrovala svoje 18. umiestnenie v prvej desiatke pretekov SP a po siedmy raz sa dostala na pódium.,aktualizované

Slovenská snoubordistka K. Medlová sa nekvalifikovala do finále SP

Kvalifikáciu vyhrala Nórka Silje Norendalová.

Rajičová desiata na GP Japonska, zvíťazila Medvedevová

Slovenská krasokorčuliarka figurovala po piatkovom voľnom programe na priebežnej desiatej priečke so ziskom 53,36 bodu a svoju pozíciu si udržala aj po sobotňajších voľných jazdách.,aktualizované

Rýchlokorčuliarky Japonska so svetovým rekordom v stíhacích pretekoch

Japonské reprezentantky zvíťazili pred majsterkami sveta a olympijskými šampiónkami z Holandska, tretie skončili Kanaďanky.

Vlhová sa po 1. kole slalomu v Levi zaradila tesne za Shiffrinovú

Po Vlhovej sa z prvej tridsiatky štartujúcich už žiadna pretekárka nezmestila do poldruhasekundovej straty. Naopak väčšina lyžiarok mala manko cez dve a dokonca tri sekundy. ,aktualizované

Rusku Sotnikovovú očistili od dopingových obvinení

MOV doteraz obvinil z dopingu šesť reprezentantov Ruska v behu na lyžiach a zakázal im zúčastniť sa na všetkých budúcich olympijských hrách.

Nórsky skokan na lyžiach Gangnes sa opäť zranil a prišiel o ZOH 2018

Dvadsaťosemročný skokan na lyžiach si štvrtýkrát v kariére roztrhol skrížený väz v kolene a vynechá celú sezónu.

Medvedevová líderkou po KP na GP Japonska, Rajičová je desiata

V súťaži športových dvojíc viedol po krátkom programe čínsky pár Wen-ťing Suej, Cchung Chan so ziskom 79,43 bodu. ,aktualizované

Rakúšan Hirscher sa rozhodol štartovať v Levi: Skúsim to

Šesťnásobný celkový víťaz SP sa rozhodol odletieť do Fínska, hoci sa do tréningového procesu po zranení členka vrátil iba pred niekoľkými dňami.

Krasokorčuliar Hanju si poranil členok, odstúpil z NHK Trophy

Zdravotné problémy by podľa agentúry AP mohli narušiť aj jeho prípravu na ZOH 2018 v Pjongčangu, kde bude obhajovať zlato zo Soči.

Boby-SP: V dvojboboch triumf Nemcov Walthera s Poserom

Pozrite si výsledky novej sezóny Svetového pohára dvojbobistov-mužov v americkom stredisku Lake Placid.

Boby-SP: V Lake Placid na úvod triumf Kanaďaniek

V americkom zimnom stredisku Lake Placid sa bojovalo úvodných pretekoch Svetového pohára v dvojboboch v olympijskej sezóne.

SP: Rakúšanka Flocková vyhrala úvodné preteky SP v Lake Placid

Pre 28-ročnú úradujúci vicemajsterku Európy Flockovú to je štvrté víťazstvo v pretekoch SP v kariére.

Z dopingu na ZOH 2014 v Soči obvinili ďalších Rusov

Ruská lyžiarska federácia na lyžiach potvrdila, že Medzinárodný olympijský výbor všetkých diskvalifikoval a udelil im doživotný zákaz štartu na olympijských hrách

Nová bobová sezóna štartuje v Lake Placid, Slováci sa predstavia v EP

Vrcholom snaženia posádok budú ZOH 2018 v Pjongčangu (9.-25. februára), kde bobistov a skeletonistov prichýli novovybudovaný tobogan v Alpensia Sliding Center. Tohtosezónny kalendár je bez MS či ME.

Na polárny štart slalomovej sezóny sa chystajú Vlhová a Falat

Sezóna medzi husto postaveným bránkami sa v prestížnom Svetovom pohári začína tento víkend vo fínskom Levi.

Akrobatická lyžiarka Stromková sa do SP vráti asi až v januári v USA

V januári je v amerických strediskách Snowmass, resp. Mammoth Mountain na programe posledná dvojica pretekov olympijskej disciplíny slopestyle pred ZOH 2018 v Pjongčangu.

Windsor bude prvým austrálskym domorodým zimným olympionikom

Na ZOH 2018 v Pjongčangu bude štartovať v súťaži športových dvojíc spoločne s ruskou rodáčkou Jekaterinou Alexandrovskou.

Klingová si dáva súťažnú pauzu, dôvodom sú depresie

Švédska zjazdárka dosiahla svoj najlepší výsledok vo Svetovom pohári v decembri 2013, keď obsadila druhé miesto v super-G v St. Moritzi.

SP: Hirscher začal po zranení trénovať, chce stihnúť slalom

Problémový ľavý členok sa snažil rakúsky lyžiar Hirscher otestovať v polovici októbra, opäť sa mu však ozvali bolesti a musel prípravu prerušiť.

Legkov sa možno obráti na ďalšie inštitúcie, žiada férový proces

Ruský bežec na lyžiach sa chce v prípade potreby obrátiť aj na Švajčiarsky najvyšší súd alebo na Súdny dvor Európskej únie.

Za svoje vystúpenie dostali v súťaži tanečných párov výslednú známku 200,43 boda.,aktualizované

Papadakisová a Cizeron viedli v Pekingu súťaž tanečných párov

Za svoje vystúpenie dostali známku 81,10 bodu.,aktualizované

Návrat Zuzulovej sa blíži: Kedy absolvuje prvý tréning po operácii?

Slovenská lyžiarka utrpela zranenie v septembri na sústredení v Argentíne.

Legkov a Belov nesúhlasia s verdiktom MOV, odvolajú sa na CAS

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v stredu rozhodol o doživotnom zákaze pre týchto ruských bežcov na lyžiach.,aktualizované