Dalšiu slovenskú šortrekárku Sandru Trusovú penalizovali na XIII. zimnom európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) už v rozjazdách.

Johaugovú jednohlasne suspendovala trojčlenná komisia Nórskeho olympijského výboru (NIF), ktorá zdôraznila jej osobnú zodpovednosť.

V dejisku ZOH 2018 predstihol o štyri body Rakúšana Stefana Krafta a slávil druhý triumf v prestížnom seriáli.

Skokanka Takanašiová potvrdila celkové prvenstvo triumfom v Pjongčangu

Na mostíku HS-109 v dejisku budúcoročných zimných olympijských hier prekonala krajanku Juki Itoovú a Maren Lundbyovú z Nórska.

Olympijské: Jakubčová v slalome na 24. mieste, Šafáriková nedokončila

V biatlone atakovali slovenskí reprezentanti prvú desiatku. V stíhacích pretekoch chlapcov na 10 km prišiel do cieľa Lukáš Ottinger na 14. pozícii, Tomáš Sklenárik obsadil 17. pozíciu. ,aktualizované

MS v biatlone: Vo vytrvalostných pretekoch získala zlato Dahlmeierová

Druhá skončila Češka Koukalová, tretia Talianka Runggaldierová.,aktualizované

Prezident FIS Kasper zvažuje zavedenie kvalifikácie zjazdu

V rýchlostných disciplínach spadlo na MS niekoľko zástupcov krajín, ktoré nemajú lyžiarsku tradíciu a došlo aj k zraneniam.

V olympijskom teste v skokoch na lyžiach v Pjongčangu triumfoval Kraft

Druhý skončil Nemec Andreas Wellinger, tretie miesto obsadil líder SP Kamil Stoch z Poľska.

Vonnová odcestovala z dejiska MS s úsmevom, inšpiruje ju Federer

Tridsaťdvaročná pretekárka už dlho bojuje o návrat do stopercentného zdravotného stavu, stále trpí obmedzenou pohyblivosťou pravej ruky.

Bežkyňa na lyžiach Johaugová sa neodvolá voči trestu za doping

Disciplinárna komisia Nórskeho olympijského výboru (NIF) ju potrestala dištancom na trinásť mesiacov so spätnou platnosťou od 18. októbra 2016.

Organizátorov ZOH 2018 skritizovali za dráhu pre bobistov a sánkarov

Boby, sánkovanie a skeleton nemajú v Kórejskej republike veľkú tradíciu.

Skokanka na lyžiach Itová vyhrala SP v Pjongčangu, vedie Takanašiová

Celkovo stráca Itová na Takanašiovú vyše 200 bodov. ,aktualizované

Zranenie Medlovej sa liečilo rýchlo: Na MS budem fit

Zranenie zverenky Mareka Hliničana prišlo v čase intenzívneho zápolenia o body do hodnotenia Svetového pohára i o miestenku na ZOH 2018 v Pjongčangu.

Slovan zdolal Medveščak Záhreb po predĺžení

Ani jeden z tímov nemal už pred duelom šancu na postup do play off.,aktualizované

Sezóna Adama Žampu sa skončila, má pred sebou dlhú rehabilitáciu

Správu sa dozvedel v rovnaký deň, keď Slovensko získalo na svetovom šampionáte striebro v súťaži tímov.

Reakcie osobností na striebro v tímoch: Táto medaila je výnimočná

Slovenské zjazdárske kvarteto získalo na MS v súťaži tímov striebornú medailu.,aktualizované

Ohlasy zo zjazdárskeho hnutia na striebro v tímoch: Bol to deň D

Slovenské zjazdárske kvarteto získalo na MS v súťaži tímov striebornú medailu.

SENZÁCIA: Slovensko získalo na MS v súťaži tímov striebornú medailu

Bronz vybojovalo Švédsko víťazstvom 3:1 nad Švajčiarskom.,aktualizované

Prienik SR do medailového zrkadla nepotešil dve lyžiarske veľmoci

Po súťaži družstiev na MS doň pribudli všetky tri pódiovo úspešné krajiny a Slovensko tento historický okamih zaradil na 6. priečku po boku Lichtenštajnska a Nórska.

Biatlonista Ottinger skončil v šprinte na EYOF dvanásty

Jeho krajan Tomáš Sklenárik skončil na XIII. zimnom európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) šestnásty, tretiemu slovenskému reprezentantovi Viktorovi Slezákovi patrila 36. priečka.,aktualizované

Gutová podstúpi v St. Moritzi operáciu kolena

Celková víťazka SP 2015/16 si poranila koleno pri páde počas tréningu slalomu medzi časťami alpskej kombinácie na zjazdárskych MS, keď utrpela roztrhnutie skrížených väzov a poškodenie menisku.

Kazašskí biatlonisti prešli na MS dopingovou kontrolou

Dopingové podozrenie kazašských biatlonistov prišlo po razii rakúskej polície v dejisku biatlonových majstrovstiev sveta.

Cehlárik po dvojbodovej noci späť na farmu, Boston čaká týždňová pauza

Dvadsaťjedenročný útočník zažil v sobotu premiéru v profilige v domácom súboji Bostonu proti Vancouveru. O deň neskôr si pripísal aj premiérové body v kariére pri triumfe nad rivalom z Montrealu.

V tímoch Slováci proti Nemecku, súper zúfalo túži po cennom kove

Súťaž je na programe v utorok o 12.00 a Slovensko sa v osemfinále stretne s Nemeckom.,aktualizované

Petra Vlhová sa teší na súťaž tímov, verí v štart Adama Žampu

Pred štyrmi rokmi v Schladmingu mala tento zážitok ako 17-ročná v tíme, od ktorého sa zázraky nedali očakávať, na predchádzajúcom šampionáte vo Vaile slovenský tím neštartoval.

Šipulin o dopingu: Podporujem čistý šport a som stopercentne čistý

Správa vyšetrovateľa Svetovej antidopingovej agentúry Richarda McLarena o systematickom dopingu sa dotkla aj 31 ruských biatlonistov.

Jakubčová v obrovskom slalome na 24. a Šafáriková 25. mieste

Jakubčová obsadila 24. miesto so stratou necelých osem sekúnd na víťaznú Rusku Abdulkaiumovovú.,aktualizované

Biatlonista Svendsen pokračuje aj po kolapse na svetovom šampionáte

Štvornásobný držiteľ zlata zo zimných olympijských hier prišiel v sobotňajšom šprinte do cieľa až na 36. mieste a po úplnom vyčerpaní skončil v nemocnici.

Senzačné kombi-zlato Aernimu, Hirscherov spánok a smutná stotina

Bronz získal Švajčiar Mauro Caviezel.,aktualizované

MS v lyžovaní: V medailovom zrkadle sú na tom najlepšie Švajčiari

Po viac ako polovici súťaží na 44. MS v alpských lyžiarskych disciplínach je pre Rakúšanov druhé miesto málo a nielenže nedominujú v tituloch, ale ani v počte medailí.

Jančová uspela v kvalifikácii a s Vlhovou pôjde na MS obrovský slalom

Vo štvrtok (9.45/13.00) bude štartovať 50 nasadených pretekárok a 25 najlepších z kvalifikácie.

Biatlonový Hochfilzen v znamení polemických i príťažlivých okamihov

Z doterajších medailistov, alebo tých v top desiatke zaujali mená prekvapujúce i renomované.

MS v lyžovaní: Po kombinačnom zjazde sú Slováci bez šance na úspech

V zjazde síce vcelku podľa predpokladov okrem Baumanna dominovali aj ďalší vyznávači rýchleho sklzu, ale ich časový náskok nesľuboval boje o titul.

Lyžiari Killiová a Ragettli zvíťazili v slopestyle v Quebecu

Medzi ženami skončila na osemnástom mieste slovenská reprezentantka Zuzana Stromková, ktorá je v poradí disciplíny na štrnástej priečke so ziskom 71 bodov.

Adam Žampa pôjde dnes kombináciu. Aj napriek tvrdému pádu

Žampa má za sebou stredajší tvrdý pád v super-G, po ktorom utrpel pomliaždenie päty, narazenie panvovej kosti a ľahký otras mozgu.

Otčenáš v stíhačke na 24. mieste, majstrovský titul získal Fourcade

Druhý Slovák na trati Tomáš Hasilla finišoval na na 43. priečke. ,aktualizované

Bendík skončil na 41. priečke. Zlato v zjazde získal domáci Feuz

Bronz putoval do Rakúska zásluhou Maxa Franza. ,aktualizované

Lyžovanie:Slovinka Štuhecová triumfovala, jej jazda bola bez zaváhania

O štyri desatiny prekonala striebornú Rakúšanku Stephanie Venierovú, na bronzovom stupienku skončila Američanka Lindsey Vonnová s odstupom 45 stotín sekundy.,aktualizované

Biatlon: V stíhacích pretekoch je Nemka Dahlmeierová zlatá

Na 10 km trati zdolala striebornú Bielorusku Darju Domračevovú o 11,6 sekundy a bronzovú Češku Gabrielu Koukalovú o 16,6 sekundy.,aktualizované

Skoky na lyžiach: V nedeľu v Sappore triumfoval Poliak Stoch

Na mostíku zvíťazil pred Nemcom Andreasom Wellingerom, ktorý figuroval na čele pretekov po prvom kole. ,aktualizované