Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Zimné športy

Nemka Herrmannová sa stala víťazkou šprintu na biatlonovom IBU Cupe

Darilo sa aj Slovenke Paulíne Fialkovej, skončila tretia, keď okrem víťazky nestačila už len na druhú Rusku Virolajnenovú.

Beh na lyžiach: Segeč na 44. mieste, zlato si odniesol Rus Bolšunov

Medzi ženami na 10 km voľnou technikou do 23 rokov získala zlato Švédka Anna Dyviková, pre ktorú je to po šprinte už druhý najcennejší kov na šampionáte.

UNIVERZIÁDA:Biatlonistka Majdišová obsadila na 7,5 km trati 15. miesto

Medzi mužmi na 10 km vyhral Rus Semen Sučilov, najlepší zo Slovákov bol 24. Ondrej Kosztolányi.,aktualizované

Akrobatické lyžovanie: Stromková nepostúpila do finále slopestyle

Finále slopestyle v Mammoth Mountain bez slovenskej účasti je na programe v sobotu večer SEČ.

Rusi Starychová a Loginov si odpykali tresty a budú súťažiť na MS

V uplynulých dňoch získali tituly majstrov Európy vo vytrvalostných pretekoch na šampionáte v poľských Dusznikách.

Kuzminová zvíťazila nad virózou a už sa teší na Osrblie

Aj keď od dvojnásobnej olympijskej víťazky ešte nezaznel definitívny súhlas, že bude štartovať nadchádzajúci piatok a sobotu na IBU Cupe v Osrblí, cíti sa dobre a na ostrý test sa teší.

UNIVERZIÁDA: Kantorová vybojovala v kombinácii bronz

Kantorová figurovala už po utorňajšom slalome na bronzovej pozícii, v stredajšom super-G si napokon šiestou najrýchlejšou jazdou udržala túto priečku.,aktualizované

Športové Slovensko zostalo v nemom úžase: Jagnešák skončil za mrežami

Bývalý kandidát na prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV) Milan Jagnešák je za mrežami.

V mestských pretekoch v Štokholme tak oproti vlaňajšku prekročila hranicu 2. kola, keď bola v oboch jazdách rýchlejšia ako Petra Vlhová.,aktualizované

Paralympionička Farkašová zavŕšila účinkovanie na MS zlatom v slalome

V kategórii telesne znevýhodnených obsadila Petra Smaržová podobne ako v pondelňajšom obrovskom slalome štvrtú pozíciu. K bronzu jej chýbala necelá sekunda. ,aktualizované

Trunenkov neprešiel dopingovým testom, no o zlato zo ZOH 2014 nepríde

Ruská antidopingová agentúra uviedla, že Trunenka pozitívne testovali ešte v apríli 2016 a od tej doby mu plynie trest od Ruskej bobovej federácie.

Rusi sú sklamaní z reakcie Medzinárodného paralympijského výboru

Ruskí zdravotne znevýhodnení športovci z dôvodu dopingového škandálu v krajine neštartovali na PH 2016 v Riu de Janeiro.

UNIVERZIÁDA: Na 5 km zlato pre bežkyňu Nečajevskú, Slovenky prepadli

Slovenké lyžiarky skončili vo výsledkovej listine v tretej, resp. štvrtej desiatke.

Slovenské lyžiarky sa o ďalšie body pobijú dnes v paralelnom slalome

Vlani v Štokholme vyhrala Švajčiarka Wendy Holdenerová, pretekárka, ktorá dovtedy nedominovala v žiadnej klasickej alpskej disciplíne.

Paralympionička Farkašová pridala na MS zlato aj v obrovskom slalome

Slovenská lyžiarka získala na svetovom šampionáte už štvrtú medailu.,aktualizované

Pre Vonnovú je najdôležitejšie prekonanie Stenmarkovho rekordu

Momentálne má na konte 77 prvenstiev, slávny Švéd ich dosiahol 86.

UNIVERZIÁDA: Víťazkou v behu na lyžiach Vasilievová, Slovenky prepadli

Aneta Smerčiaková obsadila 31. pozíciu, o priečku nižšie klasifikovali Evu Segečovú.,aktualizované

Preteky jednotlivcov na veľkom mostíku vyhral Wellinger

Rakúšan Stefan Kraft síce skočil ďalej (148,5 a 135,5 m), ale za skoky dostal hodnotenie o 0,3 bodu horšie, a tak obsadil 2. miesto.

Bobista Lochner triumfoval v Königssee aj v štvorboboch

Po dvoch jazdách s posádkou Matthias Kagerhuber, Joshua Bluhm a Christian Rasp o 0,25 s zdolal tretiu posádku Nemecka vedenú Nicom Waltherom.

Frenzel oplatil v nedeľu Rydzekovi prehru

Zároveň ho s 34-bodovým náskokom vystriedal aj na čele celkového poradia SP.

V Igls triumf Rakúšana Kindla, v štafetách zlato pre Nemecko

Slovenský reprezentant Jozef Ninis obsadil 31. miesto, nepostúpil do 2. kola medzi elitnú dvadsaťpäťku.

Skokanka Takanašiová získala v Rašnove už svoje 50. víťazstvo v SP

Najväčším konkurentkám Nórke Lundbyovej a Rakúšanke Iraschko-Stolzovej nedala žiadnu šancu.

Andreas Žampa tretíkrát v sezóne bodoval, v obráku obsadil 29. miesto

Do hodnotenia prestížneho seriálu si tak pripísal ďalšie dva body, celkovo ich má na konte 21.,aktualizované

Miešaná štafeta Ruska zlatá na ME, Slováci skončili ôsmi

V zložení Terézia Poliaková, Ivona Fialková, Tomáš Hasilla a Michal Šima zaostali za zlatým Ruskom o 1:55,3 min.

Štuhecovej premiérový triumf v super-G, Shiffrinová štvrtá

Dvadsaťšesťročná zjazdárka triumfovala v nedeľňajších pretekoch v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo pred domácou Goggiovou, na pódiu ich doplnila tretia Veithová.

V single štafetách na ME v biatlone putuje zlato do Ruska

Štartovalo 22 štafiet, medzi nimi aj slovenská a v zostave Alžbeta Majdišová, Ondrej Kosztolányi nemala šancu na úspech.

Juniorka Drahovská získala bronz na ME v zimnom triatlone

Za Drahovskou sa na štvrtom mieste umiestnila jej krajanka Rebeka Gabčíková.

ME v krasokorčuľovaní: Krokavec s Rajičovou zaostrili na ZOH 2018

Po šiestom mieste jej zverenkyne Rajicovej v Ostrave v osobných rekordoch už ale upriamuje pozornosť na blížiace sa majstrovstvá sveta v Helsinkách.

Šortrekárka Rusnáková dosiahla v Innsbrucku historický výsledok pre SR

Pätnásťročná pretekárka obsadila v konkurencii 68 junioriek zo 40 krajín na 500-metrovej trati 14. miesto.

Už je ako Nepela: Fernandez získal na ME v krasokorčuľovaní 5. zlato

Najlepší výsledok Slovenska v Ostravar Aréne na šampionáte, ktorý sa do Českej republiky vrátili po 18 rokoch, dosiahla šiestym miestom sólistka Nicole Rajičová.

Rajičovej doposiaľ najlepší výsledok z kontinentálneho šampionátu bolo 11. miesto z roku 2015.,aktualizované

Nao Kodaira si vykorčuľovala 6. prvenstvo, medzi mužmi vyhral K. Nuis

V sobotňajšom kole SP v rýchlokorčuľovaní si Japonka upevnila pozíciu líderky celkového poradia. Holanďan Kjeld Nuis zlepšil 7 rokov starý traťový rekord.

Súťaž družstiev Svetového Pohára v skokoch na lyžiach vyhrali Poliaci

V sobotňajších pretekoch súperilo deväť tímov.

ME v krasokorčuľovaní: Myslivečková a Csölley obsadili 16. priečku

Titul získali vo veľmi vyrovnanej súťaži obhajcovia Francúzi Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron, pre ktorých to je tretie zlato v sérii. ,aktualizované

Paralympionička Farkašová v superkombinácii zlatá, Krako bronzový

V kategórii telesne znevýhodnených obsadila jej krajanka Petra Smaržová piatu pozíciu. ,aktualizované

Paralelný obrovský slalom v snoubordingu vyhrali Ledecká a Galmarini

Ledecká sa víťazstvom posunula na prvú priečku celkového poradia SP, kde vystriedala Rakúšanku Meschikovú.

Preteky dvojbobov v Nemecku vyhrala domáca posádka Lochner, Bluhm

Druhých Američanov Holcomba s Valdesom predstihli o 0,23 s.

Bežci na lyžiach Nilssonová a Pellegrino víťazmi šprintu vo Falune

O víťazovi ženského šprintu musel rozhodnúť až fotofiniš, Nilssonová triumfovala o jednu stotinu sekundy pred Nórkou Caspersen Fallovou.,aktualizované

Na ME v stíhacích pretekoch nadvláda Ruska, Fialková skončila desiata

Slovenskej dvojici na štarte znemožnila posun vpred zlá strelecká bilancia, Martin Otčenáš sa zaradil na 19. miesto a Tomáš Hasilla na 37.

Lyžiarka Stromková obsadila vo finále slopestyle ôsme miesto

Do hodnotenia SP získala 32 bodov, v celkovom poradí disciplíny jej priebežne patrí dvanásta priečka.