Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Zimné športy

Shiffrinová sa v Semmeringu usmievala viac než v celej sezóne

Okrem toho, že sa stala prvou pretekárkou od Schneiderovej, ktorá dokázala na jednom svahu uspieť v troch točivých súťažiach za tri dni, v počte triumfov prekonala Dorfmeisterovú a vyrovnala Mazeovú.

V Adelbodene je dostatok snehu, obrák aj slalom mužov bude podľa plánu

Preteky alpského Svetového pohára sa tak vo švajčiarskom stredisku uskutočnia podľa plánu, muži tam v sobotu 7. januára majú na programe obrovský slalom a o deň neskôr špeciálny slalom.

Velez-Zuzulovú víťazstvá Shiffrinovej nefrustrujú, ale motivujú

Američanka zvíťazila aj vo štvrtkových večerných pretekoch v Semmeringu a tretíkrát za sebou odsunula v tejto disciplíne slovenskú reprezentantku na strieborný stupienok.

Zuzulová druhá v Semmeringu, Shiffrinová vyhrala 12. slalom v rade

Shiffrinová potvrdila svoju dominanciu medzi husto postavenými bránkami a pod umelým osvetlením v Semmeringu slávila už 26. triumf v pretekoch SP.,aktualizované

Nór Tande vyhral kvalifikáciu v skokoch na lyžiach v Oberstdorfe

Výkonom 139 m odsunul na druhú priečku Poliaka Kamila Stocha (137,5 m), tretí skončil Rakúšan Stefan Kraft (136 m).

Adam Žampa bodoval v Santa Caterine v kombinácii, skončil sedemnásty

Do hodnotenie prestížneho seriálu si pripísal 14 bodov. Jeho mladší brat Andreas Žampa obsadil 34. miesto (+5,50). ,aktualizované

Biatlon: Viluchinová odmieta doping, brániť sa chce súdnou cestou

Všetky dopingové kontroly počas mojej kariéry ukázali, že som čistá, povedala ruská biatlonistka Oľga Viluchinová.,aktualizované

Lyžovanie: Po 1. kole alpskej kombinácie je na čele Nór Kilde

Nórsky lyžiar Aleksander Aaamodt Kilde v talianskej Santa Caterine predstihol v super-G o 79 stotín Rakúšana Marcela Hirschera.

Štartuje Turné štyroch mostíkov, v úlohe favorita Domen Prevc

Oči nemeckých fanúšikov sa budú upierať najmä na Severina Freunda a jeden z objavov sezóny Markusa Eisenbichlera.

Biatlonová exhibícia prilákala 38 tisíc divákov, ovládli ju Nemci

Nemecké duo Vanessa Hinzová a Simon Schempp triumfovalo na 15. ročníku World Team Challenge časom 33:11,4 min.

Vlhová v obráku tentoraz 13.: Som rada, že stále bodujem

Víťazkou pretekov sa stala Mikaela Shiffrinová, ktorá zopakovala svoje prvenstvo z utorka.,aktualizované

Mužský zjazd v Santa Caterine zrušili pre silný vietor a bez náhrady

Krátko po 12.00 h padlo definitívne rozhodnutie, že v stredu sa na trati Deborah Compagnoniovej súťažiť nebude.,aktualizované

Olympijský víťaz v behu na lyžiach prišiel pre doping o zlato

Lyžiarska federácia potrestala aj strieborného medailistu z rovnakých pretekov na ZOH v Soči 2014.

Zuzulová odmieta tlak SLA na podpis zmluvy, Tóth podporil pretekárky

Predsedníctvo SLA žiada lyžiarskych reprezentantov, aby podpísali "Štatút reprezentanta" a netrvá na okamžitom podpise "RD zmluvy" s tým, že termín na podpis štatútu predlžuje z 23. do 27. decembra. ,aktualizované

Vlhová skončila ôsma a opäť bodovala v obráku

Udalosťou súťaže bol aj návrat dlhodobo zranenej domácej hviezdy Anny Veithovej.,aktualizované

Lyžovanie: Jansrud vyhral aj tretí super-G, Andreas Žampa nedokončil

Utorňajšie preteky sa spoločne s mužským zjazdom mali pôvodne uskutočniť v kanadskom stredisku Lake Louise ešte 26. a 27. novembra.

Snehová kontrola v Záhrebe dopadla dobre, preteky pôjdu podľa plánu

V utorok 3. januára je na programe slalom žien, o dva dni neskôr sa pôjde slalom mužov.

V tréningu zjazdu v Santa Caterine bol najrýchlejší Innerhofer

Za ním skončili Rakúšania.

FIS predbežne suspendovala šesticu ruských reprezentantov

Opatrenie prišlo po tom, ako Medzinárodný olympijský výbor (MOV) spustil vyšetrovanie pre podozrenia z porušenia antidopingových pravidiel na ZOH 2014 v Soči.

Dvoch ruských biatlonistov preventívne suspendovali pre doping

Medzi viac než tisíckou ruských športovcov profitujúcich zo štátom sponzorovaného dopingového systému figurovalo podľa správy vyšetrovateľa Svetovej antidopingovej agentúry aj 31 biatlonistov.

Žampa ani Falat nepostúpili do 2. kola slalomu

Po prvom kole vedie Nór Henrik Kristoffersen o 0,23 sekundy pred Marcelom Hirscherom z Rakúska.

Lyžovanie: Mazeová a slovinský zväz urovnali svoj spor

Lyžiarka absolvuje 7. januára v Maribore rozlúčku v alpskom Svetovom pohári v jednoduchom drese.

Nórski biatlonisti požadujú zrušenie podujatí v Rusku

Marcové podujatie Svetového pohára v Ťumene chcú bojkotovať britskí a českí biatlonisti. IBU sa na základe odporúčania pracovnej skupiny rozhodne vykonať príslušné opatrenia.

V Semmeringu sa pôjdu tri preteky, aj zrušený obrák z Courchevelu

Celý trojdňový program absolvuje Slovenka Petra Vlhová, v slalome bude štartovať aj jej krajanka Veronika Velez-Zuzulová.

Lyžiarka Holmlundová je po operácii hlavy v stabilizovanom stave

Dvadsaťdeväťročná Holmlundová utrpela zranenia hlavy po páde pri tréningu v talianskom stredisku San Candido na relatívne ľahkej časti trate.

Vlhová sa obráku nedočkala - preložili ho a potom zrušili

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa riadneho štartu utorňajšieho obrovského slalomu Svetového pohára s číslom 27 nedočkala.,aktualizované

Vo finále si poradil so Švajčiarom Carlom Jankom napriek tomu, že hneď v úvode jazdy stratil paličku. ,aktualizované

MS v boboch a skeletone 2017 presunuli zo Soči do nemeckého Königssee

Šampionát sa mal pôvodne konať v Soči, Medzinárodná bobová a skeletonová federácia (IBSF) však 13. decembra rozhodla o zmene dejiska.

Pamätáte si ho za svahov? La Bomba jubiluje

Trojnásobný olympijský víťaz a dvojnásobný majster sveta sa narodil 19. decembra 1966 v San Lazzaro di Savenna v Taliansku.

Gutová vyhrala aj druhý super-G sezóny na Svetovom pohári

Vo francúzskom Val d'Isere predstihla o 13 stotín Tinu Weiratherovú z Lichtenštajnska a nadviazala na úspech z kanadského Lake Louise. ,aktualizované

V šprinte sánkarov na SP triumfovali Fischnaller a domáca Hamlinová

Marek Solčanský a Karol Stuchlák skončili v celkom poradí v Park City na 22. priečke so ziskom 63 bodov.

Rajičová obhájila slovenský titul, v Katoviciach má celkovo 2. miesto

Celkovo druhí skončili aj slovenskí tanečníci Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley. V súťaži mužov si titul majstra Slovenska vybojoval Jakub Kršňák.,aktualizované

Konečne to vyšlo. Franz prvýkrát vyhral vo Svetovom pohári

V talianskej Val Gardene Slováci na zjazde na štarte neboli.,aktualizované

Štuhecová na SP po štvrtom triumfe v sezóne: Keď to ide, tak to ide

Necítila som sa dobre, ale išla som rýchlo. Sezóna je ešte dlhá, môže sa prihodiť všeličo, pozerám sa len na najbližšie preteky, uviedla Slovinka v cieli.

Slovenským sánkarom sa na Svetovom pohrári v Park City príliš nedarilo

Slovenský reprezentant Jozef Ninis obsadil 27. miesto so stratou 1,192 sekundy na víťaza. V dvojsedadlových saniach naše duo Marek Solčanský a Karol Stuchlák skončilo na 21. priečke.

Boby-SP: Američania Holcomb a McGuffie triumfovali v Lake Placid

Pozrite sa, ako skončili ostatní súťažiaci.,aktualizované

Procházková vyhrala šprint na Tatranskom pohári, Mlynár štvrtý

Medzi mužmi v rovnakej disciplíne na 1,6 km skončil Slovák Peter Mlynár na štvrtej priečke.