Piatok 10. máj 2024Meniny má Viktória

Zimné športy

Tituly na M-SR v obrovskom slalome získali Jančová a T. Žampa

Najlepší Slovák Teo Žampa finišoval vo vyrovnaných pretekoch na spoločnej šiestej priečke s Rakúšanom Noahom Geihsederom so stratou 0,19 s na víťaza a získal slovenský titul.

Zajc vyhral lety v Planici, Kraft s malým glóbusom

Zajc získal spomedzi všetkých zúčastnených najviac, celkovo 455,1 bodu aj keď mu po prvom kole patrila až piata priečka.

Rakúšania vyhrali súťaž družstiev v Planici pred Slovincami

Bronzoví medailisti z MS triumfovali v tom istom dejisku s náskokom 6,1 bodu pred domácimi Slovincami. Tretí skončili s 33,5 bodovou stratou Nóri.

S. Kraft vyhral lety: Môj najlepší pokus v Planici vôbec

Kraft doskočil najďalej spomedzi všetkých zúčastnených (239,5 m) a získal aj najlepšie hodnotenie od rozhodcov (59,5 b).,aktualizované

Nemecká biatlonistka Hermannová-Wicková ukončila kariéru

Ako dôvod uviedla, že si chce s manželom založiť rodinu.

Riiber triumfoval v Lahti, celkový víťaz Lamparter 14.

Už pred nedeľným vyvrcholením sezóny bolo známe, že veľký krištáľový glóbus získa Rakúšan Johannes Lamparter. Celkovým víťazom SP sa stal prvýkrát v kariére.

Kläbo vyhral 20 km klasicky a vyrovnal rekord Johaugovej

Dvadsaťšesťročný Nór sa držal od začiatku na čele pretekov, prvýkrát zaútočil už na desiatom kilometri, ale odpútal sa len na chvíľku. ,aktualizované

Kalvaová vyhrala 20 km klasicky a má prvý triumf vo Svetovom pohári

Veľký glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári mala už pred pretekmi istý Tiril Udnes Wengová z Nórska, ktorá obsadila v nedeľu 18. miesto.

Snoubordista Hasegawa vyhral slopestyle v Silvaplane

Slovenskému reprezentantovi Samuelovi Jarošovi iba tesne unikol postup do finále.

Snoubording-SP: Jaroš nepostúpil do finále slopestyle v Silvaplane

Jaroš štartoval v prvej kvalifikačnej skupine.

Lyžovanie-skoky: Rakúšania suverénne vyhrali súťaž družstiev v Lahti

Tretí skončili s 35-bodovou stratou Poliaci.

Dahlqvistová obhájila malý glóbus za šprint, Wengová celková víťazka

Wengová mala pred pretekmi náskok 110 bodov pred Jessie Digginsovou a Američanka skončila v šprinte už vo štvrťfinále. ,aktualizované

Rakúšan Lamparter sa stal prvýkrát celkovým víťazom SP

Lamparter sa stal po Klausovi Sulzenbacherovi (1987/88 a 1989/90) a Felixovi Gottwaldovi (2000/2001) tretím rakúskym združenárom, ktorý získal sezónny titul, informovala agentúra AA.

Rakúska skokanka na lyžiach Pinkelnigová je celkovou víťazkou sezóny

Záverečné preteky sezóny vo fínskom Lahti vyhrala v piatok Japonka Juki Itová, Pinkelnigová obsadila štvrtú priečku.

V tímšprinte v Lahti triumfovali Nóri a Švédky

Sezónu uzavrú sobotňajšie individuálne šprinty klasicky a nedeľné preteky s hromadným štartom klasicky na 20 km.

Japonka Sakamotová obhájila zlato medzi sólistkami

Striebro si vybojovala Kórejčanka Hae-in Lee (220,94), bronz patrí Belgičanke Loene Hendrickxovej (210,42). ,aktualizované

Krasokorčuliari Šimová a Aksenov nepostúpili do voľných tancov

Dvojica figurovala už po svojej jazde na tretej pozícii z dvanástich a na priebežne prvých Izraelčanov stratili 3,98 bodu. Za technický element získali 34,27 b. ,aktualizované

Krasokorčuliar Hagara postúpil z krátkeho programu do voľných jázd

Talentovaný slovenský reprezentant začal čistým trojitým axlom, zvládol aj kombináciu trojitého lutza s toe loopom.,aktualizované

Krasokorčuliari Miurová s Kiharom získali zlato v športovkách

Miurová s Kiharom si po krátkom programe vytvorili výbornú východiskovú pozíciu, keď sa usadili na čele o vyše šesť bodov pred americkou dvojicou.,aktualizované

Krasokorčuliarka Doboszová nepostúpila do voľných jázd

Slovensko ešte budú na šampionáte reprezentovať Adam Hagara medzi mužmi a v súťaži tanečných párov sa predstaví Anna Šimová po boku Kirilla Aksenova. ,aktualizované

Krasokorčuliari Miurová s Kiharom vedú po krátkom programe športoviek

Slovensko nemá v tejto súťaži zastúpenie.

Kläbo a Skistadová vyhrali šprinty v Tallinne

Kläbo triumfoval vo finále na 1,4 km trati voľne suverénnym spôsobom s náskokom 2,62 s pred Francúzom Lucasom Chavalatom, tretí skončil ďalší Nór Even Northug.,aktualizované

V Saitame sú favoriti domáci krasokorčuliari, tri súťaže so Slovákmi

V multifunkčnej Saitama Super Arene odštartujú MS stredajším krátkym programom športových dvojíc, po nich sa dostanú na ľad ženy a medzi nimi aj Slovenka Ema Doboszová.

Kubacki z osobných dôvodov predčasne ukončil sezónu

Jeho manželka má vážne kardiologické problémy a lekári v nemocnici bojujú o jej život.

Skoky na lyžiach: Nedeľné lety vo Vikersunde vyhral Kraft

Kubacki z osobných dôvodov neštartoval v nedeľnej súťaži vo Vikersunde a v zostávajúcich troch súťažiach už nemôže Granderuda bodovo dostihnúť.

Biatlonistka Simonová má glóbus za mass, vyhrala H. Öbergová

Slovenka Paulína Bátovská Fialková obsadila 12. priečku. ,aktualizované

Zenhäusern vyhral slalom v Soldeu, malý glóbus pre Braathena

Triumf v hodnotení disciplíny potvrdil druhým miesto v nedeľňajších záverečných pretekoch sezóny Svetového pohára.,aktualizované

Granerud získal glóbus za celkový triumf na Svetovom pohári

Dvadsaťšesťročný Granerud zopakoval celkové prvenstvo v SP z ročníka 2020/2021 a ako vôbec prvý Nór vyhral prestížny seriál dvakrát v kariére. ,aktualizované

Shiffrinová vyhrala obrák v Soldeu, Vlhová vypadla v 1. kole

Druhá skončila Nórka Thea Louise Stjernesundová s mankom šesť stotín sekundy. ,aktualizované

Záverečný masák vyhral J. T. Bö, malý glóbus získal Christiansen

V záverečnom podujatí sezóny 2022/23 štartovala tridsiatka biatlonistov, do ktorej sa nevošiel žiadny slovenský reprezentant.,aktualizované

Domáci Švédi triumfovali v miešanej štafete na 4x5 km

Domáci reprezentanti triumfovali o 4,6 sekundy pred nórskym kvartetom Martin Löwström Nyenget, Heidi Wengová, Simen Hegstad Krüger a Anne Kjerstie Kalvaaová.

Slovinka Klinecová vytvorila ženský rekord výkonom 226 metrov

Dvadsaťštyriročná Klinecovú vylepšila doterajšie maximum Kanaďanky Alexandrie Louittovej o štyri metre.

Zenhäusern viedol po 1. kole slalomu v Soldeu

Obhajca malého glóbusu Henrik Kristoffersen figuroval na piatom mieste so stratou 0,80 s. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Vlhová nedokončila prvé kolo obrovského slalomu v Soldeu

Prvú jazdu nedokončili ani Talianka Federica Brignoneová a Švédka Sara Hectorová.,aktualizované

Nór Granerud triumfoval v letoch v domácom Vikersunde

Dvadsaťšesťročný Granerud sa usadil na čele už po prvom kole, keď získal 225,2 b a pred Kraftom mal náskok 9,8 bodu.

Beh na lyžiach: Kläbo vyhral šprint a obhájil veľký glóbus

Kläbo si pripísal celkový triumf štvrtýkrát v kariére.,aktualizované

Ledecká triumfovala v paralelnom slalome, Rakúšan Obman má glóbus

Slovensko malo zastúpenie len medzi mužmi. Matej Bačo však nepostúpil z dopoludňajšej kvalifikácie.

Biatlon: V šprinte triumf Hermannovej Wickovej, získala malý glóbus

Najlepšia zo Sloveniek Paulína Bátovská Fialková obsadila 52. priečku.

Vlhová vyhrala finálový slalom v Soldeu

Druhá bola Chorvátka Leona Popovičová (+0,43 s), pre ktorú to bolo premiérové pódium v kariére. ,aktualizované

J. T. Bö triumfoval aj v stíhačke, zaznamenal 18. víťazstvo v sezóne

Bö mal po troch streľbách za sebou jedno trestné kolo, no pred poslednou položkou dokázal stratené sekundy nahnať späť.