MS vo futbale 2026
Všetky správy
Dvadsaťštyriročná špecialistka na zjazd a super-G si roztrhla krížny väz a poškodila meniskus v pravom kolene po páde počas stredajšieho tréningu v Saalbachu.
V priebežnom poradí SP vedie aj naďalej Francúz Martin Fourcade.,aktualizované
Tridsaťosemročný Manninen sa medzičasom venoval licencii pilota. V minulosti bol úhlavným súperom súčasného trénera nemeckej reprezentácie Ronnyho Ackermanna, vynikal predovšetkým v bežeckej časti.
Šéf úseku alpských disciplín v americkom tíme pre AP uviedol, že na svahy by sa mohla vrátiť už na podujatí SP v rakúskom stredisku Altenmarkt-Zauchensee 14.-15. januára.
Jej najlepším výsledkom v aktuálnej sezóne bolo druhé miesto z decembrového zjazdu vo francúzskom Val-d'Isere.
V jednokolovej súťaži na Bergiseli vo veternej lotérii pristál na značke 128,5 m a triumfoval s náskokom 2,6 bodu pred krajanom Robertom Johanssonom. ,aktualizované
Po dni voľna absolvujú ženy v piatok korčuliarsku päťku v talianskom Dobbiacu. ,aktualizované
Rakúšanovi patrila po dvoch podujatiach priebežná šiesta pozícia.
Vlhovej taliansky tréner Livio Magoni si v utorok prešiel viacerými fázami emočného spektra.
Po Flachau 2016 tak malo slovenské lyžovanie iba druhýkrát v histórii dvojnásobné zastúpenie na pódiu.,aktualizované
Druhé miesto získala Petra Vlhová. tretia bola Češka Šárka Strachová.,aktualizované
Pre Veroniku Velez-Zuzulovú bol dnešný triumf v Záhrebe emotívny. Dosiahla ho napriek zdravotným problémom a navyše ju korunovala Janica Kosteličová.,aktualizované
Veronika Velez-Zuzulová s Petrou Vlhovou zabezpečili slovenské historické double, pódium skompletizovala Šárka Strachová.
Veronika Velez-Zuzulová zvíťazila a skvelý úspech slovenských farieb zvýraznila druhým miestom Petra Vlhová, ktorá tak podčiarkla historické double.,aktualizované
Rus Sergej Usťugov a Švédka Stina Nilssonová vyhrali utorňajšiu tretiu etapu prestížneho podujatia Tour de Ski v behu na lyžiach. ,aktualizované
Francúzsky biatlonista Martin Fourcade povedal, že zrušenie Svetového pohára v ruskom Ťumene je výsmechom v boji proti dopingu.
Na domácej pôde v Innsbrucku dosiahol výkon 134,5 metra.
Švédska bežkyňa na lyžiach Stina Nilssonová vyhrala utorkovú tretiu etapu Tour de Ski, ktorou boli preteky na 2x5 km v skiatlone v nemeckom stredisku Oberstdorf.
Prvé kolo slalomu SP v Záhrebe sa začína o 13.00, druhé o 16.15 h.
Slovenskí hokejisti do 20 rokov obsadili v celkovom poradí ôsme miesto. ,aktualizované
V pondelňajšom štvrťfinále v Toronte zvládli ruskí hokejisti úlohu favorita a nad Dánskom triumfovali 4:0.,aktualizované
V drese hostí odohral slovenský útočník Richard Pánik viac ako desať minút a pripísal si jednu strelu a mínusový bod. Jeho krajan Marián Hossa chýbal v zostave Chicaga pre zranenie.
Prvé kolo slalomu je na vrchu Sljeme na programe v utorok 3. januára o 13.00, druhé sa začne o 16.15 h. ,aktualizované
Nemecký tréner Markus Cramer je sklamaný, že ďalší jeho športovci dostali dopingové tresty a nesmú sa zúčastniť na olympiáde.
Dvadsaťtriročná dvojnásobná majsterka sveta v pondelok oznámila, že vynechá piatkový šprint a ako dôsledok aj sobotňajšiu stíhačku.
Usťugov si zopakoval prvenstvo z úvodnej etapy - silvestrovského šprintu voľne.,aktualizované
V tradičnej novoročnej súťaži triumfoval s náskokom 3,2 bodu pred Poliakom Kamilom Stochom. Tretí skončil víťaz ouvertúry v Oberstdorfe Rakúšan Stefan Kraft.,aktualizované
Na programe bude zjazd a alpská kombinácia.
Slovensko nemá na Tour de Ski zastúpenie. Na Nový rok pokračuje seriál druhou etapou opäť vo Val Müstair. ,aktualizované
Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) v sobotu uviedla, že v oboch strediskách sú vhodné snehové podmienky a v prvej polovici januára sa tam môžu uskutočniť preteky.
Daňo v noci na piatok nedohral domáci duel proti svojmu bývalému klubu Columbus Blue Jackets.,aktualizované
Ouvertúra Turné vôbec nevyšla lídrovi celkového poradia Svetového pohára Slovincovi Domenovi Prevcovi. ,aktualizované
V druhom semifinále sa vo švajčiarskom derby stretnú HC Lugano a HC Davos.
Slovenský bežec na lyžiach Peter Mlynár a dvojnásobná olympijská víťazka Justyna Kowalczyková z Poľska triumfovali v piatok na 59. ročníku Memoriálu 24 padlých hrdinov SNP.
Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) totiž ponechala v platnosti ich predbežnú suspendáciu, ktorú uvalila 22. decembra pre podozrenie z porušenia antidopingových pravidiel.
Riadiaca organizácia tak zareagovala na vyšetrovanie Medzinárodným olympijským výborom (MOV) pre podozrenia z dopingových previnení na ZOH 2014 v Soči.
Okrem toho, že sa stala prvou pretekárkou od Schneiderovej, ktorá dokázala na jednom svahu uspieť v troch točivých súťažiach za tri dni, v počte triumfov prekonala Dorfmeisterovú a vyrovnala Mazeovú.
Preteky alpského Svetového pohára sa tak vo švajčiarskom stredisku uskutočnia podľa plánu, muži tam v sobotu 7. januára majú na programe obrovský slalom a o deň neskôr špeciálny slalom.
Američanka zvíťazila aj vo štvrtkových večerných pretekoch v Semmeringu a tretíkrát za sebou odsunula v tejto disciplíne slovenskú reprezentantku na strieborný stupienok.
Shiffrinová potvrdila svoju dominanciu medzi husto postavenými bránkami a pod umelým osvetlením v Semmeringu slávila už 26. triumf v pretekoch SP.,aktualizované