Zimné športy

Eisenbichler triumfoval aj v Ruke a je na čele seriálu

Eisenbichler nadviazal na víťazstvo z ouvertúry vo Wisle, keď v Ruke dosiahol najlepšie výkony v oboch kolách.

Wiererová vo vytrvalostných pretekoch tesne zdolala Herrmannovú

Slovenky nebodovali, hoci Machyniaková sa vyznamenala na strelnici, keď ako jedna z deviatich biatlonistiek v 102-člennom štartovom poli neminula ani raz. ,aktualizované

Tande utrpel zranenie kolena, odniesli ho na nosidlách

V súťaži neštartovali Rakúšania Stefan Kraft s Michaelom Hayböckom, ktorí mali pozitívny test na koronavírus.

Klaebo uspel na 15 kilometrov klasicky vo fínskej Ruke

Johannes Hösflot Klaebo predstihol časom 34:04,6 min o 15,2 s Rusa Alexeja Červotkina, tretí bol obhajca veľkého glóbusu Alexander Boľšunov z Ruska, ktorý stratil na víťaza 18 sekúnd. ,aktualizované

Steu s Kollerom vyhrali súťaž dvojíc v sánkovaní

Slovenskí reprezentanti Tomáš Vaverčák a Matej Zmij skončili na šestnástej pozícii s mankom 1,157 s.

Kraft mal pozitívny test na koronavírus

Kraft a Hayböck sa dozvedeli výsledky pár hodín pred úvodným podujatím sezóny vo fínskej Ruke. ,aktualizované

Laegreid zvíťazil vo vytrvalostných biatlonových pretekoch

Laegreid sa na trať vydal so štartovým číslom 37 a okrem výborného behu ťažil z bezchybnej streľby na všetkých štyroch položkách. ,aktualizované

Na NHK Trophy triumfy Sakamotovej a Kagijamu

Súťaž mužov vyhral suverénne domáci Juma Kagijama, ktorý mal najlepší krátky program aj voľnú jazdu.

Pinturault vyhral paralelný obrovský slalom, zdolal Kristoffersena

Slovenský reprezentant Adam Žampa obsadil v kvalifikácii 44. pozíciu a neprebojoval sa do hlavnej súťaže.,aktualizované

Skeletonistka Flocková sa stala víťazkou pretekov v lotyšskej Sigulde

Tridsaťjedenročná účastníčka ZOH v Soči a Pjongčangu triumfovala s náskokom 0,65 sekundy Ruskou Jelenou Nikitinovou-

Nór Valnes a Švédka Svahnová vyhrali úvodné preteky v behu na lyžiach

Pre Valnesa je to prví víťazstvo v kariére, ženský pretek ovládli Švédky.

Riiber vstúpil do sezóny víťazstvom v severskej kombinácii

Riiber bol priebežne štvrtý s mankom 32 sekúnd, no v behu sa posúval dopredu a vo finiši mal najviac síl.,aktualizované

Z kalendára snoubordingu vypadol januárový paralelný slalom

Nová sezóna SP by mala odštartovať 11. decembra finálovými pretekmi mužov a žien v snoubordkrose.

KP na NHK Trophy vyhrala domáca Sakamotová

Do sobotňajších voľných jázd na podujatí NHK Trophy pôjde s takmer šesťbodovým náskokom na krajanku Wakabu Higučiovú.,aktualizované

SVETOVÝ POHÁR: Mladý Rakúšan Lamparter viedol po skokoch v ouvertúre

Obhajca veľkého glóbusu Nór Jarl Magnus Riiber bol priebežne štvrtý, v behu doháňal manko 32 sekúnd.

V karanténe sú po pozitívnych testoch aj tímy Talianska a Poľska

Svetový pohár v biatlone odštartuje v sobotu vytrvalostnými pretekmi mužov a žien.

Adam Žampa nepostúpil do hlavnej súťaže paralelného obrovského slalomu

Na posledného postupujúceho stratil slovenský lyžiar 73 stotín sekundy.

SKVELÝ VÝKON: Vlhová vyhrala paralelný obrovský slalom

V rakúskom stredisku Lech-Zürs zdolala vo finále Američanku Paulu Moltzanovú a zvíťazila už v tretích pretekoch SP za sebou. ,aktualizované

Vlhovú hnali za ďalším triumfom fanúšikovia aj modrá dráha

Vlhová zvýšila náskok na čele celkového poradia SP už na 185 bodov pred Švajčiarkou Michelle Gisinovou.