Zimné športy

Sánkovanie-SP: Slovenská štafeta v Königssee piata, vyhrali Nemci

Z víťazstva sa tešil jeho krajan Semjon Pavličenko, druhý skončil Rakúšan Jonas Müller.,aktualizované 

Biatlon-ME: Titul v stíhačke pre Kručinkinovú, Poliakovú stiahli

S odstupom 35,1 sekundy dobehla tretia Švédka Elisabeth Högbergová.

Severská kombinácia: Japonec Watabe triumfoval v Lahti

Watabe viedol súťaž už po skokoch a hoci ho na trati dobehol Nór Jens Luraas Oftebro, dokázal sa od neho na záverečnom okruhu odpútať. V cieli mal rýchlejší čas o 2,9 sekundy.

Lyžovanie-SP: Pinturault vyhral kombináciu a získal malý glóbus

Dvadsaťosemročný Francúz zároveň získal malý glóbus v tejto disciplíne, celkovo ich má na konte už šesť.,aktualizované 

Beh na lyžiach-SP: Nóri triumfovali v štafete aj medzi mužmi

Na druhej priečke sa umiestnilo kvarteto Švajčiarska.

Beh na lyžiach-SP: V ženskej štafete V Lahti triumfovalo Nórsko

Na druhej priečke sa umiestnili domáce Fínky Johanna Matintalová, Kerttu Niskanenová, Laura Mononenová a Krista Pärmäkoskiová, ktoré stratili na víťazky 30,3 s.,aktualizované 

Biatlon-ME: Stíhacie preteky mužov zvládol najlepšie Bielorus Bočarnik

Zo Slovákov sa darilo najviac Martinovi Otčenášovi, ktorý dobehol na 31. pozícii so stratou 3:18,3 m na víťaza.

Lyžovanie-SP:Po super-G do kombinácie v Hinterstoderi na čele Caviezel

Švajčiarsky lyžiar Mauro Caviezel predstihol V super-G o 23 stotín Francúza Alexisa Pinturaulta.

Lyžovanie-SP: Vlhová nebude štarovať, v La Thuile zrušili kombináciu

Organizátori sa tak rozhodli len pár hodín pred štartom úvodného super-G (11.15 h).,aktualizované 

Skoky na lyžiach-SP: V Lahti triumfovalo družstvo Nemecka

Druhé miesto obsadili so stratou 2,3 bodu Slovinci a tretí skončili Rakúšania.

Šinama a Takagiová majstrami sveta v rýchlokorčuľovaní

Triumfom japonských rýchlokorčuliarov sa skončili majstrovstvá sveta v šprintérskom viacboji.

Sánkovanie-SP: Eggert s Beneckenom celkovými víťazmi

Slovenskí reprezentanti Vaverčák a Zmij skončili na 22. mieste. ,aktualizované 

Slováci v šprinte voľnou technikou nepostúpili z kvalifikácie

Ani jeden zo šestice slovenských reprezentantov sa z kvalifikácie do vyraďovačky neprebojoval.

Nóri Riiber a Graabak vyhrali tímšprint v Lahti

Už istý víťaz seriálu Riiber tak mal prsty vo všetkých 15 sezónnych triumfoch Nórov.

Beh na lyžiach-SP: Johaugová potvrdila post líderky

Tridsaťjedenročná Johaugová dosiahla už 63. víťazstvo v dištančných pretekoch v kariére.,aktualizované 

Skeleton-MS: Hermannová obhájila zlato

Na šampionáte v Altenbergu zvíťazila časom 3:54,52 minúty. ,aktualizované 

V super-G triumfoval Kriechmayr, líder SP Kilde nedokončil

Kriechmayr dokonale využil štartové číslo 1 a v priebehu pretekov sa už pred neho nedostal žiadny iný súper. ,aktualizované 

Poliaková dobehla na 29. mieste v šprinte, triumfovala Höbergová

Zvyšné tri Slovensky skončili hlboko pod prvou tridsiatkou.

Niiskanen triumfoval v behu na lyžiach v Lahti

V cieli mal náskok 10,1 sekundy pred vedúcim mužom seriálu Rusom Alexandrom Boľšunovom.

Rýchlokorčuľovanie-MS: Japonci Kodairová a Šinham víťazmi na 500 m

V sobotných pretekoch na šampionáte v nórskom Hamare zdolala Japonka krajanku Miho Takagiovú o 0,06 sekundy.