Zimné športy

Rýchlokorčuliarka Golikovová sa stala víťazkou pretekov na 500 m

V kanadskom stredisku triumfovala pred Japonkou Nao Kodairovou. ,aktualizované

Kraft slávil 22. individuálny triumf v skokoch na lyžiach

Vedenie v celkovom poradí SP si udržal Nemec Karl Geiger, ktorý v sobotu obsadil štvrté miesto.,aktualizované

Česká snoubordistka Samková si zlomila oba členky, podstúpila operáciu

Samková spolu s kolegom Jiřím Kubičíkom skončili v dopoludňajších pretekoch druhí.,aktualizované

Šprint v Davose korisťou Kläba a Dahlqvistovej

Vo švajčiarskom stredisku sa predstavila aj slovenská reprezentantka Alena Procházková. V kvalifikácii obsadila 50. miesto s mankom 13,97 s na najrýchlejšiu Slovinku Evu Urevcovú. ,aktualizované

Tchiknavorian a Näslundová sa stali víťazmi skikrosu

Francúzsky akrobatický lyžiar Terence Tchiknavorian a Švédka Sandra Näslundová sa stali víťazmi skikrosu Svetového pohára vo francúzskom stredisku Val Thorens.

V biatlonovej štafete v Hochfilzene obsadili Slovenky 16. miesto

Slovenské reprezentantky v zložení Paulína a Ivana Fialkové, Mária a Zuzana Remeňové obsadili 16. miesto so stratou 5:04,4 minúty na víťazky.

Adam Žampa získal body do celkovej klasifikácie, vyhral Odermatt

Žampa si do hodnotenia pripísal päť bodov, z októbrovej ľadovcovej ouvertúry v rakúskom Söldene ich mal na konte tri. ,aktualizované

Sánkari Steu a Koller triumfovali v Altenbergu

Na čele priebežného poradia SP sa udržali Lotyši Andris Šics a Juris Šics, ktorí skončili v sobotňajších pretekoch na piatej priečke. Vaverčák so Zmijom sú celkovo 25.,aktualizované

Bobistka Čerňanská obsadila vo Svetovej sérii v Sigulde druhé miesto

Čerňanská dosiahla ďalšie cenné pódiové umiestenie vo Svetovej sérii a získala dôležité body v boji o miestenku na ZOH 2022 v Pekingu.

Francúzi ovládli stíhačku v Hochfilzene, vyhral Fillon Maillet

Na čele celkového poradia SP prišlo k zmene. Nóra Vetlea Sjaastada Christiansena vystriedal na líderskej pozícii Švéd Sebastian Samuelsson, ktorý vedie o 7 bodov pred Jacquelinom.

Snoubordisti Moioliová a Sommariva zvíťazili v tímovom krose

Talianski snoubordisti triumfovali v sobotňajšej súťaži snoubordkrosových tímov v rámci podujatia Svetového pohára v rakúskom Montafone.

Gutová-Behramiová vyhrala super-G v St. Moritzi pred Goggiovou

Tridsaťročná Gutová-Behramiová predviedla rýchlu a dynamickú jazdu, vďaka ktorej slávila 33. víťazstvo v prestížnom seriáli.,aktualizované

Rýchlokorčuliarka Lollobrigidová triumfovala v Calgary na 3000 m

Priebežné poradie SP na dlhých tratiach vedie Kanaďanka Isabelle Weidemannová.

Pertl si pri páde vo Val d'Isere vážne poranil koleno

Strieborný medailista v slalome z MS v Cortine zavadil v spodnej časti trate lyžami o jednu z bránok a nasledoval nekoordinovaný pád.

Adam Žampa postúpil do 2. kola obrovského slalomu

Jeho bratovi Andreasovi Žampovi unikol postup o 52 stotín, obsadil 42. priečku s odstupom 3,77 sekundy na Odermatta.

Prvý triumf Bielorusky Solovej, P. Fialková v šprinte na 34. mieste

Solová mala doteraz v kariére na konte tri umiestnenia na 3. priečke, jedno z nich prišlo v predchádzajúcom šprinte vo švédskom Östersunde. ,aktualizované

Kühn prekvapujúco zvíťazil v šprinte v Hochfilzene, Šima 77.

Od 14.15 h bol v Hochfilzene na programe šprint žien na 7,5 km.,aktualizované

Vo Winterbergu triumf Tretjakova

V piatkovej súťaži triumfoval s náskokom 0,29 s pred domácim Axelom Jungkom.

Čína prijala opatrenia pred ZOH pre lety do Pekingu a z dejiska hier

Športovci, funkcionári a novinári vstúpia do uzavretej bubliny počas trvania hier od 4. do 20. februára.

Skikros vo Val Thorens zrušili pre nepriaznivé počasie

O ďalšom programe mali organizátori rozhodnúť vo večerných hodinách.

Kollár na olympiádu do Pekingu nejde, bojkot odporúča koordinovať s EÚ

Svet si podľa nej nemôže dovoliť zatvárať oči pred bezprecedentným porušovaním ľudských práv náboženských a etnických menšín Čínskou komunistickou stranou.

Prezidentka Zuzana Čaputová účasť na ZOH v Pekingu neplánovala

Luitz nepôjde do Pekingu, čaká ho operácia chrbta

Dvadsaťdeväťročný Luitz má na svojom konte osem pódiových umiestnení vo Svetovom pohári.

K diplomatickému bojkotu hier v Pekingu sa pripojila aj Kanada

Čína čelí dlhodobo kritike pre porušovanie ľudských práv. ,aktualizované

Zjazdár Jansrud má po sezóne, pre zranenie vynechá aj olympiádu

Päťnásobného olympijského medailistu (1+2+2) čaká koncom budúceho týždňa operácia.

Nemecký prezident Steinmeier neplánuje cestovať do Pekingu

Podobné kroky už avizovali zástupcovia USA a Austrálie.

Podujatia Turné v Oberstdorfe a Ga-Pa budú bez divákov

Úvodný diel Turné v Oberstdorfe je na programe 29. decembra, súťaž v Ga-Pa sa tradične uskutoční na Nový rok.

Zjazd mužov v Beaver Creeku zrušili pre silný vietor

V kanadskom stredisku sa z rovnakých dôvodov nešiel ani super-G.

Lyžiarka Goggiová slávi tretí triumf v Lake Louise, vyhrala aj super-G

Goggiová predviedla dravú jazdu na hranici rizika, pričom rozhodujúce stotiny získala v spodnej kĺzavej pasáži.

Christiansen vyhral stíhacie preteky v Östersunde a je na čele pohára

Pre dvadsaťdeväťročného Christiansena to bolo len druhé individuálne víťazstvo.,aktualizované

Nemecká sánkarka Taubitzová vyhrala nedeľné preteky jednotlivkýň v So

Taubitzová v súčte dvoch jázd dosiahla čas 1:39,434 minúty, ktorým odsunula na druhé miesto svoju krajanku Natalie Geisenbergerovú.

Úvodnú biatlonovú štafetu vyhrali Francúzky, Slovenky neštartovali

Francúzky nemali najlepší štart do pretekov, keď Anais Bescondová musela na stojke dvakrát dobíjať a na úvodnej výmene bola šiesta so stratou 17 sekúnd na vedúce Rusko a Taliansko.

Štafety v Lillehammeri vyhrali domáci Nóri pred Rusmi

Na čele celkového poradia figuruje Klaebo so ziskom 281 bodov.,aktualizované

Goggiová vyhrala zjazd aj v sobotu

Goggiová vybojovala v minulej sezóne malý glóbus v zjazde a v úvode novej vykročila rázne za jeho obhajobou.

Lyžiar Kilde venoval triumf v Beaver Creeku zranenému Jansrudovi

Kilde dosiahol svoje ôsme prvenstvo v kariére, z toho štvrté v zjazde.

Úvodnú biatlonovú štafetu sezóny vyhrali Nóri, Slováci na 22. mieste

Nórski tréneri dali v štafetách šancu na prvom úseku mladému Bakkenovi, ktorý sa im odvďačil čistou streľbou a položil základ ich víťazstva.,aktualizované

Lyžiar Jansrud si poškodil väzy v kolene a hrozí mu neúčasť v Pekingu

Tridsaťšesťročný Jansrud plánoval absolvovať svoju poslednú zimnú olympiádu a po sezóne ukončiť kariéru, počas ktorej si vybojoval olympijské zlato v super-G v roku 2014 v Soči.

Sánkovanie: Lotyš Aparjods vyhral v Soči, Slováci skončili v top 30

Kristers Aparjods zabránil Johannesovi Ludwigovi k tretiemu víťazstvu za sebou.

Biatlonistka Olsbuová Röiselandová vyhrala stíhačku v Östersunde

Nórska reprezentantka predviedla v záverečnom kole najrýchlejší beh a čoskoro si vypracovala mierny náskok pred súperkami.,aktualizované