Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Zimné športy

Paralympijské Lyžovanie: Rexová zvíťazila v super-G vo Veysonnaz

Pre Rexovú to bolo štvrtá súťaž vo Veysonnaz. Už v stredu obsadila druhé miesto v slalome, predtým skončila na striebornej priečke aj dvakrát v obrovskom slalome.

Biatlonistka Reidová bola sexuálne obťažovaná svojím servismanom

Reidová bola roky obťažovaná a keď sa sťažovala od roku 2019, povedali jej, že jeho správanie je len súčasťou mužskej európskej kultúry.

ZOHM: Snoubordista Nedielka obsadil 15. miesto v disciplíne slopestyle

Nedielkovi vyšla v kvalifikácii slopestylu v stredisku Hoengseong Welli Hilli Park lepšie druhá jazda. Za prvú dostal od rozhodcov 19,25 bodu.

Strasser triumfoval v nočnom slalome v Schladmingu

Strasser po triumfe v Kitzbüheli vyhral druhý slalom za sebou. ,aktualizované

Strasser viedol po 1. kole nočného slalomu v Schladmingu

V porovnaní s utorkovým obrovským slalomom sa podmienky na zjazdovke Planai v stredu zmenili.

Bronzová Kapustová: Neskutočne si to vážim, je to skvelý pocit

Kapustová už nebude štartovať v ďalších pretekoch na domácom šampionáte v Osrblí.

Kapustová bronzová na domácich ME, vyhrala Kirkeeideová

Dvadsaťjedenročná Slovenka potvrdila dobrú formu zo Svetového pohára a dosiahla jeden z najlepších výkonov medzi ženami.,aktualizované

Ledeckú trápia problémy s pľúcami, možno nenastúpi na zjazd

Trojnásobná olympijská šampiónka absolvovala v stredu v talianskom stredisku tréning na zjazd, no následne odcestovala na vyšetrenie do Innsbrucku.

Lanišek si poranil koleno, čaká ho dvojmesačná pauza

Dvadsaťsedemročný skokan si v prebiehajúcej sezóne SP pripísal jeden triumf.

Gaucheová bola najrýchlejšia v prvom tréningu v Cortine

Líderka celkového poradia Američanka Mikaela Shiffrinová obsadila až 43. priečku s mankom 4,29 sekundy. Ďalší tréning je v dejisku ZOH 2026 naplánovaný vo štvrtok.

Nórski biatlonisti ovládli vytrvalostné preteky v Osrblí, vyhral Sörum

V stredu panovali v Osrblí náročné podmienky, keď sa miešal sneh s dažďom, čo komplikovalo situáciu na trati. ,aktualizované

Barnáš skončil 6. v obrovskom slalome, biatlonistov diskvalifikovali

Barnáš potvrdil, že mu trate i sneh v lyžiarskom stredisku Jeongseon High 1 vyhovujú. Aj v tretích pretekoch na ZOHM sa dostal medzi najlepšiu desiatku.

Odermatt vyhral ôsmy obrovský slalom v rade: Je to bláznivé

Odermatt zvíťazil s náskokom piatich stotín sekundy pred domácim Manuelom Fellerom, ktorý neudržal vedenie po prvom kole. Na pódiu ich doplnil tretí Slovinec Žan Kranjec (+0,29).

Feller vedie po 1. kole obrovského slalomu, Andreas Žampa nepostúpil

Obhajca veľkého i malého glóbusu Odermatt takmer vypadol po veľkej chybe pred druhým medzičasom, keď vyšiel z línie a len tesne sa zmestil do ďalšej bránky.,aktualizované

Nemec Riessle ukončí kariéru v nedeľu v Schonachu

Tridsaťtriročný olympijský víťaz a držiteľ troch titulov majstra sveta na sociálnu sieť napísal: Teším sa, že s vami všetkými oslávim môj odchod do dôchodku.

Biatlonistka Straková na ZOHM obsadila 10. miesto v pretekoch na 6 km

Straková veľmi dobre strieľala i bežala, na ležke i stojke netrafila po jednom terči a uzavrela najlepšiu desiatku. Na víťaznú Talianku Carlottu Gauterovú stratila 1:37,5 minúty. ,aktualizované

Shiffrinová o korunke z Jasnej: Najkrajšia trofej, akú mám

Američanka na sociálnej sieti X zverejnila fotku s trofejou na hlave a napísala: Za toto ďakujem Jasná! Zrejme je to najkrajšia trofej, akú som kedy dostala!

V Osrblí budú okrem Kuzminovej aj Sörum, Rastorgujevs či Guigonnat

Na kontinentálnom šampionáte sa zúčastní približne 300 športovcov a prihlásilo sa 34 krajín z piatich kontinentov.

Slovinská lyžiarka Meta Hrovatová definitívne ukončila kariéru

Návrat ohlásila Hrovatová vlani na jeseň, no pre problémy s chrbtom sa počas tejto zimy na snehu neobjavila. A to ani na domácom podujatí Zlatá Líška.

Vlhová má pretrhnutý predný krížny väz, čaká ju operácia

Podľa Piniho je do istej miery poškodený aj meniskus a trochu natiahnutý mediálny kolaterálny väz.,aktualizované

Lyžiar Barnáš bol desatinu od medaily, v kombinácii skončil piaty

Barnáš potvrdil, že mu trate i sneh v lyžiarskom stredisku Jeongseon High 1 vyhovujú. Podľa FIS bodov bol pred kombináciou tretí najlepší a patril medzi ašpirantov na popredné umiestnenie.

V Osrblí návrat Kuzminovej, Slovensko bude s 13 reprezentantmi

Najúspešnejšia slovenská biatlonistka ukončila kariéru v roku 2019 a odvtedy sa venovala prevažne práci s mládežou. V októbri však ohlásila návrat do súťažného kolotoča.

Svetový pohár v Jasnej sledovalo viac ako 100 miliónov divákov

Do najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensko prišlo každý deň SP 12.000 návštevníkov.

Kraft triumfoval v Zakopanom a upevnil si post lídra

Kraft zaznamenal už siedmy triumf v sezóne a upevnil si pozíciu lídra SP.

Dubovská si vyrovnala v Jasnej sezónne maximum: Skvelá atmosféra

Pred troma rokmi skončila na 8. priečke, zhoršila sa oproti tomu o šesť miest.

Simonová triumfovala v pretekoch s hromadným štartom v Anterselve

Preteky nevyšli líderke celkového poradia SP Ingrid Landmark Tandrevoldovej. Dvadsaťsedemročná Nórka spravila až štyri chyby na strelnici a finišovala so stratou 1:44,6 min na 17. priečke.

Nóri triumfovali v dramatickom finiši štafety v Oberhofe

Nóri v tesnom finiši zdolali na cieľovej páske o desatinu sekundy druhých Talianov, tretí skončil druhý nórsky tím (+0,8 s).

Shiffrinová so slalomárskym triple v Jasnej: Milujem to tu

Shiffrinová sa stala víťazkou Veľkej ceny Demänovských jaskýň, keď získala počas dvoch dní 180 bodov a dúfa, že sa preteky do slovenského strediska ešte vrátia.

Strasser premiérovo vyhral slalom v Kitzbüheli

Prvýkrát v sezóne nevyhral slalom rakúsky reprezentant.,aktualizované

Christiansen triumfoval v pretekoch s hromadným štartom v Anterselve

Pódium ušlo Francúzovi Quentinovi Fillon Mailletovi, ktorý bol ako jediný z celého štartového poľa na strelnici stopercentný.,aktualizované

Vlhová je už vo Švajčiarku, kde absolvuje konzultácie

Jej otec Igor Vlha potvrdil, že ju v blízkom období čaká operácia.,aktualizované

Shiffrinová triumfovala v slalome v Jasnej, má už 95.triumf

V hodnotení slalomu má 630 bodov a 125-bodový náskok pred druhou Petrou Vlhovou, ktorá však pre zranenie predčasne ukončila sezónu.,aktualizované

Švédky triumfovali v nedeľnej štafete žien v Oberhofe

Nakoniec im chýbalo 17,5 sekundy. Tretie finišovali Fínky so stratou 2:11,3 minúty.

Jakobsen na čele po 1. kole slalomu v Kitzbüheli, nórska pohroma

Plynulú jazdu bez výrazných chýb predviedol na Ganslernhangu aj Yule.,aktualizované

Hrbáňová vnímala premiéru pozitívne, Poláková spokojná s Jasnou

V nedeľu sa nepredstavila na trati zranená Petra Vlhová, ktorá si poranila väzy v kolene a sezóna sa pre ňu skončila.

Palovičová by chcela preteky v Jasnej opäť o tri roky: Uvidíme

V stredisku v Nízkych Tatrách sa preteky SP konali po tretí raz, lyžiarky tu bojovali o body v roku 2016 a 2021.