Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Zimné športy

Vlhová si poškodila väzy v kolene: Verím, že všetko zvládnem

Na ľadom pokrytej trati na výjazde z deviatej brány vyšla z ideálnej stopy, v snahe o korekciu zatlačila na vnútornú lyžu a stratila kontrolu. Výsledkom toho bol nepríjemný pád.,aktualizované

Piniho mrzí zranenie Vlhovej na domácom kopci

Vlhová doteraz nemala takéto vážne zranenie.

Sarrazin vyhral aj sobotný zjazd v Kitzbüheli

Na štarte chýbal víťaz druhého z dvoch vlaňajších kitzbühelských zjazdov Aleksander Aamodt Kilde.,aktualizované

Hectorová ovládla obr. slalom v Jasnej pred Shiffrinovou

Švédka však zvládla tlak a suverénnym spôsobom zopakovala skvelú jazdu z prvého kola a zaznamenala svoje piate prvenstvo.,aktualizované

Slováci na 18. mieste v mixe dvojíc, triumf Nemcov

V Anterselve sa nedarilo víťazom nedávnych pretekov v Östersunde Švédom, ktorí obsadili až 17. miesto.

Valnes vyhral mass v Oberhofe, Renda na 63. mieste

Amundsen je aj líder poradia disciplíny, druhý v priebežnom poradí Goldberg stráca 78 bodov.

Jančová zdolala aj favoritky: Ísť v Jasnej je niečo výnimočné

Tešilo ju, že zdolala oveľa silnejšie pretekárky, za ňou skončili napríklad tri Kathariny - Liensbergerová, Huberová a Truppeová z Rakúska, alebo Talianka Marta Bassinová.

Poláková si užila premiéru: Bolo to úžasné, mala som stres

O svojom štarte rozhodla na poslednú chvíľu.

Vlhová nedokončila 1. kolo obrovského slalomu v Jasnej

Vlhová na ľadom pokrytej trati na výjazde z deviatej brány vyšla z ideálnej stopy, v snahe o korekciu zatlačila na vnútornú lyžu a stratila kontrolu. Výsledkom toho bol nepríjemný pád.,aktualizované

Shiffrinová o trati v Jasnej: Občas je to ako na skle

S podmienkami na trati sa jedna z favoritiek vysporiadala dobre, no potvrdila, že sú ťažké.

Vlhovú čakalo vyšetrenie v nemocnici, An. Žampa: Nedomýšľajme si

Počas jazdy sa zranil aj jeho brat Adam, ktorý v cieli odkrýval po svojich, no tiež musel ísť na vyšetrenie.

Vlhovej stav je stabilizovaný, jej tím žiada o trpezlivosť

Zo zjazdovky ju zviezli na záchranných saniach a následne transportovali vrtuľníkom na vyšetrenie do nemocnice.

Hectorová suverénna v 1. kole obr. slalomu, Vlhová spadla

Po páde Brignoneovej nastavila latku s dvojkou Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska a o tri sekundy ju prekonala Hectorová.,aktualizované

V Liptovskom Mikuláši otvorili fanzónu Petry Vlhovej

Stredisko Jasná cez víkend privíta tretie podujatie Svetového pohára alpských lyžiarok v ére samostatnosti. Najlepšie lyžiarky sveta sa predstavia v Nízkych Tatrách.

Otvorili ZOHM 2024, vlajku SR niesli v Kangnungu Mesíková a Adamov

Otvárací ceremoniál, ktorý sa konal súčasne na rýchlokorčuliarskom ovále v Kangnungu a v športovej hale v Pjongčangu, bol oslavou kórejskej kultúry a tradícií. ,aktualizované

L. Svahnová triumfovala v šprinte klasicky v Oberhofe

Ženskú súťaž ovládli Švédky.

Biatlonistka Häckiová-Grossová zaznamenala svoj premiérový triumf

Häckiová-Grossová vybielila všetkých dvadsať terčov a tešila sa zo svojho iba tretieho pódiového umiestnenia v kariére. ,aktualizované

Sarrazin vyhral prvýkrát v kariére zjazd v Kitzbüheli

Dvadsaťdeväťročný Sarrazin sa stal prvým francúzskym víťazom na legendárnej zjazdovke od čias Luca Alphanda, ten to dokázal spolu trikrát (dvakrát 1995 a 1997). ,aktualizované

Mayera zatkla polícia v Kitzbüheli za neprispôsobivé správanie

Policajný hovorca Stefan Eder potvrdil, že Mayera odviedli a umiestnili do cely policajného zaistenia.

J.T. Bö dominoval v skrátených vytrvalostných pretekoch, Cesnek 92.

Bö profitoval z fantastickej streľby, v rytme vybielil všetkých 20 terčov a darilo sa mu aj bežecky. Dosiahol štvrté víťazstvo v sezóne, 78. v kariére a upevnil si vedúce postavenie.,aktualizované

Kilde absolvuje ďalšiu operáciu: Darí sa mi prekvapivo dobre

Po páde vo veľkej rýchlosti musel dvojnásobného víťaza zjazdu vo Wengene transportovať do nemocnice vrtuľník.

Vlhová v Jasnej s najvyššími ambíciami: Viem narábať s tlakom

Liptovská rodáčka je v Jasnej doma. Svah dokonale pozná, má na ňom najazdené kilometre.

Slovenská sánkarka Praxová sa v Kangnungu stretla so šéfom MOV

Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach navštívil v stredu olympijskú dedinu mládeže v kórejskom Kangnungu.

V kórejskom Kangwon štartujú ZOH mládeže, v akcii 49 Slovákov

ZOH mládeže 2024 budú prvé mimo Európu, chcú nadviazať na odkaz Pjongčangu 2018.

Na Vlhovú čaká 12 tisíc divákov: Neviem si predstaviť, čo tam bude

Najlepšie lyžiarky sveta sa predstavia v Nízkych Tatrách najprv v sobotu v obrovskom slalome (9.30/13.00) a v nedeľu aj v špeciálnom slalome (9.30/12.15).

Kuzminová i Kazár figurujú v 13-člennej nominácii Slovenska na ME

Na domácom šampionáte, ktorý sa uskutoční od 24. do 28. januára, bude štartovať spolu 13 slovenských reprezentantov - sedem žien a šesť mužov.

Organizátori zrušili pre silný vietor preteky v Szczyrku

Náhradný termín súťaže by mohol byť v piatok v Zakopanom, kde sú cez víkend ma programe preteky jednotlivcov i tímov.

Super-G vyhral Nemec Schwarz, medzi ženami Semeráková a Baňdová

K Schwarzovi bol najbližšie Čech Jan Koula so stratou 33 stotín a najlepšiu trojku doplnil jeho krajan Kryštof Krýzl (+ 0,49 s).

Vlhová o zlomenej bránke: Ak by šla pod lyžu, tak vypadnem

O veľkom šťastí hovorila slovenská lyžiarka Petra Vlhová po dojazde utorňajšieho nočného slalomu Svetového pohára v rakúskom stredisku Flachau.

Vlhová po druhom mieste v slalome vo Flachau: Robila som veľa chýb

Slovenka sa vďaka druhému miestu dostala na druhé miesto v celkovej klasifikácii SP, za Shiffrinovou zaostáva o 227 bodov.,aktualizované

Najrýchlejším v prvom tréningu v Kitzbüheli bol Kanaďan Alexander

Vedúci muž celkového poradia Svetového pohára i hodnotenia zjazdu Marco Odermatt zo Švajčiarska obsadil 14. priečku s odstupom +1,88.

Pinturault podstúpi operáciu kolena po ťažkom páde vo Wengene

K incidentu došlo počas skoku pred záverečnou časťou trate. Pinturault neudržal rovnováhu po tvrdom dopade, približne 50 metrov sa kĺzal po svahu a niekoľkokrát sa prevrátil.

V Kitzbüheli by malo byť priaznivé počasie počas zjazdu i slalomu

Hustejšie sneženie sa predpokladá len v noci na piatok.

Tímy chvália trať v Jasnej, pre Dubovskú sú najdôležitejšie preteky

Organizátori finišujú s jej úpravami, pričom zaujímavým spestrením bude prírodná tribúna zo snehu.

TASR ponúka spravodajstvo od vyslaných redaktorov vo Flachau

Vyslaní redaktori TASR ponúknu z Rakúska okrem textového spravodajstva aj ďalšie multimediálne produkty.

Kilde absolvoval operáciu predkolenia, nemá žiadnu zlomeninu

Podľa lekára nórskeho tímu Jacoba Straussa utrpel Kilde reznú ranu v dolnej časti nohy a vykĺbil si rameno, nemá však žiadnu zlomeninu. ,aktualizované

Kobajaši zaznamenal vo Wisle prvé víťazstvo v sezóne

Druhý skončil Rakúšan Stefan Kraft, ktorý zaznamenal 264,3 b.

Dale-Skjevdal zvíťazil v stíhačke, J.T. Bö zostal na čele seriálu

Dale-Skjevdal rozhodol o svojom triumfe v záverečnom kole po poslednej streľbe, keď sa dokázal odpútať od zvyšných štyroch konkurentov a tretíkrát sa tešil z prvenstva v prestížnom seriáli.

Gutová-Behramiová triumfovala v super-G v Altenmarkte-Zauchensee

Skúsená Švajčiarka predstihla dve domáce pretekárky, druhá skončila s odstupom 25 stotín sekundy víťazka piatkového super-G Cornelia Hütterová, tretie miesto obsadila Mirjam Puchnerová (+0,26). ,aktualizované

McGrath viedol po 1. kole slalomu vo Wengene

Úvodné kolo sa nevydarilo domácim Švajčiarom, ktorí nemali v prvej deviatke ani jedného pretekára. ,aktualizované