Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Zimné športy

Biatlonistka Meierová zlatá medzi kadetkami na 12,5 km, Kapustová 25.

Spomedzi trojice Sloveniek skončila najlepšie Ema Kapustová, ktorá na 25. mieste zaostala o 2:32,6 min.,aktualizované

Paulína Fialková po výkonoch v Pokljuke: Už potrebujem oddych

Paulínu Fialkovú teraz čaká krátka pauza a potom sústredenie v rakúskom Obertilliachu.,aktualizované

Poľský skokan Stoch triumfoval pred domácim publikom v Zakopanom

Máme najlepších fanúšikov na svete. Víťaziť tu je úžasné, tešil sa Stoch pri mikrofóne reportéra Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS). ,aktualizované

V hromadných pretekoch triumfovala Öbergová, Fialková trinásta

Fialková v nenáročných podmienkach netrafila na prvej streľbe v ľahu svoj druhý výstrel. Na druhej položke si tiež pripísala jedno zaváhanie. ,aktualizované

Štvorboby Nemecka s pilotom Friedrichom triumfovali v Königssee

Úspech domácich posádok podčiarkol druhým miestom Johannes Lochner, tretí skončili Kanaďania s pilotom Justinom Krippsom.,aktualizované

Yule s trimufom v Kitzbüheli, Kristoffersen naďalej lídrom seriálu

Na druhej priečke skončil s odstupom 12 stotín sekundy domáci Rakúšan Marco Schwarz, tretie miesto vybojoval obhajca víťazstva a víťaz predchádzajúceho slalomu vo Wengene Francúz Clement Noel.

Nór Riiber si v Oberstdorfe upevnil post lídra seriálu

Riiber bol po skokoch druhý za Oftebrom, napokon si ôsmym víťazstvom v tejto sezóne upevnil post suverénneho lídra seriálu.,aktualizované

V Sigulde triumf Ludwiga

Slovenský reprezentant Jozef Ninis obsadil 21. miesto so stratou 0,643 s na víťaza. ,aktualizované

Nórka Lundbyová prerušila víťaznú sériu Rakúšaniek

Lundbyová predviedla skoky dlhé 96,5 a 96 metrov.

Kläbo a Neprjajevová vyhrali špint

Nóri medzi mužmi obsadili všetky tri pódiové umiestnenia. Kläbo potvrdil na 1,5 km dlhej trati úlohu favorita.

Triumf Fillona Mailleta, Fourcade si udržal žltý i červený dres

V ideálnych poveternostných podmienkach sa na strelnici biatlonisti dopúšťali iba malého množstva chýb.

Víťazmi skikrosu Bohnacker a Näslundová

Medzi ženami triumfovala domáca Sandra Näslundová pred Švajčiarkou Fanny Smithovou a Kanaďankou Marielle Thompsonovou.

Ivona Fialková o príprave na MS: Musím spojiť všetko dokopy

V sobotu v Pokljuke potiahla slovenský mix na 14. miesto, keď musela na štyroch položkách len dvakrát dobíjať a v záverečnom okruhu dokázala zdolať až tri súperky.

Vlhová v super-G v Bansku šiesta

Vlhová bola na medzičasoch druhá a tretia, chyba v spodnej časti trate ju však pripravila o pódium.,aktualizované

Po 1. kole v Kitzbüheli viedol Švajčiar Yule

Vedúci muž disciplíny Nór Henrik Christoffersen skončil na 6. priečke s odstupom 42 stotín sekundy.

Procházková neuspela v kvalifikácii šprintu v Oberstdorfe

V nemeckom stredisku obsadila v kvalifikácii na 1,5 km dlhej trati až 62. miesto s priepastnou stratou 24,31 sekundy na najrýchlejšiu Rusku Nataliu Neprjajevovú.

Laffontová a Kingsbury víťazmi moguls v Tremblante

V mužskej súťaži sa tešil domáci Mikael Kingsbury.

Moioliová a Visintin víťazmi krosu v Big White

Medzi mužmi triumfoval Talian Omar Visintin pred domácim Eliotom Grondinom a Američanom Alexom Deiboldom.

Estónci prekvapili v Pokljuke aj seba

Vo včerajších pretekoch predviedli vynikajúce predstavenie, keď im na ôsmich streleckých položkách stačili len tri rezervné náboje a obsadili striebornú pozíciu.

Šortrek-ME: Rusnáková obsadila v Debrecíne na 500 m 13. miesto

V prvom štvrťfinále skončila tretia, za postupom do semifinále zaostala o 43 tisícin sekundy.

Kraso-ME: Sinicinová a Kacalapov predbehli favorizovaných Francúzov

V konečnom hodnotení pred obhajcami náskok iba 14 stotín bodu.

Slovákom mixy v Pokljuke nevyšli

Nádej na výraznejšie umiestnenie vyprchala na druhej streľbe Otčenáša, keď musel na dve trestné kolá. ,aktualizované

Sánkovanie-SP: Medzi ženami najrýchlejšia Nemka Taubitzová

Vyhrala tak nad svojou hlavnou konkurentkou v súboji o pohárové víťazstvo, Ruskou Tatianou Ivanovovou.

Nemeckí skokani triumfovali v súťaži družstiev v Zakopanom

Domáci Poliaci skončili na piatej priečke za Japonskom.,aktualizované

V dvojboboch v Königssee zvíťazili Američanky

Na čele priebežného poradia Svetového pohára je naďalej Humphriesová, na druhú Schneiderovú má náskok 48 bodov.,aktualizované

Miešanú štafetu štvoríc vyhralo Francúzsko

Slovenskú štafetu rozbehol Šima a na oboch streleckých položkách musel dvakrát dobíjať, čo znamenalo 20. miesto po prvom úseku. ,aktualizované

Víťazmi skikrosu Švajčiari Regez a Smithová

Na druhom mieste skončili Kanaďan Reman a Švédka Näslundová.

Francúzi Jacquelin a Bescondová vyhrali mix dvojíc

Francúzska dvojica sa držala od začiatku v popredí, celkovo musela iba päťkrát dobíjať. ,aktualizované

Nóri vyhrali súťaž družstiev v Oberstdorfe

Na druhej priečke skončil tím Nemecka.

Rakúšanka Hölzlová triumfovala v rumunskom Rašnove

Hölzlová sa po víťazstve dostala na čelo Svetového pohára.

Boľšunov triumfoval v skiatlone pred štvoricou Nórov

Víťaz Tour de Ski Boľšunov sa od začiatku držal v popredí a po klasickej 15 km dlhej trati vybiehal do druhej polovice pretekov na prvej pozícii. ,aktualizované

Vlhová skončila jedenásta v ďalšom zjazde v Bansku

Po piatkovej náhrade za zrušené preteky vo francúzskom Val d'Isere sa dnes uskutočnil ďalší a pôvodne programovaný zjazd. ,aktualizované

V Kitzbüheli triumf Mayera

Dvadsaťdeväťročný Mayer dosiahol ôsme víťazstvo na podujatiach Svetového pohára, štvrté v zjazde. ,aktualizované

Johaugová suverénne triumfovala v skiatlone

Johaugová mala v cieli pretekov na 7,5 km klasicky a 7,5 km voľnou technikou jednoznačný náskok. S vyše 15-sekundovou stratou prišla do cieľa skupinka pretekárok na čele s Östbergovou.,aktualizované

Doboszová v krátkom programe 29., líderkou Ruska Kostorná

Všetky tri mladé Rusky ukázali vysokú kvalitu, zo štvrtého miesta sa pokúsi zamiešať boj o cenné kovy ešte Švajčiarka Alexia Paganiniová.,aktualizované

Paulína Fialková po pokazenej streľbe: Môžem si za to sama

Preteky s hromadným štartom budú pre Paulínu Fialkovú posledné pred februárovými majstrovstvami sveta v talianskej Anterselve a preto sa chce naladiť pozitívne.

Bratia Claudeoví odcestovali domov z Pokjluky, ich otec je nezvestný

Pod skupinou sa prepadol ľad na jazere Lac Saint-Jean vo východokanadskej provincii Quebec.

Slováci stavili na single štafety, nastúpia I. Fialková a Otčenáš

V štafetách dvojíc sa predstavia jeden muž a jedna žena. Poradie si vymieňajú po dvoch streleckých položkách (ležka, stojka), dokopy absolvujú obaja z tímu po štyri.

Snoubordistka Medlová skončila šiesta na X-games v Aspene

Zvíťazila Mijabi Onicuková, pred Kokomo Muraseovou a Reirou Iwabučiovou.

Bezchybná Herrmannová nemala konkurenciu, P. Fialková nebodovala

Paulína Fialková netrafila na prvej streleckej položke jeden terč. Zo súboja o kvalitné umiestnenie vypadla po prvej stojke, keď minula dvakrát. ,aktualizované