Streda 1. máj 2024

Zimné športy

Bezchybná Herrmannová nemala konkurenciu, P. Fialková nebodovala

Paulína Fialková netrafila na prvej streleckej položke jeden terč. Zo súboja o kvalitné umiestnenie vypadla po prvej stojke, keď minula dvakrát. ,aktualizované

Jansrud zvíťazil v super-G v Kitzbüheli

Jansrud sa vydal na trať so štartovým číslom 19. Viedol na všetkých medzičasoch a hoci mu pred cieľom namerali až trinástu najvyššiu rýchlosť (134,38 km/h).

Najrýchlejšia Vlhová po chybe pred cieľom skončila v zjazde šiesta

Celkovo Vlhovej namerali stratu 1,03 s na víťaznú Američanku Mikaelu Shiffrinovú. ,aktualizované

Ruský krasokorčuliar Alijev získal prvý titul kontinentálneho šampióna

Alijev, ktorý bol po krátkom programe druhý, predviedol v Steiermarkhalle suverénne najlepšiu voľnú jazdu.

Víťazný návrat J. T. Böa. Súboje s Fourcadeom posúvajú jeho limity

K triumfu mu pomohla aj Francúzova chyba po druhej streľbe, keď spadol a musel zo zeme zdvíhať paličky.

Krasokorčuľovanie-ME: V tancoch vedú po krátkom programe Francúzi

Dosiahla hodnotu 88,78 bodu. Druhý skončili Rusi Viktoria Sinicinová, Nikita Kacalapov a tretí Taliani Charlene Guignardová, Marco Fabbri.

J. Thingnes Bö triumfoval na 20 km, prvé body Otčenáša

Organizátori v Pokljuke zmenili oproti vlaňajšku trať, pribudli na nej ťažšie pasáže. ,aktualizované

Slovenská výprava je s výsledkami z Hier mládeže v Lausanne spokojná

Slovensko reprezentovalo vo Švajčiarsku celkovo 46 športovcov.

Štvrtkový tréning na zjazd v Bansku pre Hählenovú, Vlhová desiata

V tréningu sa predstavila aj Slovenka Petra Vlhová, ktorá skončila desiata s odstupom 1,65 sekundy. Líderka SP Mikaela Shiffrinová z USA bola štvrtá (+1,08). Informovala agentúra APA.

Hry v Lausanne 2020 boli pre Slovensko doteraz najúspešnejšie

V miešaných družstvách v hokeji vo formáte troch proti trom zavesili na krk strieborné medaily Petrovi Repčíkovi a Nikole Janekovej a bronzové Rastislavovi Eliášovi a Zuzane Dobiášovej.

Posledný tréning na zjazd v Kitzbüheli pre Clareyho

Druhý skončil Aleksander Aamodt Kilde z Nórska s odstupom 0,55 s, tretí bol domáci Matthias Mayer (+0,60). Informovala agentúra AFP.

Rusko dominovalo na ME v krátkom programe športových dvojíc

Viedli Alexandra Bojkovová a Dmitrij Kozlovskij so ziskom 82,34 bodov.

Neuman na krasokorčuliarskych ME opäť bez postupu

Neumana ešte čaká niekoľko pretekov, lebo chce dosiahnuť "technické minimum" pre účasť na marcovom svetovom šampionáte v Montreale. ,aktualizované

Paris sa zranil na tréningu a sezóna sa preňho skončila

V tomto ročníku vyhral koncom decembra dva zjazdy v Bormiu za sebou.

Johannes Bö sa v Pokljuke vráti do Svetového pohára

Pred prestávkou mal na svojom konte päť víťazstiev v sezóne a viedol celkové poradie SP. ,aktualizované

Krasokorčuľovanie ME: V Grazi dvaja Slováci a tri voľné tróny

V Rakúsku sa kontinentálna elita zíde už 12-krát, prvýkrát však v Grazi. V minulosti sa ME konali vo Viedni 9-krát, raz aj v Innsbrucku a Seefelde.

Zimné hry mládeže: Šortrekárka Rusnáková obsadila 6. miesto na 500 m

Reprezentant v boboch Martin Sviták bol v súťaži jednotlivcov desiaty, keď dosiahol čas 2:26,82.

ZOHM2020: Lozáková v skikrose osemnásta, Válek 20.

Medzi 26 chlapcami obsadil Jakub Válek 20. miesto.

Poľský skokan Kubacki vyhral obe víkendové súťaže v Titisee-Neustadte

Kubacki sa stal aj víťazom súťaže Titisee-Neustadt 5, kde sa počítali aj skoky z kvalifikácie, a zinkasoval za to prémiu 25.000 eur.

Biatlon-SP: Fourcade triumfoval aj v stíhačke a zvýšil si náskok

Pre tridsaťjedenročného Fourcada to bolo už štvrté víťazstvo za sebou a celkovo piate v prebiehajúcej sezóne.

ZOHM2020: Viktória Čerňanská v boboch druhá

Rýchlejšia ako ona bola len Rumunka Popescuová.

Biatlon-SP: P. Fialková v stíhačke na druhom mieste

Bolo to pre ňu prvé pódium v sezóne a celkovo ôsme pódiové umiestnenie v kariére.,aktualizované

Lyžovanie-SP: Vlhová zostala na čele boja o malý glóbus

V prvom kole vyraďovačky sa Slovenka stretla so Švajčiarkou Aline Daniothovou.,aktualizované

Lyžovanie-beh-SP: Johaugová vyhrala aj stíhačku

Upevnila si tak vedenie v celkovej klasifikácii seriálu.,aktualizované

Lyžovanie-SP: Noel po 1. kole na čele slalomu vo Wengene

Išlo sa na veľmi strmej trati s viacerými zákrutami, ktoré nútili pretekárov k častým zmenám rytmu. ,aktualizované

Sánkovanie-SP: Slováci obsadili v tímovej štafete na ME šiestu priečku

Z dvojice slovenských reprezentantov sa viac darilo Jozefovi Ninisovi, ktorý obsadil 19. pozíciu s mankom 1,403.

Vlhová je tretia v kvalifikácii paralelného "obráku"

V talianskom Sestriere zaostala v súčte dvoch jázd o 36 stotín sekundy za Američankou Mikaelou Shiffrinovou.

Skoky na lyžiach-SP: Rakúšanka Pinkelnigová triumfovala v Japonsku

Na druhú priečku tak odsunula krajanku Chiaru Hölzlovú.,aktualizované

Sánkovanie-SP: Ivanovová majsterkou Európy, Šimoňáková nedokončila

Slovenská reprezentantka Katarína Šimoňáková nedokončila druhú jazdu, po prvej figurovala na 15. mieste.,aktualizované

Snobording: Ledecká triumfovala v Rogle v paralelnom obrovskom slalome

Česká snoubordistka Ester Ledecká dosiahla už piate víťazstvo v paralelnom obrovskom slalome a celkové 18. víťazstvo v kariére v pretekoch Svetového pohára.

ZOHM2020: Šortrekárka Rusnáková vo finále na 1000 m skončila piata

Na Olympijských hrách mládeže vo švajčiarskom Lausanne skončil David Lihoň v jednosedadlových saniach na 16. pozícii.,aktualizované

Biatlon: V štafete mužov triumf Francúzska, Slovákov diskvalifikovali

Na treťom úseku mala slovenská štafeta už vyše šesťminútové manko na suverénnych Francúzov, súperi ju predbehli o kolo a tak ju stiahli z trate. ,aktualizované

Lyžovanie-SP: Vlhová vyhrala obrovský slalom spoločne s Brignoneovou

Správu aktualizujeme.,aktualizované

Lyžovanie: Feuz vyhral tretíkrát v kariére zjazd vo Wengene

Feuz s deviatkou viedol už od druhého medzičasu, výborne si poradil predovšetkým s najužším úsekom - esíčkom Kernen-S a k jeho výkonu sa už nepriblížil žiaden z pretekárov.,aktualizované

Lyžovanie-beh-SP: V Novom Měste triumfy Johaugovej a Bolšunova

Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová suverénnym spôsobom triumfovala v pretekoch na 10 km voľnou technikou.,aktualizované

V štafete biatlonistiek triumf Nórska, Slovenky na 14. mieste

Ivona Fialková štartujúca z posledného 23. miesta výborne rozbehla slovenskú štafetu. V ležke vybielila všetky terče, na stojke musela raz dobíjať a Poliakovej odovzdávala na piatej priečke.,aktualizované

Mayer víťazon alpskej kombinácie vo Wengene

Mayer si v úvodnej časti vytvoril výbornú východiskovú pozíciu, keď po kombinačnom zjazde sa usadil na čele a pred 19. Pinturaultom si vytvoril náskok 1,68 s. ,aktualizované

V Japonsku triumfovala v skokoch na lyžiach Pinkelnigová

Pinkelnigová predviedla skoky dlhé 97,5 a 95,5 metra a triumfovala s výkonom 232,3 bodov.

Po prvej časti kombinácie vo Wengene na čele Mayer

Víťaz kombinácie v Bormiu a jeden z najväčších favoritov Francúz Alexis Pinturault zaostal za Mayerom o 1,68 s.

Biela stopa SNP sa pre nedostatok snehu presúva na marec

Novým termínom je 7. - 8. marec. Náhradný dátum zvolili organizátori s ohľadom na kalendár pretekov série Euroloppet.