Zimné športy

Guignardová a Fabbri obhájili zlato v tanečných pároch na ME

Slováci Mária Sofia Pucherová a Nikita Lysak nepostúpili medzi dvadsiatku najlepších.,aktualizované

Biatlon: Šprint v Ruhpoldingu vyhral Nór Christiansen, Sklenárik 100.

Jediný Slovák v štartovom poli Tomáš Sklenárik minul celkovo štyri terče, tri v ľahu a jeden v stoji. V cieli mu patrilo 100. miesto s mankom 3:55,7 min. ,aktualizované

Belgičanka Loena Hendrickxová získala titul na ME v krasokorčuľovaní

Dvadsaťštyriročná Hendrickxová sa dočkala zlatej medaily na piaty pokus.

Odermatt ovládol zjazd vo Wengene a upevnil si post lídra SP

Druhé miesto obsadil Francúz Cyprien Sarrazin s mankom 59 stotín.,aktualizované

Čerňanská obsadila v pretekoch monobobov v St. Moritzi 12. miesto

Čerňanská figuruje v klasifikácii na 16. priečke.

Goggiová vyhrala zjazd v Zauchensee

So štartovým číslom jeden predviedla Delagová rýchlu jazdu a nastavila latku vysoko. Z vedúcej pozície sa ju podarilo zosadiť až Goggiovej.,aktualizované

Francúzsky krasokorčuliar Siao Him Fa obhájil zlato, 11. Hagara

Prekvapením bolo druhé miesto Selevka, ktorý získal pre svoju krajinu prvý cenný kov na ME.,aktualizované

Pinturaultovi sa skončila sezóna, pri páde si pretrhol väz v kolene

Pinturault nezvládol skok pred záverečnou časťou trate. Po tvrdom dopade neudržal rovnováhu, približne 50 metrov sa kĺzal po svahu a niekoľkokrát sa prevrátil.

Krasokorčuliari Pucherová a Lysak nepostúpili na ME do voľných tancov

V piatkových rytmických tancoch dostal od rozhodcov známku 56,09 bodu a bude chýbať medzi dvadsiatkou najlepších, ktorá sa kvalifikovala do druhej časti šampionátového programu tanečných párov.,aktualizované

Tandrevoldová triumfovala v šprinte, slovenské biatlonistky nebodovali

Vďaka prvenstvu sa dostala na čelo poradia v šprinte. ,aktualizované

Sarrazin vyhral super-G vo Wengene pred Odermattom a Kildem

Na slávnej zjazdovke Lauberhorn predstihol o 58 stotín sekundy domáceho zjazdára a lídra celkového poradia i disciplíny Marca Odermatta.,aktualizované

Rakúšanka Hütterová triumfovala v super-G SP v Zauchensee

Slávila tak prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne Svetového pohára. ,aktualizované

V športových dvojiciach vyhrali krasokorčuliari Beccariová a Guarise

Taliansky pár Beccariová s Guarisem boli po krátkom programe na treťom mieste a na vedúcich Gruzíncov strácal viac ako štyri body.,aktualizované

Krasokorčuliarka Šelmeková nepostúpila do voľných jázd

Šelmeková predviedla ako prvý ťažší skok trojitý lutz, pri ktorom dopadla na obe nohy, čo sa prejavilo aj na známkach. Mladej Slovenke nevyšiel ani trojitý flip, ktorý nebol dotočený. ,aktualizované

Nóri vyhrali štafetu v Ruhpoldingu pred domácim Nemeckom

Kvarteto Sturla Holm Lägreid, Johannes Dale-Skjevdal, Tarjei Bö a Vetle Sjaastad Christiansen finišovalo s náskokom 45 sekúnd pred domácim Nemeckom, tretie skončilo Taliansko.

Odermatt vyhral štvrtkový skrátený zjazd SP vo Wengene

Domáci pretekár triumfoval v tejto disciplíne prvýkrát v kariére a upevnil svoje vedenie v celkovom hodnotení i zjazde.

Jasná hlási pripravenosť, v piatok pôjde do predaja 400 vstupeniek

Desať dní pred pretekmi sú prípravy v záverečnej fáze a organizátori ťažia aj zo skúseností, ktoré nadobudli počas nedávnych ročníkov SP.

Vlhová na tlak nemyslí, teší sa na Jasnú aj na obľúbené Flachau

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa na "materskom" kopci v Jasnej pripravuje na nadchádzajúce podujatie Svetového pohára vo Flachau, po ktorom zameria svoju pozornosť na preteky v Jasnej.

Krasokorčuliar Hagara postúpil do voľných jázd z 11. miesta

Na vlaňajšom šampionáte vo fínskom Espoo obsadil Hagara 18. priečku. Predvlani v estónskom Tallinne mu tesne ušiel postup do voľných jázd, keď skončil na 25. mieste. ,aktualizované

Štafetu v Ruhpoldingu vyhrali Francúzky, Slovenky obsadili 18. miesto

Pre Slovenky v zložení Zuzana Remeňová, Mária Remeňová, Ema Kapustová a Júlia Machyniaková sa preteky skončili po tom, čo ich stiahli z trate po šiestej streleckej položke.

Po KP športových dvojíc na ME vedú Metelkinová s Berulavom

Druhí skončili Nemci Minerva Fabienne Haseová, Nikita Volodin (69,63), tretí boli Taliani Lucrezia Beccariová, Matteo Guarise (67,05).

Shiffrinová sa ešte úplne nezotavila, vynechá preteky v Zauchensee

Chorobou oslabená Shiffrinová skončila v sobotnom obrovskom slalome v Kranjskej Gore až na deviatom mieste. O deň neskôr nedokončila slalom, keď vypadla už v prvom kole.

V Kaunase obsadia krasokorčuliari SR tri súťaže, Hagara chce Top 10

Najväčším želiezkom v ohni by mal byť stále iba 17-ročný Adam Hagara, ktorý chce v súťaži sólistov atakovať umiestnenie na hranici Top 10.

Skoky na lyžiach by mohli byť aj na slávnej Maracane, tvrdí Pertile

Taliansky funkcionár Sandro Pertile tak načrtol možnosti, ako dostať skoky na lyžiach na nové trhy a udržať ich pri živote napriek klimatickým zmenám.

Digginsová slávi celkový triumf, 7.etapa pre Laukliovú

V záverečnej 7. etape, pretekoch na 10 km voľne s hromadným štartom v talianskom Val di Fiemme, finišovala až na šiestom mieste, čo jej však stačilo na celkový triumf. ,aktualizované

Vlhová zvládla rozbitú trať a vyhrala, Pini: Dnes bola perfektná

Dvadsaťosemročná Slovenka dosiahla tretie víťazstvo v sezóne a 31. v kariére.

Amundsen je celkový víťaz, 7. etapa pre Lapierra

K prvenstvu mu stačilo aj piate miesto v záverečnej 7. etape, ktorou boli nedeľné preteky na 10 km voľne s hromadným štartom v talianskom Val di Fiemme.,aktualizované

Feller zvíťazil v slalome v Adelbodene

Feller slávil štvrté víťazstvo v kariére a posunul sa na čelo priebežného poradia disciplíny. ,aktualizované

Nóri triumfovali v štafete pred domácim Nemeckom a Talianskom

Nóri vyhrali v prebiehajúcej sezóne všetky tri štafety.

Slovenský sánkar Ninis obsadil vo Winterbergu 11. miesto

Ninisovi patrí 15. priečka s 81 bodmi.

Steen Olsen je na čele po 1. kole slalomu v Adelbodene

Tretí bol Talian Tommaso Sala so stratou 23 stotín. Slovensko v súťaži nemalo svoje zastúpenie.

Vlhová viedla po 1. kole slalomu v Kranskej Gore

Druhé kolo bolo na programe od 12.30 SEČ.,aktualizované

Kobajaši sa stal tretíkrát celkovým víťazom Turné 4 mostíkov

Kobajaši predviedol najvyrovnanejšie výkony.,aktualizované

Valnes vyhral preteky na 15 km, na čele zostal Amundsen

V sobotu panovalo v talianskom stredisku zimné počasie s hustým snežením.,aktualizované

Biatlonistka Simonová triumfovala v stíhačke

Simonová si pripísala premiérový triumf v prebiehajúcej sezóne a jubilejný desiaty individuálny v kariére SP.,aktualizované

Odermatt na čele v Adelbodene, Žampovci nepostúpili do 2. kola

Odermatt na "Kráľovskom vŕšku" aj v náročných podmienkach potvrdil, že v obrovskom slalome v tejto sezóne nemá konkurenciu. ,aktualizované

Vlhová v náročných podmienkach štvrtá: Problém bol mokrý sneh

Vlhová išla do úvodnej jazdy s číslom dva, ťažila tak z nerozbitej trate a Federicu Brignoneovú z Talianska prekonala o 0,02 sekundy.

Vlhová obsadila 4. miesto v obrovskom slalome, triumfovala Grenierová

Slovenka vlani v Kranjskej Gore obsadila v obrovskom slalome tretie a štvrté miesto. Organizátori sa snažili aj napriek nepriaznivému počasiu a vytrvalému dažďu pripraviť trať čo najlepšie.,aktualizované

Svahnová vyhrala 6. etapu, na čele Tour de Ski zostala Digginsová

Vo Val di Fiemme panovali náročné podmienky, od rána husto snežilo a prehánky neustali ani počas pretekov. Po dni voľna čakala na bežkyne predposledná etapa.,aktualizované

Strömsheim vyhral stíhačku v Oberhofe, dosiahol prvý triumf v kariére

Dvadsaťšesťročný Strömsheim vylepšil svoje maximum v SP, ktorým bolo druhé miesto v rovnakej disciplíne koncom minulého roka vo švajčiarskom Lenzerheide. ,aktualizované