Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Zimné športy

Worleyová podstúpila ďalšiu operáciu kolena

Tridsaťročná Worleyová si zranila koleno v decembri 2018 a následne v minulej sezóne vynechala niekoľko pretekov.

Kubacki je celkovým víťazom 68. ročníka Turné štyroch mostíkov

Kubacki je tretím poľským celkovým víťazom Turné po Adamovi Malyszovi a dvojnásobnom šampiónovi z rokov 2017 a 2018 Kamilovi Stochovi.,aktualizované

Poltoranin, Tammjarv i Verpaalu dostali štvorročné tresty za doping

Polícia pri operácii Aderlass počas šampionátu zatkla pätnásť pretekárov zo siedmich krajín.

Lyžovanie-SP:V Bansku sa pôjde ženský zjazd ako náhrada za Val d'Isere

V Bulharsku sú na programe 25. a 26. januára aj pôvodný zjazd a Super-G.

Beh na lyžiach-SP: Boľšunov vyhral Tour de Ski, Koristek celkovo 53.

Pre Boľšunova to bol premiérový triumf v prestížnej súťaži a stal sa tretím Rusom, ktorý dosiahol celkový triumf po Usťugovovi (2017) a Alexandrovi Legkovovi (2013).

Lyžovanie-SP: Adam Žampa 1. kolo slalomu nedokončil, Noël na čele

Francúzsky lyžiar Clément Noël sa stal víťazom nedeľného slalomu Svetového pohára v chorvátskom Záhrebe. Na druhé miesto odsunul po prvom kole vedúceho Švajčiara Ramona Zenhäuserna.,aktualizované

Lyžovanie-SP: Magoni konečne videl svoju Petru

Druhá jazda už bola naozaj perfektná, to bola moja Petra. Keď bude takto lyžovať aj naďalej, nie je problém zdolať kohokoľvek, vyhlásil Magoni.

Vlhová suverénne vyhrala slalom v Záhrebe. Deklasovala aj Shiffrinovú

Vlhová tak nadviazala na triumf svojej krajanky Veroniky Velez-Zuzulovej, ktorá sa tešila z víťazstva v Záhrebe v roku 2017, čo bol jej posledný triumf v SP v kariére.,aktualizované

Lyžovanie-SP: Slovensko má druhú kráľovnú

Bol to môj deň a veľmi sa teším, povedala na záver dňa Vlhová.

SKOKY NA LYŽIACH: Lindvik po Ga-Pa uspel aj v Innsbrucku

Keď skákal víťaz kvalifikácie a novoročných pretekov v Ga-Pa Lindvik, vietor mu prial a vďaka dĺžke 133 m a zisku 139,5 bodu viedol.,aktualizované

Beh na lyžiach-SP: Kläbo vedie Tour de Ski o sekundu, Johaugová o tri

Vďaka bonifikácii sa Kläbo dostal o jedinú sekundu na čelo priebežného poradia pred Boľšunova.

Lyžovanie-SP: Vlhová prvá po 1. kole: Konečne som išla na hrane rizika

Vlhová odštartovala s jednotkou a aj bez porovnávacích medzičasov si udržala dynamiku jazdy na celej dlhej trati, ktorú zvládla za 57,25 s. ,aktualizované

Olympijský výbor verí v dosiahnutie nulovej uhlíkovej stopy

Napríklad medaily pre OH vyrobili zo súčiastok použitých mobilných telefónov a elektrických spotrebičov, ktoré venovala verejnosť, dokonca aj olympijská pochodeň je z recyklovaného hliníku.

Vlhová si verí v každých pretekoch, záhrebské začne s jednotkou

Petra Vlhová hovorí, že na ňu čaká dlhý slalom, ale cíti sa dobre a silná, takže pôjde naplno až do konca.

Nór Lindvik vyhral kvalifikáciu v skokch na lyžiach Innsbrucku

Ešte o meter ďalej doletel na Bergiseli domáci Rakúšan Stefan Kraft, získal 136,8 bodu a skončil druhý.

TASR ponúka spravodajstvo od vyslaných reportérov v Záhrebe a Flachau

Vyslaní reportéri TASR ponúknu z Chorvátska a Rakúska okrem textového spravodajstva aj ďalšie multimediálne produkty.

Lindvik s premiérovým triumfom vo Svetovom pohári

Dvadsaťjedenročný Lindvik položil základy svojho premiérového triumfu vo Svetovom pohári už v prvom kole, keď predviedol skvelý skok na hranicu 143,5 metra, čím vyrovnal rekord mostíka. ,aktualizované

Štvrtá etapa patrila Boľšunovovi, Koristek na 68. mieste

Na trať vyrazil ako prvý Usťugov s náskokom 27 sekúnd, no lepší klasik Boľšunov od úvodu nastolil vysoké tempo a do čela potiahol aj Švéda Calleho Halfvarssona.

Östbergová vyhrala stíhačku tesne pred Johaugovou

Po dni voľna podujatie pokračuje záverečnými troma etapami v talianskom Val di Fiemmme. V piatok sú na programe preteky s hromadným štartom klasickou technikou, ženy pôjdu 10 km a muži 15 km.

Geiger víťazom kvalifikácie v skokoch v Garmisch-Partenkirchene

Domáci pretekár zaletel na značku 139 m, za čo získal 142,7 bodu.

Johaugová zdolala Östbergovú, medzi mužmi ruská bežecká dominancia

Slovenský reprezentant Ján Koristek obsadil 59. priečku s mankom viac ako tri minúty na víťaza. V celkovom poradí TdS mu patrí 64. pozícia.

Cieľom šampionát v roku 2021. Reichelt sa chce vrátiť

Majster sveta v super-G z roku 2015 utrpel v sobotu počas zjazdu Svetového pohára v Bormiu pri páde vážne poranenie kolena.

Freitag nemá formu, opustil nemeckú reprezentáciu v skokoch na lyžiach

Doteraz Freitag zvíťazil osemkrát v SP, v tejto sezóne je ale jeho maximom 15. miesto z Ruky.

Lyžovanie-skoky-Turné: Kobajaši vyhral úvodné podujatie v Oberstdorfe

Kobajaši slávil celkovo 16. triumf v SP a upevnil si pozíciu lídra celkovej klasifikácie prestížneho seriálu. ,aktualizované

Vlhová má opäť po boku brata, Boris to pred televízorom zvládal ťažšie

Boris Vlha sa koncom októbra stal prvýkrát otcom. Oficiálne je manažér tímu, počas neprítomnosti ho na štarte zastúpil asistent trénera Matej Gemza. Zdôraznil však, že jeho funkcia je nenahraditeľná.

Shiffrinovú naháňa v slalome jedine Vlhová, chýba viac adeptiek

Ich nadvládu neprelomila žiadna lyžiarka, odkedy 10. januára 2017 zvíťazila bývalá švédska reprezentantka Frida Hansdotterová vo Flachau.

Vlhová v slalome v Lienzi druhá

V rakúskom Lienzi zaostala o 61 stotín za Američankou Mikaelou Shiffrinovou, ktorá slávila víťazný double. ,aktualizované

Šprint v Lenzerheide pre Lampičovú a Kläba

V ženskom finále na 1,5 km trati ako prvá nastúpila pred cieľom Maiken Caspersen Fallaová, najviac síl v závere ale mala 24-ročná Lampičová, ktorá sa presadila vo fotofiniši pred nórskou súperkou.

Pinturault víťazom kombinácie v Bormiu

Francúz si vytvoril dobrú východiskovú pozíciu už v prvej časti pretekov, po ktorej sa usadil na dvanástom mieste s mankom 97 stotín na Kildeho.,aktualizované

SVETOVÝ POHÁR: Po 1. časti kombinácie v Bormiu na čele Kilde

Dobrú východiskovú pozíciu si pred popoludňajším jednokolovým slalomom vytvoril Francúz Alexis Pinturault, ktorý za Kildem zaostal o 97 stotín a zaradil sa na desiatu priečku.

Vlhová po 1. kole slalomu druhá, na čele Shiffrinová

Vlhová chytila od začiatku dobrý rytmus a bola výrazne rýchlejšia ako Rakúšanka Katharina Truppeová štartujúca s číslom jeden.

Reichelta čaká operácia kolena, sezóna sa pre neho skončila

Reichelt je majster sveta v super-G z Beaver-Creeku 2015, v jeho obľúbenej disciplíne získal aj striebro na MS 2011 v Garmisch-Partenkirchene.

Tradičnú exhibíciu World Team Challenge vyhrali Nóri

Posledné preteky nemeckej biatlonovej kráľovnej Laury Dahlmeierovej, ktorá obsadila s Philippom Nawrathom štvrté miesto, videlo na vypredanom štadióne futbalového klubu Schalke 04 až 46 412 divákov.

Víťazom kvalifikácie na Turné 4 mostíkov sa stal Rakúšan Kraft

Vlaňajší víťaz a favorit súťaže Japonec Rjoju Kobajaši so 147,6 b za skok 133,5 m obsadil až 4. miesto.

Shiffrinová popri triumfe stíhala radiť O'Brienovej

Shiffrinová hovorí, že to chcela spraviť, aby boli úspešné aj jej tímové kolegyne.

Vlhová v Lienzi piata, suverénny triumf Shiffrinovej

Vlhová sa v 1. kole nevyhla chybám a na vedúcu Shiffrinovú stratila 1,37 s. Američanka predviedla dynamickú jazdu a vypracovala si 61-stotinový náskok pred Taliankou Martou Bassinovou.,aktualizované

Slovenský biatlonový zväz má nového prezidenta, Petra Vozára

Vozár bol v sobotu jediný kandidát na uvoľnený post po odchode predchádzajúceho prezidenta Tomáša Fuska, ktorého odvolali delegáti na novembrovom mimoriadnom valnom zhromaždení. ,aktualizované

Johaugová dominovala v 1.etape Tour de Ski

Organizátori etapového podujatia pripravili pre nový ročník novinku, vôbec premiérovo odštartovala Tour de Ski pretekmi s hromadným štartom. ,aktualizované

Mlynár na Štrbskom Plese v šprinte druhý, Klimentová tretia

Najlepšou Slovenkou bola tretia Barbora Klimentová, do semifinále postúpili aj Barbora Horniaková, Mária Danielová a Kristína Sivoková.

Paris slávil v Bormiu víťazné double a je nový líder seriálu

Paris vyhral medzisviatočný zjazd v Bormiu už piatykrát v kariére, čo sa ešte nikomu nepodarilo. ,aktualizované