Streda 8. máj 2024Meniny má Ingrida

Zimné športy

V prvom tréningu zjazdu boli najrýchlejšie Lieová a McKennisová

V Lake Louise sú ďalšie tréningy na programe v stredu a vo štvrtok, súťažiť sa bude v piatok a v sobotu, v nedeľu sa pôjde super-G.

Dvadsaťštyriročná Shiffrinová zvíťazila v slalome v domácom prostredí štvrtýkrát za sebou, v Killingtone stále nenašla v najtočivejšej disciplíne premožiteľku. ,aktualizované

Sánkar Repilov vyhral šprint mužov v Lake Placid

Na čele celkového poradia SP je Jonas Müller z Rakúska.

Mayer zvíťazil v úvodnom super-G: Dobre som sa pripravil

Rovnako ako v sobotnom zjazde najprv siahal na víťazstvo obhajca malého glóbusu a úradujúci majster sveta v tejto disciplíne Paris, ktorý viedol pred duom Kriechmayr.

V Ruke sa dnes neskákalo pre nepriaznivé podmienky

Seriál pokračuje 6. až 8. decembra v Nižnom Tagile v Rusku.

Šprint žien v Östersunde vyhrala Wiererová

Z kvarteta Sloveniek skončila najlepšie Ivona Fialková na 27. mieste.

Riiber triumfoval aj na treťom podujatí sezóny v Ruke

Dvadsaťdvaročný Riiber v minulej sezóne vyhral 12 pretekov a od začiatku novej sezóny drví konkurenciu.

Vlhová v 1. kole slalomu druhá za Shiffrinovou

Vlhová odštartovala nedeľnú súťaž v mierne veterných podmienkach s číslom 1.,aktualizované

Johaugová a Kläbo triumfovali v stíhačke

Kläbo v stíhacích pretekoch voľne na 15 km časom 35:29,7 min predstihol krajana Emila Iversena o 1,8 sekundy, tretí skončil najrýchlejší zo sobotňajšej klasiky Iivo Niskanen z Fínska.,aktualizované

Dressen zvíťazil pri návrate v zjazde

Úvod pretekov v mrazivých a slnečných podmienkach patril švajčiarskym farbám, keď sa na pódiových priečkach vynímali Janka, Feuz aj Mauro Caviezel. P

Vlhová skončila v obrovskom slalome šiesta: Som nahnevaná

Dvadsaťtriročná Bassinová dosiahla premiérové prvenstvo v kariére.,aktualizované

Miešanú štafetu vyhralo Taliansko, Slovensko skončilo trináste

V sobotu sa uskutočnili aj preteky miešaných dvojíc, Slováci ich však nedokončili, Teréziu Poliakovú a Michala Šímu predstihli o kolo. ,aktualizované

Vlhová v 1. kole obrovského slalomu druhá za Bassinovou

V americkom stredisku panovali snehovo výborné podmienky, ale situáciu komplikoval vietor. Organizátori museli posunúť štart nižšie a skrátiť trať prvého kola o sedem bránok.,aktualizované

Riiber triumfoval aj na druhom podujatí sezóny v Ruke

Obhajca veľkého glóbusu zvíťazil vo fínskej Ruke suverénnym spôsobom s náskokom 48,8 s pred Nemcom Vinzenzom Geigerom.

Beh na lyžiach: Johaugová triumfovala na 10 km klasicky

Johaugová v pretekoch jasne dominovala, iba na prvom medzičase po 1200 metroch bola druhá za Švédkou Fridou Karlssonovou, na ďalších medzičasoch už viedla a postupne si budovala svoj náskok. ,aktualizované

Severská kombinácia: Po skokanskej časti na čele Riiber

Bežeckú časť na 10 km odštartuje Riiber s jedenásťsekundovým náskokom pred Björnstadom.

Šprint klasicky vyhrali Nóri Fallová a Kläbo, Slováci zaostali

Procházkovú čakajú v sobotu dištančné preteky klasicky na 10 km a v nedeľu stíhačka voľne na 10 km. ,aktualizované

Biatlonový kolotoč odštartuje v Östersunde,Slováci s viacerými zmenami

Okrem zmien v reprezentačných tímoch prišla zásadná aj na funkcionárskom poli, keď vedenie Slovenského zväzu biatlonu (SZB) pred necelými tromi týždňami odvolalo prezidenta Tomáša Fuska.

Riiber na čele v severskej kombinácii po skokanskej časti v Ruke

Obhajca veľkého krištáľového glóbusu získal na mostíku HS-142 za skok dlhý 140,5 metra 155,5 bodu.

Janka najrýchlejší v prvom tréningu na zjazd v Lake Louise

Na ďalších dvoch miestach skončili Rakúšania Matthias Mayer (+0,14) a Vincent Kriechmayr (+0,34).

Dvaja Slováci v ouvertúre SP, Procházková: Motivácia je vždy

Bonusom pre Slovákov v tejto sezóne bude aj dohoda o spolupráci pri servisnom zabezpečení s českým a poľským tímom.

Štartuje nový ročník SP, vo Fínsku bez obhajkyne Östbergovej

Kläbo získal veľký krištáľový glóbus dvakrát za sebou a keďže po peripetiách podpísal s nórskym lyžiarskym zväzom reprezentačnú zmluvu, bude siahať po víťaznom hetriku.

Prvý tréning mužského zjazdu v Lake Louise sa nekonal

Dôvodom bolo zlé počasie, ktoré by v prípade zranenia neumožnilo štart záchranárskeho vrtuľníka,

Björndalen a Domračevová netlačia v nových úlohách na výsledky

Nová sezóna SP odštartuje cez víkend vo švédskom Östersunde. Úspešný Nór absolvoval v seriáli viac než 500 štartov, šesťkrát vyhral celkové poradie

Mowinckelová utrpela ďalšie zranenie kolena a prišla o celú sezónu

Nórska reprezentantka má na konte dve olympijské striebra z Pjongčangu 2018 z obrovského slalomu a zjazdu.

Príbuzným Nykänena sa nepáčia návrhy pamätníkov

Mimo mostíkov mal problémy s alkoholom a po skončení kariéry sa dostal do viacerých problémov.

Shiffrinová si uctila legendu, sobovi dala meno Ingemar

Dúfam, že slalomový triumf číslo 41. nebol môj posledný a že do zbierky pribudnú ďalšie, uviedla na svojom facebookovom profile Shiffrinová.

Paralympijskí hokejisti zabojujú o Peking a hľadajú hráčov

Rozdiely medzi paralympijským a olympijským športom sa na medzinárodnej úrovni začínajú stierať. Hlavne v oblasti infraštruktúry.

P. Fialková nevníma úlohu slovenskej jednotky, hlavný cieľ sú MS

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová ukončila v októbri kariéru, úloha líderky ženského tímu pripadla Paulíne Fialkovej.

Tande sa stal víťazom SP v skokoch na lyžiach vo Wisle

Po 1. kole viedol Nemec Karl Geiger, v druhom však nenadviazal na 127-metrový pokus, keď doletel iba 118 m a klesol na 7. miesto.

Kasper v máji budúceho roka skonči vo funkcii prezidenta FIS

Jeho nástupcu zvolia na 52. kongrese FIS v thajskom stredisku Pattaya (17. až 23. mája 2020). Informovala o tom agentúra DPA.

Vlhová si v 1. kole SP vypracovala 13-stotinový náskok na Shiffrinovú

Ako prvá sa v hmle najsevernejšieho dejiska SP vydala na trať Shiffrinová a dlho to vyzeralo, že si vypracuje suverénny náskok pred zvyškom štartového poľa. ,aktualizované

Vlhová proti Shiffrinovej prvýkrát v novej sezóne v slalome

V rakúskom Söldene "vyfúkla" Shiffrinovej prvenstvo v obrovskom slalome Novozélanďanka Alice Robinsonová, Vlhová skončila štrnásta.

Národné biatlonové centrum v Osrblí dostane jeden milión eur

Zámerom plánu dostavby biatlonového centra má byť vytvorenie prímestského športového centra, ktoré bude vhodné na letné aj zimné športy.

Štartuje nový ročník SP v skokoch na lyžiach, obhajcom Kobajaši

Na popredné umiestnenie si brúsia zuby aj nemeckí skokani, ktorých ako šéftréner povedie Stefan Horngacher. Rakúšan dosiahol skvelé výsledky s poľským tímom.

Biatlonový zväz dočasne poveril vedením zväzu Laukovú

V Banskej Bystrici v nedeľu prvýkrát zasadlo nové prezídium SZB.

Curling-ME: Prvé zápasy SR s prehrami

Vstup do turnaja B-divízie ME v curlingu slovenským družstvám nevyšiel.

Na Ruskom pohári po krátkom programe na čele domáce trio

Grand Prix ISU - Ruský pohár (Rostelecom Cup) v Moskve.,aktualizované

Wellinger vynechá celú sezónu, chce si doliečiť koleno

Dvadsaťštyriročný Wellinger má na konte individuálne olympijské zlato a striebro z Pjongčangu 2018 a bol súčasťou strieborného tímu na ZOH 2014 v Soči. Informovala o tom agentúra DPA.

Donovaly privítajú turnaj európskej tour vo volejbale na snehu

Ďalšie turnaje novej tour sú na programe od februára do apríla v Arménsku, Gruzínsku, Rakúsku a Taliansku.