< sekcia ZOH 2022

Vynikajúci Haraus získal bronz v slalome

Slovenský reprezentant v paraalpskom lyžovaní Miroslav Haraus (hore) a navádzač Maroš Hudík v nedeľnom slalome zrakovo znevýhodnených na zimných paralympijských hrách v Pekingu v nedeľu 13. marca 2022. Foto: TASR/AP

Haraus dosiahol v súčte dvoch kôl čas 1:36,22 min.

Peking 13. marca (TASR) - Slovenský reprezentant v paraalpskom lyžovaní Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom získal na zimných paralympijských hrách v Pekingu bronz v nedeľnom slalome zrakovo znevýhodnených. Nadviazal tak na svoj bronzový úspech z obrovského slalomu. Slovenská výprava sa vráti z Číny so šiestimi medailami, tromi zlatými a tromi bronzovými.

Haraus dosiahol v súčte dvoch kôl čas 1:36,22 min, za prvým Talianom Giacomom Bertagnollim zaostal o 9,40 sekundy. Druhý bol so stratou 0,28 s na víťaza Rakúšan Johannes Aigner (+0,28 s). "Veril som si. Som rád, že to vydalo na medailu, že sme mohli úspešne reprezentovať Slovensko," citovala stránka paralympic.sk Harausa, ktorý k doterajším piatim medailám z predchádzajúcich paralympiád pridal ďalšie dve bronzové. Sú však prvé z technických disciplín - z obrovského slalomu a slalomu. "Mám ho rád, len je nevyspytateľný. No po tejto skúsenosti asi budem musieť pokračovať v kariére ďalej," dodal Haraus.

Marek Kubačka obsadil 6. priečku (+19,58 s), Jakub Krako bol po prvom kole na solídnom piatom mieste, ale druhé nedokončil.

Martin France bol posledným Slovákom v akcii, v kategórii stojacich obsadil v slalome 11. miesto.