Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

ZOH 2022

Rýchlokorčuliarka Pechsteinová naznačila olympijskú rozlúčku

V sobotňajších pretekoch s hromadným štartom obsadila deviate miesto, čo je pre ňu najlepší výsledok na jej ôsmych ZOH.

Nolteová a Leviová vedú aj po tretích jazdách, mieria za zlatom

Na druhom mieste figurovali už s mankom 78 stotín sekundy ich krajanka a obhajkyňa zlata z Pjongčangu Mariama Jamanková s brzdárkou Alexandrou Burghardtovou.

Koristek po olympiáde skončí: Už chcem žiť, toto už nie je život

Záverečné preteky mužov sa išli v podmienkach na hranici regulárnosti. Pre veľký mráz a silný vietor ich organizátori skrátili z 50 na 30 km a štart posunuli o hodinu neskôr.

BUJARÁ PÁRTY HOKEJISTOV: Američania oslavovali, do noci robili hluk

U športovcov tímu USA dohliadame na vysoké štandardy správania sa. Po diskusii s vedením USA Hockey môžeme tieto informácie potvrdiť, uviedol USOPC.

Tutberidzeová: Som zmätená hodnotením našej práce zo strany pána Bacha

Podľa DPA takisto podporila iniciatívu trénera Alexandra Žulina, ktorý adresoval Bachovi otvorený list.

Preteky žien na 30 km odštartujú v nedeľu skôr, už o 5.00 SEČ

Organizátori už v sobotu skrátili dĺžku záverečnej bežeckej súťaže mužov z 50 na 30 km. Pre silný vietor a hlboký mráz zároveň presunuli štart pretekov zo 7.00 SEČ na 8.00 SEČ.

Samaranch mladší sa opäť stal viceprezidentom MOV

Za návrat Samarancha ml. do 15-člennej exekutívy hlasovalo v dejisku ZOH 2022 podľa AP 72 členov MOV, štyria boli proti a deväť sa zdržalo hlasovania.

Švédi zdolali Britov, tešia sa zo zlata

Švédi v zložení Niklas Edin, Oskar Erikssson, Rasmus Wranaa, Christoffer Sundgren, Daniel Magnusson prehrávali po prvom ende 0:1, dokázali však otočiť na 3:1. ,aktualizované

Rus Boľšunov získal zlatú medailu na ZOH na 30 km voľne

Vo finiši sa odtrhla trojica Boľšunov, Jakimuškin a Krüger, pričom najviac síl mal v závere Boľšunov, ktorý prišiel do cieľa s 5,5-sekundovým náskokom pred svojím krajanom.,aktualizované

Schoutenová sa teší zo zlata v pretekoch s hromadným štartom na ZOH

Predtým triumfovala aj v pretekoch na 3000 a 5000 m a zo stíhacích pretekov má bronz. ,aktualizované

D. Barteková: Teším sa na prácu pre MOV. Čaká ma zaujímavé obdobie

Barteková sa do MOV vracia po šesťmesačnej prestávke. Do skončenia Hier XXXII. olympiády v Tokiu reprezentovala v MOV športovcov. ,aktualizované

Rýchlokorčuliar Swings triumfoval v pretekoch s hromadným štartom

Pre 31-ročného Swingsa je zlato z Pekingu druhá olympijská medaila v kariére.,aktualizované

Obhajca zlata Friedrich skončil na čele po polovici súťaže štvorbobov

Záverečné dve jazdy sú na programe v nedeľu (2.30/4.20 SEČ).

Adam Žampa o preložených pretekoch: My chceme určite ísť

Podľa Adama Žampu je však veľké riziko, že sa preteky neuskutočnia ani v náhradnom termíne.

Snoubordista White o konci kariéry: Lúčim sa so slzami radosti

White absolvoval v Číne piaty štart pod piatimi kruhmi.

Tímovú paralelku alpských lyžiarov na ZOH presunuli

Vietor bol naozaj príliš silný, keď poletujú zábrany, je to jasné rozhodnutie, uviedla riaditeľka komunikácie FIS Jenny Wiedekeová.

Zlatú medailu na U-rampe získal Novozélanďan Porteous

Pre Nový Zéland vybojoval historicky druhé zlato zo ZOH po snoubordistke Zoi Sadowskej-Synnottovej, ktorá v Pekingu zvíťazila v slopestyle.

Slovenských športovcov v Pekingu obišiel aj koronavírus

Nejaké pozitívne testy Slovákom vybehli, stalo sa tak po prílete do Pekingu. Kontrolné testy však ukázali falošnú pozitivitu.

Vo finále ROC proti Fínsku, slovenskí hokejisti o bronz so Švédmi

Desaťminútovka hry troch proti trom priniesla niekoľko šancí rozhodnúť, ale nepodarilo sa to Bromému, Nordströmovi ani Karnauchovovi. O druhom finalistovi napokon rozhodli samostatné nájazdy.,aktualizované

Medailová bilancia po 14. dni - Nóri vedú, Slovensku ostáva 21. miesto

Slovensku patrí zásluhou triumfu Petry Vlhovej v olympijskom slalome naďalej 21. miesto.

Britom odobrali striebro z tokijskej štafety pre doping Ujaha

Ujah mal pozitívny test na zakázané látky ostarín a S-23.

Britské curlerky prekĺzli do finále na úkor obhajkýň zlata Švédok

Súperkami Britiek budú Japonky.

Ukrajina sa chce naďalej uchádzať o usporiadanie olympiády v roku 2030

Na prebiehajúcich ZOH v Pekingu získala Ukrajina zatiaľ iba jednu medailu.

Nolteová s Leviovou po úvodnej jazde na čele súťaže dvojbobov

V ľadovom tobogane v Jen-čchingu zlepšili v piatok časom 1:01,04 min. dráhový rekord. ,aktualizované

Číňania na čele po krátkom programe športových dvojíc

Voľné jazdy so šestnástimi najlepšími pármi sú na programe v sobotu od 12.08 SEČ.

Tímová súťaž sa začne o hodinu skôr, Slovensko proti USA

Predpoveď počasia hlási rýchlosť do 30 kilometrov za hodinu.

Davidovej tesne ušla medaila: Štvrté miesto si nik nepamätá

Šprint a stíhačka jej už tak nevyšli, keď obsadila 41. respektíve 28. miesto.

Korčuliarska únia zváži minimálny vek účastníkov seniorských súťaží

Kauza mladej ruskej krasokorčuliarky Valijevovej je najväčšou témou ZOH.

Jalonen vyzdvihol defenzívu: Slovákom sme nedopriali priestor

Prvý gól Fínov, ktorý sa ukázal byť víťazný, strelil v 16. minúte z dorážky Sakkari Manninen. Bol to pre neho štvrtý presný zásah na turnaji.

Ramsay po prehre s Fínskom: Vedeli sme, že to bude o jednej chybe

Ramsay dúfal v pomoc v podobe presilovky. Tá však neprišla ani v druhom zápase za sebou, Fíni hrali disciplinovane a ani jeden nemusel na trestnú lavicu.

Rýchlokorčuliar Krol získal zlato na 1000 m

Striebro vybojoval Kanaďan Laurent Dubreuil, bronz putuje do Nórska zásluhou Havarda Holmefjorda Lorentzena. ,aktualizované

J.T. Bö v masse získal pre Nórsko rekordné 15. zlato

Nórsko dosiahlo v Pekingu už pätnástu zlatú medailu a stanovilo nový rekord ZOH. Štrnásť titulov nazbierali Kanada vo Vancouveri 2010 a Nórsko s Nemeckom v Pjongčangu 2018.,aktualizované

P. Fialková: Potrebujem si oddýchnuť, čo bude potom, uvidíme

Dôvodom je vyčerpanie po dlhom účinkovaní v profesionálnom športe. Paulína Fialková sa venuje biatlonu od roku 2001, vo Svetovom pohári debutovala v roku 2012.,aktualizované

Kanaďania získali bronz po triumfe 8:5 nad USA

V dueli o 3. miesto zdolali v zámorskom derby USA 8:5.,aktualizované

Cehlárik bude vlajkonosičom SR na záverečnom ceremoniáli

Aj na otváracom ceremoniáli ZOH 2022 bol slovenským vlajkonosičom hokejista, kapitán reprezentácie Marek Hrivík poniesol vlajku spoločne so sánkarkou Katarínou Šimoňákovou.

Fialková na 26. mieste v masse, zvíťazila Braisazová-Bouchetová

Fialková pridala až štyri nepresné výstrely a prepadla sa poradím, na poslednom bežeckom okruhu sa vytiahla aspoň na 26. miesto. ,aktualizované

ČO NAPÍSALI MÉDIÁ? Takticky skvelí levi, Säteri vynuloval Slovákov

Ohlasy zahraničných médií po piatkovom semifinálovom zápase na ZOH 2022 v Pekingu, v ktorom slovenskí hokejisti podľahli Fínsku 0:2.

Švajčiarske double v skikrose, uspel akrobatický lyžiar Ryan Regez

Regez aj Fiva si vybojovali premiérové olympijské medaily v kariére, Ridzik obhájil bronz z Pjongčangu 2018. ,aktualizované

Krištof po neprelomení fínskeho prekliatia: Takto to bolí ešte viac

Fíni opäť potvrdili, že to na Slovákov i na Slovensku vedia.

Pardavý o Fínoch: Verím, že sa nebude hokej uberať týmto smerom

O osude zápasu rozhodla akcia zo 16. minúty, po ktorej poslal Fínov do vedenia Sakari Manninen.