Nedela 26. máj 2024Meniny má Dušan

ZOH 2022

Nórski biatlonisti získali zlato v štafete, Slováci nedokončili

Vysoko favorizovaní Nóri chceli napraviť vystúpenie pred štyrmi rokmi v Pjongčangu, kde im zlato "vyfúkli" Švédi a po prvej streľbe Sturlu Holma Laegreida v ležke figurovali na štvrtej priečke.,aktualizované

Nór Riiber suverénne na čele po skokoch na veľkom mostíku

V troch predchádzajúcich sezónach získal Nór veľký krištáľový glóbus vo Svetovom pohári, zo ZOH 2018 má striebro zo súťaže tímov.

Nóri obhájili zlato v stíhačke, vo finále zdolali ROC

Výber ROC v zložení Daniil Aldoškin, Sergej Trofimov a Ruslan Zacharov predtým v semifinále zaznamenal olympijský rekord 3:36,61 min.

Nad Shiffrinovej sériou visí Damoklov meč

Cítim to tak, akoby by som sa mala v zjazde ešte veľa čo učiť, povedala pretekárka, ktorá v olympijskej sezóne štartovala len v dvoch decembrových zjazdoch SP.

Gernát pred duelom s USA: Je to naša životná šanca

Nemci pôsobili s pribúdajúcim časom viac a viac bezradne, len ťažko sa dostávali cez defenzívu súpera a od polovice duelu výrazne zaostávali v pohybe.

Cehlárik pred zápasom proti USA: Popoludňajší čas nám sedí

Cehlárik zvýšil v zápase na 2:0, od toho momentu mali Slováci zápas pevne v rukách. O prvý gól sa postaral Libor Hudáček.

Podkonický po triumfe nad Nemeckom: Kontrolovali sme zápas

Slováci nedovolili súperovi dostať sa do tlaku ani v zostávajúcich minútach zápasu, svoj dobrý výkon napokon vyjadrili štyrmi gólmi.

Slováci zdolali na ZOH Nemecko 4:0 a postúpili do štvrťfinále

V boji o semifinále narazia v stredu o 5.10 SEČ na USA.,aktualizované

Suterová získala zlato v zjazde, Shiffrinová až osemnásta

Američanka Mikaela Shiffrinová išla čisto, ale rýchlostne zaostávala a cenného kovu sa nedočkala ani vo štvrtom pekinskom vystúpení.,aktualizované

Domáci Su I-ming získal zlato v disciplíne Big Air

Sedemnásťročný Su I-ming si na ZOH 2022 pripísal už druhú medailu po tom, ako obsadil druhé miesto v súťaži slopestyle.,aktualizované

ONLINE: ZOH v Pekingu SLOVENSKO vs NEMECKO

Osemfinálový zápas našich hokejistov na ZOH 2022 v Pekingu sledujeme online.,aktualizované

Žampovcov čaká v slalome okrem súperov aj iná výzva, udrieť má mráz

V obráku mali nielen Žampovci veľké problémy s podmienkami, keďže husto snežilo a od polovice trate bola veľmi zlá viditeľnosť.

Adam Žampa sa na slalom po dvoch rokoch teší, o výsledok sa chce pobiť

Adamovi Žampovi i jeho mladšiemu bratovi Andreasovi by malo v slalome priať aj počasie, keďže počas obrovského slalomu bolo veľmi nevľúdne.

Švajčiarka Gremaudová vybojovala zlato v slopestyle

O štyri roky mladšia Gu ako jedna z domácich tvárí ZOH 2022 pridala druhý cenný kov po triumfe v Big Air.

Rakúšanka Gasserová obhájila olympijský titul v disciplíne Big Air

Slovenská reprezentantka Klaudia Medlová obsadila v kvalifikácii šestnástu priečku, od postupu do finálovej dvanástky ju delilo 14,25 bodu.

Šéf antidopingovej agentúry obvinil Rusko z ukradnutia olympiády

Ak bude Valijevová dodatočne diskvalifikovaná, Športový arbitrážny súd opäť povolil Rusom poškvrniť olympijské hry, uviedol Tygart.

Frenzel je negatívny, v utorok možno nastúpi na veľký mostík

Tridsaťtriročný olympionik má na konte šesť cenných kovov (3-1-2) a je obhajca zlata z tímovej súťaže a bronzu zo súťaže so skokkmi na veľkého mostíku.

Krasokorčuliarka Valijevová po verdikte súdu: Som emocionálne unavená

Krasokorčuliarke odobrali pozitívnu vzorku ešte 25. decembra počas ruského šampionátu. Našli v nej stopy zakázanej látky trimetazidín.

Švajčiarske curlerky s prvou prehrou, nestačili na Švédky

Na olympijskom turnaji žien štartuje v základnej časti desať družstiev, postup do semifinále si vybojujú najlepšie štyri tímy.,aktualizované

Nemci Friedrich s Margisom sú po polovici súťaže na čele v dvojboboch

Na priebežnej tretej priečke figurujú Rusi Rostislav Gajťukevič a Alexej Laptev (+0,94 s). ,aktualizované

Vo finále ženského turnaja sa už štvrtýkrát predstaví Kanada a USA

V druhom semifinále sa obhajkyne zlata Američanky proti Fínsku napriek prevahe trápili v v prvej tretine zakončení, napokon však triumfovali 4:1.,aktualizované

Na čele medailovej bilancie ostávajú Nóri, Slováci majú 20. miesto

Slovensko je na 20. mieste spoločne s Novým Zélandom.

V súťaži tímov na ZOH triumfovali rakúski skokani

Slovinci skončili na pódiovom umiestnení v súťaži družstiev druhýkrát v histórii, podarilo sa im to už v Salt Lake City 2002. Tretí Nemci preskočili Nórov až po záverečnom skoku. ,aktualizované

Krasokorčuliar Hanju nevylúčil, že bude štartovať na ďalších ZOH

Japonec sa vo voľnej jazde pokúsil o štvoritý axel, ktorý sa v súťaži doposiaľ žiadnemu krasokorčuliarovi nepodaril. Skončil však na ľade.

V akrobatických skokoch triumfovala domáca Sü Meng-tchao

Domáca pretekárka triumfovala vo finále so ziskom 108,61 b. pred Bieloruskou Hannou Huskovovou (107,95), bronz putuje do USA zásluhou Megan Nickovej (93,76).,aktualizované

Po 1. kole tímovej súťaže viedli Slovinci

V štyroch skokoch nazbierali 467,4 b. Druhí boli Rakúšania so ziskom 458,4 b., tretia priečka patrila Nórom (456,5)

Ceremoniál v prípade úspechu Valijevovej nebude

Ak Valijevová postúpi v súťaži sólistiek z krátkeho programu do voľných jázd, MOV požaduje, aby prešlo ďalej až 25 krasokorčuliarok namiesto zvyčajných 24.

Riiber sa po negatívnom teste dostal z izolácie

Nór nemohol nastúpiť na preteky na strednom mostíku, no mohol by ešte stihnúť v Číne dve súťaže združenárov.

Tandrevoldová v Pekingu skončila a čo najskôr odletí domov

Tandrevoldová po prechode cieľom skolabovala a ihneď k nej pribehli ďalšie biatlonistky i zdravotníci.

Shiffrinová chápe Vlhovú: Múdre rozhodnutie

Dvadsaťšesťročnej Američanke hry v Pekingu vôbec nevychádzajú, vo svojich "medailových" disciplínach obráku a slalome sa nedostala cez prvé kolá a senzačne v oboch vypadla.

Slováci chcú na ZOH do štvrťfinále, v ceste im stoja Nemci

Posledný riadny duel odohrali tímy vlani na Nemeckom pohári v Krefelde, kde domáci vyhrali 4:1, predchádzajúce dve stretnutia vyhralo Slovensko na jar 2021 v Piešťanoch 2:1 a 4:3 po nájazdoch.

V kvalifikácii Big Air bol najlepší Kanaďan Parrot

Finálové jazdy sa v bývalom priemyselnom parku Šou-kang v štvrti Š'-ťing-šan začnú v utorok o 6.00 SEČ.

Nemci očakávajú intenzívny duel, proti Slovákom aj s Nowakom

Nowak inkasoval v súboji s Kanadou tvrdý úder do hlavy a bolo u neho podozrenie na otras mozgu.

Slováci pred Nemeckom len s ľahším tréningom

Tím strávil spolu na ľade len asi polhodinu, niektorí hráči sa potom zdržali o čosi dlhšie.

V Pekingu na ZOH nepribudol žiadny prípad koronavírusu

Celkový počet nakazených od 23. januára zostal po nedeli na čísle 432.

Hählenová bola najrýchlejšia v treťom tréningu na zjazd

Druhý tréning sa v nedeľu pre silné sneženie nekonal, v prvom bola najrýchlejšia Hählenovej krajanka Priska Nuferová. Tá dosiahla v treťom tréningu ôsmy najlepší čas.

Valijevová môže v Pekingu súťažiť, rozhodol CAS

Valijevovej odobrali pozitívnu vzorku ešte 25. decembra počas ruského šampionátu. Našli v nej stopy zakázanej látky trimetazidín. ,aktualizované

Medlová po kvalifikácii: Možno som mala zvoliť inú taktiku

Súťaže snoubordistov a akrobatických lyžiarov Big Air sa odohrávajú v bývalom priemyselnom parku Šou-kang v štvrti Š'-ťing-šan.

Estónka Sildaruová vyhrala kvalifikáciu slopestyle

Kvalifikáciu preložili organizátori z nedele na pondelok. Dôvodom boli zlé poveternostné podmienky, ktoré vládli v Genting Snow Parku.

Čerňanskú hnal dolu toboganom aj Vlhovej podpis na tretrách

Olympijská debutantka si bola pozrieť Vlhovej vystúpenia na oboch disciplínach, v ktorých štartovala.