Ekonomika

NDS: Na úseku D1 s tunelom Višňové prebiehajú práce podľa harmonogramu

TASR, 20. marca 2017 13:52

Pre TASR to uviedla hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková v reakcii na aktuálne informácie o začatí konkurzného konania voči firme Dúha.

Archívna snímka. Slávnostný začiatok razenia tunela Višňové. Tento najdlhší tunel na Slovensku meria 7,5-km a po východný portál na Dubnej Skale má byť prerazený za 30-mesiacov. Foto: TASR - Pavol Ďurčo
Bratislava 20. marca (TASR) - Na úseku diaľnice D1 s tunelom Višňové, ktorý stavia v konzorciu aj stavebná firma Dúha, prebiehajú práce v zmysle harmonogramu. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková v reakcii na aktuálne informácie o začatí konkurzného konania voči firme Dúha.

"Zhotoviteľom úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala je Združenie Salini Impregillo – Dúha. V zmluve je jednoznačne definovaná spoločná a nerozdielna zodpovednosť, takisto je zriadená aj banková zábezpeka vo výške 10 % z akceptovanej zmluvnej hodnoty," doplnila Žgravčáková.Naďalej tak podľa nej platí zmluvný termín ukončenia výstavby úseku, ktorý je určený na december 2019. Ide o zákazku za 410 miliónov eur. Tunel Višňové, ktorý sa na úseku nachádza, má byť s dĺžkou 7,5 kilometra najdlhším na Slovensku.

Okresný súd Bratislava I začal konkurzné konanie voči stavebnej spoločnosti Dúha. Dôvodom podľa informácii TASR je, že firma nezaplatila subdodávateľom za rekonštrukciu Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave.

Dúha v reakcii hovorí o nekalých praktikách bývalého subdodávateľa, brániť sa chce žalobou a trestným oznámením. "Dúha, a.s. sa rozhodla podniknúť právne kroky voči skupine firiem, ktoré dlhodobo protiprávnym konaním poškodzujú jej dobré meno. Pokúšajú sa opakovane od spoločnosti vymáhať fiktívne pohľadávky, jednotlivo alebo prostredníctvom organizovanej skupiny. Keďže aktivity zástupcov týchto spoločností javia znaky trestnej činnosti, spoločnosť sa rozhodla uvedené skutočnosti postúpiť na preverenie orgánom činným v trestnom konaní," napísala v stanovisku.

Za stavebnou spoločnosťou Dúha stojí podnikateľ Miroslav Remeta. Vlani v pobočkách firmy vykonali raziu príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 12:17

Úradu priemyselného vlastníctva: Patentový zákon treba zmodernizovať
Novela by mala byť účinná od roku 2018.

sk
dnes 12:07

Bojkot reklamy na YouTube neochromil kvartálne výsledky Google
Najviac peňazí získava Google z príjmov z reklamy, ktoré medziročne stúpli z 18 miliárd USD na 21,4 miliardy USD.

sk
dnes 11:43

Trump otvoril vyšetrovanie dampingu pri dovoze hliníka z USA
Spojené štáty majú len dve plne funkčné hlinikárne.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac