< sekcia Slovensko

Prezident SR A. Kiska vymenoval za ministerku vnútra Denisu Sakovú

Na snímke vpravo prezident SR Andrej Kiska, vľavo novovymenovaná ministerka vnútra SR Denisa Saková (Smer-SD) v Bratislave 26. apríla 2018. Foto: TASR - Michal Svítok

Denisu Sakovú navrhol za ministerku vládny Smer-SD, ktorému podľa koaličnej zmluvy patrí rezort vnútra.

Bratislava 26. apríla (TASR) - Novou ministerkou vnútra sa stala doterajšia štátna tajomníčka tohto rezortu Denisa Saková. Vo štvrtok ju do funkcie vymenoval prezident SR Andrej Kiska.




Sakovú navrhol za ministerku vládny Smer-SD, ktorému podľa koaličnej zmluvy patrí rezort vnútra. Post ministra vnútra sa uvoľnil po tom, čo odstúpil Tomáš Drucker, rezort dočasne viedol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Drucker rezignoval, keď sa rozhodol neodvolať policajného prezidenta Tibora Gašpara.



Prezident Kiska ešte tento týždeň pred Sakovej vymenovaním povedal, že nie je s jej nomináciou spokojný, ale keďže nemá na výber, vymenuje ju. Túto nomináciu považuje za premrhanú príležitosť. Saková sa nepozdáva ani opozícii. V koalícii hovoria, že jej treba dať šancu. Smer-SD ju označuje za profesionálku, ktorá dlhodobo pôsobí v rezorte vnútra, funkciu by preto mala zvládnuť.


Doterajší prehľad ministrov vnútra Slovenskej republiky od decembra 1989:



Milan Čič (KSS) - od 12. decembra 1989 - do 11. januára 1990
Vladimír Mečiar (VPN) - od 11. januára 1990 - do 26. júna 1990
Anton Andráš (KDH) - 27. júna 1990 - do 22. novembra 1990
Ladislav Pittner (KDH) - 22. novembra 1990 - 22. apríla 1991
Ladislav Pittner (KDH) - 23. apríla 1991 - 24. júna 1992
Jozef Tuchyňa (HZDS) - 24. júna 1992 - 15. marca 1994
Ladislav Pittner (KDH) - 15. marca 1994 - 13. decembra 1994
Ľudovít Hudek (HZDS) - 13. decembra 1994 - 27. augusta 1996
Gustáv Krajči (HZDS) - 27. augusta 1996 - 30. októbra 1998
Ladislav Pittner (SDK) - 30. októbra 1998 - 14. mája 2001
Ivan Šimko (SDKÚ) - 15. mája 2001 - 15. októbra 2002
Vladimír Palko (KDH) - 16. októbra 2002 - 8. februára 2006
Martin Pado (SDKÚ-DS) - 8. februára 2006 - 4. júla 2006
Robert Kaliňák (Smer-SD) - 4. júla 2006 - 8. júla 2010
Daniel Lipšic (KDH) - 9. júla 2010 - 3. apríla 2012
Robert Kaliňák (Smer-SD) - 4. apríla 2012 - 23. marca 2016
Robert Kaliňák (Smer-SD) - 23. marca 2016 - 22. marca 2018
Tomáš Drucker (nom. Smer-SD) - 22. marca 2018 - 17. apríla 2018
Peter Pellegrini (Smer-SD) - 17. apríla 2018 (dočasne poverený vedením rezortu) - 26. apríla 2018

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.