< sekcia Slovensko

VIDEO: Kollár o fotkách: S Piťom sa na Kube stretol náhodne

Na snímke líder hnutia Sme rodina Boris Kollár Foto: TASR/Pavel Neubauer

Povedal to dnes líder hnutia Sme rodina - Boris Kollár na margo dvoch záberov z Kuby údajne z roku 2006, kde je Kollár s už odsúdeným Jurajom Ondrejčákom alias Piťom a s ďalšími členmi skupiny.

Bratislava 10. marca (TASR) - Fotografie s Jurajom Ondrejčákom, ktoré dnes do médií rozposlal anonym, vznikli náhodne a náhodné bolo aj stretnutie. Povedal to dnes líder hnutia Sme rodina - Boris Kollár na margo dvoch záberov z Kuby údajne z roku 2006, kde je Kollár s už odsúdeným Jurajom Ondrejčákom alias Piťom a s ďalšími členmi skupiny.

Ondrejčák bol zadržaný za ministra vnútra Daniela Lipšica (dnes OĽaNO-NOVA) a za riadenie zločineckej skupiny, nedovolené ozbrojovanie a poškodzovanie cudzej veci bol v roku 2014 odsúdený na 16 rokov väzenia. Spolu s ním súd odsúdil ďalších 13 obžalovaných.

"Asi nás tam niekto odfotil. Ja som bol na Kube s priateľkou na dovolenke, oni tam boli ako skupina. Stretli sme sa. Pána Rajeckého poznám roky, oni sú priatelia. Podnikám na Slovensku 25 rokov, za ten čas som stretol desaťtisíce ľudí. Nepotrebujem sa schovávať, vyviňovať ani hanbiť. Fotím sa s veľa ľuďmi, každý deň," vysvetľoval Kollár.Uznáva, že stretnutie na Kube s Ondrejčákom bola veľká náhoda, považuje to však za normálnu vec. Priznal, že sa s Ondrejčákom pozná, nepovažuje ho však sa svojho kamaráta. "Fotilo sa, tak sme sa odfotili. Ja som nevedel, že on je známy mafián. Ale je mi to úplne jedno. Odfotil som sa s hocikým," povedal.

Kollár si zároveň pred médiá priniesol tzv. mafiánske zoznamy a zdôraznil, že on na nich nie je. "Je tam meno Boris Kollár? Nie. A viete prečo? Lebo s nimi nič nemám. Viac k tomu nemám čo povedať, ja sa za svoj život nehanbím," zdôraznil. Celá kauza má podľa jeho slov slúžiť k tomu, aby sa nezložila pravicová vláda. "Tak tomu pomáhajte, robte to," povedal novinárom zvýšeným hlasom.

Anonym, ktorý fotografie rozposlal, tvrdí, že "ak nevadí Danielovi Lipšicovi 6 kg heroínu, čo hovorí na fotky zo spoločnej dovolenky jeho 'najväčšej ryby' Juraja Ondrejčáka alias Piťa, Rajeckého, Mateja Šalagu a váženého pána poslanca Boria Kollára?"

Šéf SaS Richard Sulík, s ktorým dnes Kollár neformálne rokoval, sa k fotografiám, najskôr vyjadrovať nechcel. "Ja mám video s Kočnerom, neviem, či o tom viete. Nebudem toto komentovať, videl som to len teraz. Ja vediem koaličné rokovania a toto je pre mňa podstatné. Bavím sa s ľuďmi, ktorí dostali mandát. Netvárme sa, že máme na výber 2000 poslancov. Máme ich 150 a s týmito sa budem baviť. Teraz je pre mňa dôležitejšie postaviť slušnú pravicovú vládu," deklaroval s tým, že chce najmä odstaviť vládu Roberta Fica (Smer-SD).Po rokovaní s Kollárom Sulík uviedol, že v roku 2002 sa Kollár na Kube stretol náhodne práve s ním. "Keď on tu všetkých pozná, nejaká fotka môže vzniknúť. Otázka je, či kradol, páchal zločin a hlavne či bude robiť. Zrieka sa akýchkoľvek nominácií vo vláde, tak ako bude páchať zločin bez nominantov?" pýtal sa Sulík.

Na dianie okolo Kollára dnes na sociálnej sieti zareagoval aj Lipšic. "Finančné skupiny a oligarchovia robia všetko pre to, aby nevznikla stredopravá vláda. Strach a panika posledných dní je neuveriteľná, počúvam to z každej strany. Aj posledné pokusy zamerané na diskreditáciu Borisa Kollára sú z tejto dielne," odkázal.

Podľa Lipšica pritom vôbec nejde o diskreditáciu Kollára, lebo ak by o ňu išlo, stalo by sa tak ešte pred voľbami. "Cieľom tejto kampane je znemožniť vytvorenie stredopravej vlády a vystavenie viacerých mocných a vplyvných v tejto krajine trestnej spravodlivosti. Aj materiály, ktoré boli zaslané do médií dnes, sú posielané s odkazom, či mne nevadí, že Boris Kollár bol v kontakte s ľuďmi, ktorí boli zatknutí v časoch, keď som viedol rezort vnútra. Finančné skupiny a oligarchovia urobia všetko pre to, aby zostali stáť nad zákonom," myslí si Lipšic.

Preto opakuje, že aj jeho nominácia na rezort vnútra mala spôsobiť takú paniku, ktorá by znemožnila vytvorenie stredopravej vlády, tak sa o tento post nebude uchádzať. "Najviac by sa potešila moja manželka a moje deti. Tie dva roky na ministerstve vnútra totiž predstavovali najťažšie obdobie pre moju rodinu. Ale som presvedčený, že ak má byť budúca vláda úspešná, je nevyhnutné, aby začal platiť zákon pre každého. Aby každý, kto poruší zákon, akokoľvek bohatý alebo vplyvný, bol postavený pred spravodlivosť. V opačnom prípade budú v preferenciách rásť len extrémisti s heslami o zabezpečení poriadku," dodal Lipšic.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.