< sekcia Slovensko

Narábanie so zásielkami pre poslancov bude mať nové pravidlá

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann

Poslanec Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA) oznámil po rokovaní grémia parlamentu, že napríklad hľadanie vulgarizmov v listoch adresovaných poslancom sa viac diať nebude.

Bratislava 4. mája (TASR) - Hľadanie vulgarizmov v listoch adresovaných poslancom sa viac diať nebude. Zároveň si budú môcť poslanci zriadiť P.O.Box, aby listy nechodili do budovy Národnej rady (NR) SR, alebo sa budú otvárať v prítomnosti adresáta. Zároveň bude možné udeliť generálny súhlas na otváranie akejkoľvek jeho pošty. Po dnešnom rokovaní poslaneckého grémia to oznámil Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA).

Podľa predstaviteľov opozície, ktorá dnes chcela pre kauzu listy odvolávať šéfa NR SR Andreja Danka (SNS), prvý muž parlamentu odmietol na grémiu prijať svoju osobnú zodpovednosť. Zmenu nariadenia, ako zaobchádzať so zásielkami, však považujú za dodatočné priznanie. "Pána Danka sa dotklo, že v návrhu na jeho odvolanie je napísané, že on osobne má byť zodpovedný za otváranie a čítanie listov. Zdá sa tiež, že neplánuje zmeny ani na mieste kancelára," povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová.

Na margo samotného grémia Viskupič uviedol, že bolo emotívne. "Pán Béla Bugár bol tak naštvaný, že si zastávame práva ľudí posielajúcich listy, že prikročil až k vulgarizmom," dodal Viskupič s tým, že opozícii sa za doterajšie otváranie listrov nikto neospravedlnil.

Danko napokon nebude na pôde parlamentu čeliť opozičnému pokusu o jeho zosadenie z funkcie. Za program mimoriadnej schôdze totiž zahlasovalo len 54 poslancov zo 131 prítomných.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.